Chyby, ktoré nás posúvajú vpred...

Sme naozaj "bezchybní"?

Ľudia sú rôzny. Nielen podľa vzhľadu, ale aj povahovo. Niekto je usmievavý, niekto je mrzutý, niekto je extrovert a niekto zasa introvert. Ale nech sme akýkoľvek, vždy sme len ľudia. Nech sme akokoľvek bohatí či chudobní, vždy sme v niečom rovnakí. Záver nášho života je odpočinok v drevennej truhle, tri metre pod zemou.

Vôbec neviem prečo sú ľudia uponáhľaní. Síce dnešná doba je taká, ale niekedy sa musíme naozaj pozastaviť, pozrieť sa vzad a zistiť čo sme nadobudli. Či naša cesta životom naozaj mala zmysel, či sme všetko robili správne a môžme pokračovať v stavaní na pevných základov našej budúcnosti. Pretože ak sme urobili chybu, niekde tam v našom živote vznikne trhlina, ktorá sa preukáže v ďaľších chvíľach a nebudeme môcť dať krok vzad.

Moje rozhodnutia boli všelijaké. Neviem momentálne posúdiť či som konal správne, ale zistím to po čase. Možno sa to preukáže o malú chvíľu, možno zajtra, alebo možno o rok, ale viem že ten moment niekedy nastane. Niekedy chyby človeka posunú vpred ale aj zbúrajú niečo, čo sme si budovali dosť dlhý čas. Ale povedzme si, je človek naozaj bezchybný? Nie je. Vieme kedy urobíme chybu a kedy nie? Nemôžme to predpovedať, pretože nie sme tá čarodejnica s krištáľovou guľou a už vôbec nemáme v spálni pod vankúšom kúzelnú paličku, ktorou šmihnutím jednej ruky vrátime čas a urobíme všetko inak. Buďme naozaj vďační za každú chybu, pretože všetko zlé je predsa len na niečo dobré. Netuším síce aké chyby ste urobili vy, ale budem rád ak sa so mnou o ne podelíte. Každú jednu správu, ktorú dostanem na: martinsulik29@gmail.com nebudem brať na ľahkú váhu a budem sa snažiť nájsť v nich to jablko sváru a poradiť vám ako ďalej.

Váš Martin Šulík

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
4
Poslať správu
Nie som profesionálny kritik, nie som ani exkluzívny bloger, ale som osoba, ktorá sa pozerá na svet s otvorenými očami a poukazujem nielen na to zlo v našej krajine, hľadám to dobro, aby sme sa pozerali na svet trochu optimistickejšie. Skúste si niektorý z mojích článkov prečítať a zamyslite sa či konáte rovnako v takých prípadoch aj vy!

Chceš vedieť, keď Martin Šulík pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.