Pohľad na módne trendy v roku 2019

Trendy sa už netýkajú len toho, čo by si si mal vziať na seba, ale aj toho, čo by si si mal vziať k srdcu.

Čo sa týka trendov, dobre všetci vieme, že tie sa každoročne opakujú, alebo len nejakým spôsobom obmieňajú. Vlastne podľa mňa najnudnejšie čo sa o móde dá čítať sú trend reporty na nasledujúci rok, čo ma núti zamyslieť sa nad tým prečo potom taký jeden píšem :).

Alebo teda, nie je to trend report v pravom slova zmysle, skôr iba mnou vybrané trendy, ktoré tu už nejakú dobu sú.

Udržateľnosť

Aktuálne by sme však za najdôležitejší trend, ktorý by tu s nami mal pretrvať a stať sa našou súčasťou, mali považovať UDRŽATEĽNOSŤ. A postupne ho pretransformovať do našich šatníkov. Úprimne, sama v tomto nejdem úplne príkladom a tak mám práve zo seba pocit, že vodu kážem a víno pijem. Bez ohľadu na to, snažte sa a zvažujte dobre každý svoj nákup.

Body positivity

prirodzenosť, rôznorodosť – mať sa rád, taký aký som. Toto samozrejme tiež nie je doslova trend, ale pojem, ktorý si vydobíja čoraz silnejšiu pozíciu. Ako vynikajúci príklad dávam do pozornosti kampaň kolekcie spodného prádla Rihanny - Fenty x Savage. Rihanne.

Naopak vlna negativity sa v tomto smere znáša na Victoriu secret a jej sexy, štíhly a dokonalý anjelikovia by pravdepodobne mali čo to pribrať a prestať cvičiť, aby sa budúci rok ich prehliadka niesla v duchu body positivity.

Logománia

bola v 90 rokoch veľký trend a vracia sa aj dnes vo svojej „sofistikovanejšej“ podobe – nápis na oblečení, alebo kabelke nie je v podobe jedného veľkého oči vybíjajúceho nápisu, ale je ich tam niekoľko o niečo menších, aby sa ich vošlo primerane.

Trochu elegancie, ktorej tak v móde aktuálne chýba prinášajú trendy ako „scarf prints“ktoré veľmi pekne vyniknú najmä na šatách. Môj obľúbený spôsob ako ich nenápadne zapracovať do outfitu je previazať si šatku okolo kabelky.

Na dôležitosti, ale zároveň aj na veku a usadlosti nám pridá typický tvídový vzor, károvaný, alebo vzor kohútej stopy. Nerozumiem tomu, prečo by chcel niekto vedome vyzerať staršie, ale aj napriek tomu mi jedno také sako visí v šatníku a je to nový prírastok.

Zvieracie vzory sú tu dnes snáď vo svojej prepracovanejšej podobe než kedykoľvek doteraz a či už siahnete po mikine, alebo šatách je len na vás. Snáď by som sa vyhla len divokým kombináciám ako napríklad hadieho vzoru na fialových šatách, ktoré som myslím zhliadla niekde u Saint Laurenta. Nevyzeralo to dobre ani na tom móle, nie to ešte v uliciach.

Cítiť sa pohodlne chceme aj naďalej a dizajnéri to dobre vedia. Cyklistické šortky sú určite takým komfortným kúskom a ak sa niekedy v minulosti viedli diskusie o tom, či sú legíny nohavice, alebo nie, tak odpoveď je jednoznačná – je to jedno.

Fotky zdroj : Pinterest, Topshop, streetstyle blogy.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na [email protected].

Ohodnoť blog
1
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Michaela Bičkošová pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.