29.1.2019 08:29

Viac peňazí a viac času je možnosť, ktorú prináša internet a socálne siete

Keby mali školy dnes držať krok s vývojom a zmenami na trhu práce, museli by tam vyučovať deti. Na druhej strane, kto dnes dokáže zarábať na internete, pravdepodobne sa neživý vyučovaním v škole.

Túžbe mať viac peňazí a času sa vyhnúť nedá. Ide o spojené nádoby a nech sa obhajujeme ako chceme, nech argumentujeme ako chceme, neexistuje zdravý človek, ktorého to môže obísť. To, že by sme v súlade s prírodou žiť chceli je v poriadku. Ale realita je iná. Všetko si už musíme kupovať. Často už aj tu prírodu.

Nezávislosť na peniazoch a dochádzaní do práce na min. 8 hodín denne sa stáva dôležitejším ukazovateľom kvality života a úrovne stresu z nedostatku. Pre nikoho nie je príjemné vedomie, že stále viac ľudí má väčší príjem za menej času. Alebo, že peniaze dnes dokážu zarábať už aj deti len tým, že sa vedia „správne“ hrať.

Finančná a časová nezávislosť poskytuje slobodu, možnosť realizovať sa a pomáhať sebe aj druhým.

Je to fakt, ktorý si uvedomuje stále viac ľudí. Nepomôže mávnutie rukou, alebo uštipačná poznámka „ja som spokojný aj s málom“. Tlak a vplyv okolia vždy hral a hrá v živote ľudí významnú úlohu. Nedá sa mu vyhnúť. Tento tlak sa dá odstrániť len jednou vetou: „Mám peniaze a čas na všetko, čo potrebujem a po čom túžim.“ Musí byť však pravdivá!

Možnosť pomáhať je veľmi príjemný pocit a naopak, neschopnosť pomôcť sebe a tým ani druhým, je dosť stresujúci pocit. Preto finančná a časová sloboda odstraňuje v súčasnosti najrozšírenejšiu formu stresu z nedostatku a priamo tým získavame lepšie zdravie.

Vedieť sebe samému a svojim najbližším zabezpečiť, alebo pomôcť mať bezpečné bývanie, stravu, príťažlivú prácu a príjem, relax, oddych a tým zdravie, je životný štýl, ktorý nemá dnes vekové obmedzenie.

Nové možnosti príjmu sú asi najväčším trendom súčasnosti. Požiadavky na zdravší životný štýl, zdravšie potraviny, prírodnejšie produkty, cestovanie, vzdelanie, ochrana prírody, idú v súlade v vývojom, ktorý je globálny a žije si svojim životom. Jednotlivec si môže ušetriť akékoľvek úvahy o jeho zmene. Samozrejme sa môže spávať tak, ako by si želal, aby sa správali aj všetci ostatní. Ísť príkladom je vždy vítané a jediné účinné.

Nové trendy generujú aj výrazne väčšie nárasty obratov. Či už na strane výdajov u zákazníkov, spotrebiteľov, tak na strane príjmov u ľudí, ktorí dokážu trendy správne použiť. Stačí sa nebáť hľadať a získavať nové a správne informácie.

Veľmi podstatnou informáciou je, že napriek akýmkoľvek predsudkom sa internetová práca a zarábanie na internete stáva najbezpečnejšou a najzábavnejšou formou práce a príjmu.

V súlade s bezpečnosťou ide ruka v ruke aj dostupnosť práce s dobrým príjmom. Nikto nie sme dokonalí a preto si asi každý nájde nejakú vlastnú prekážku, prečo by nemusel získať prácu o ktorú má záujem. Je jedno, či ide o podnikanie, alebo zamestnanie. Tie najčastejšie „polienka“ v rozhodovaní sú:

- vzdelanie

- vek

- prax

- mobilita - vzdialenosť - dochádzanie

- pohlavie

- jazykové znalosti

- investícia

Moderné internetové zamestnania si získavajú najväčšiu obľubu tým, že odstránili už všetky prekážky a preto získať si novú prácu je len na rozhodnutí sa. Nikto sa Vás nepýta, nikto Vám nič neprikazuje, nikto od Vás nič nechce. Len Vám ponúka. Znie to podozrivo? No samozrejme! Veď Vás v škole, doma a často aj okolie stále straší, aby ste do toho nešli... A strach je silný „kuchár“.

Preto najväčšou „nevýhodou“ internetovej práce je veľmi nízke povedomie a nevhodné informácie. Naviac máme tendenciu si obhajovať staré, zažité systému práce a zarábania, ako istotu. Stačí sa však nad touto „istotou“ lepšie zamyslieť...

Možnosť si privyrábať, alebo mať hlavný príjem podnikaním a prácou na internete je dnes jednoducho realita. Úspešnosť konkrétneho biznis modelu je najčastejšie definovaná štyrmi kritériami:

PENIAZE

PRODUKT

SYSTÉM

ĽUDIA

Zoradené sú podľa významu. Najmenej dôležité sú peniaze a najdôležitejší sú ľudia. Dôvera, dobrý kolektív, radosť z času strávenom v práci sú pre veľa ľudí tým najdôležitejším kritériom. Pre koho nie, žije si v určitej bubline a možno mu je tak najlepšie.

Na mieste je spomenúť ešte jeden dôležitý predpoklad úspechu. Je ním inovácia. Nie len v produktoch. Hlavne v systéme. Dnes už nestačí mať kvalitný produkt. Nutné je mať sofistikovaný a veľmi pružný systém, ktorý je ľahko prispôsobivý neustále sa meniacemu trhu a podmienkam, ktoré trh vytára.

Je rozumné, bez ohľadu na vek, informácie hľadať a premeniť na svoju vlastnú príležitosť a výhodu. Inovácia vlastného života je dnes cesta, ako si ho spraviť krajším a lepším.

Cieľom článku nie je návod. Len zvýšenie povedomia o moderných formách práce a príjmoch. Nie je fér, že informácie o nových možnostiach sa na školách neučia. Už som uviedol, že by museli na školách učiť deti, aby to malo pre „diváka“ význam. Čo sa však môže javiť ako nevýhoda, sa dá vždy premeniť na výhodu. Nabudúce niečo o skreslených predstavách o pyramídových systémoch a tzv. „lietadlách“. Predsudky, či reálne riziko?

Zdroj obrázkov: https://pixabay.com/

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
3
Poslať správu

Chceš vedieť, keď ALVA pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.