Nočný Hrušov - ako odfotiť mliečnu dráhu?

Zrúcanín máme na Slovensku až priveľa, a preto som rád, keď vidím, že sa pár šikovných rúk dá dokopy a vyrobia z ruiny, krásnu hradobnú atrakciu. Hrušov je jeden z mnohých slovenských hradov, na ktorom si zub času dáva nachvíľku pauzu, keďže Hrad vyzerá každou mojou návštevou krajšie.

Tvárim sa, že som fotograf a mojou špecializáciu sú nočné fotografie. Aj laikovi je jasné, že na odfotenie nočnej oblohy potrebujete pár vecičiek, ktoré musia do seba zapadnúť : dobrý foťák (objektív aj telo) , tmavú oblohu (ďaleko od mesta, alebo byť poriadne vysoko) a čas.

Častokrát je ten čas tá najnáročnejšia položka. Prečo?

Nie je to len o tom nájsť si čas byť celú noc hore (fotenie jednej astro panorámy , môže trvať aj hodinu), je to nájsť si čas v "správny čas". Čo v preklade znamená, že mesiac musí byť fáze NOV a ešte vám musí priať aj počasie. Povedzme, že zamračená nočná obloha asi nikoho nezaujíma. Tento rok sa mi naskytli len dva dni , kedy sa sa pojem čas skĺbil s poČASím a obdobím NOV.

Ten druhý som si vybral práve na fotenie hradu Hrušov. Vďaka nezvyčajne tmavej noci a takmer žiadnemu oparu mi v krásnom výhlade nebránila ani blízkosť okolitých miest.

Sleduj moju tvorbu na instagrame ( @zly_hipster )

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
6
Poslať správu
Čaute, Moje skutočné meno je Marcel a pracujem ako brand manager eshopu Aranburu. Počas voľna doslova utekám do hôr, kde spoznávam a najmä fotím.

Chceš vedieť, keď Zlý hipster pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.