Vyberáte najlepšiu kaviareň

Alebo kde v Bratislave natrafíte na dobrú kávu?

Na túto otázku sme sa opýtali naších fanúšikov na Instagrame. Tento spôsob hľadania sa nám veľmi osvedčil už pri hľadaní vynikajúcich pízz alebo pri burgroch. Takže opäť sme sa pýtali cez obľúbenú funkciu Instagramu v Stories nálepkách. Nespustili sme konkrétnu anketu, ale chceli sme radu, kde sa dá v Bratislave vychutnať naozaj dobrá káva.

Goriffee

Najviac spätnej väzby sme dostali na podnik Goriffee. Táto kaviareň sa náchádza na Panskej neďaleko Prezidentského paláca. A nečudo, že je ich káva obľúbená. Dostanete tu naozaj dobrú výberovú kávu z Rwandy, Ethiópie , Burundi, Brazílie alebo z iných kútov kávového sveta. Túto kaviareň pražia priamo v Bratislave vo svojej prevádzke.

BLACK ROASTERY

Black je populárna kaviareň, ktorú nájdete na dvoch miestach v Bratislave. Tá prvá sa nachádza na Gorkého ulici a druhá na Staromestskej, Obe sa nachádzajú podstate v starom meste. Je to podnik, v ktorom nájdete príjemnú atmosféru, mnoho mladých aktívnych ľudí a tých najlepších baristov na Slovensku. Samozrejme nesmie chýbať výborná výberová káva z Kolumbie, Ethiopie, Konga, Kostariky a mnoho ďalšieho. Stojí to určite za to :)

PÁN KRÁLIČEK

Mnohí z nás poznáju Pána Králička ako “pojazdnú kaviareň“ jazdiacu po uliciach Bratislavy, špeciálne ich nájdete na križovatkách ulíc Poštová a Obchodná a potom na Šafárikovom námestí. Takže, ak ste v meste, určite ste niekedy na nich natrafili :) Ale Pán Králiček má aj svojú "pevnú" kaviareň a tá sa nachádza na Budovateľskej ulici, pri rekonštruovanej Autobusovej stanici. Samozrejme nesmie tu chýbať kvalitná výberová káva, napr. Ethiopia, Brazília, atď.

MAD DROP COFFEE

Ďalším obľúbeným podnikom naších fanúšikov na Instagrame a Bratislavčanov je Mad Drop Coffee. Podnik je situovaný v starom meste neďaleko kostola Blumentál na Radlinského ulici. Čo ho robí možno výnimočným, je servis, ktorý tam dostanete. Pri príchode vám personál hneď začne tykať :) z reprákov hraje metál a vy sa pri dobrej káve môžete uvoľniť.

URBAN COFFEE

Dobre Známa kaviareň Urban Coffee v Bussiness centre BBC má ešte jednu prevádzku, ktorá sa nachádza na Landererovej ulici vedľa nového SND. Nielen čerstvo napraženú výberovú kávu z rôznych kútov sveta tu dostanete, ale aj vynikajúce koláčiky alebo palacinky Z pravej Belgickej čokolády :) Dokonca môžete byť pri tom, ako sa káva pražÍ. Pekné priestory na Landererovej sú stvorené pre romantické chvíľky, alebo na pracovné stretnutia.

STOJÍ ZA ZMIENKU

TRIESTE

Caffee Trieste sa nachádza pri pod kostolom Blumentál, a je tam takmer vždy plno, Dobrá káva za menej ako 1€ so sebou alebo na rýchle posedenie pri ranných novinách.

MONO CAFFEE

Najdete tu kvalitnú výberovú kávu napríklad z Brazílie, Kolumbie, alebo iných kvalitných kávových krajín :)

VESPA CAFFETTERIA

Na troch miestach v Bratislave (Moskovská, Laurínska, Mliekarenská) nájdete okrem dobrého kapučínka aj dobré snacky ako napr. panini :)

URBAN HOUSE

Urban House je skor reštaurácia ako kaviareň ale kávu tam takisto ponúkajú výberovú z rôzných kávových veľmocí. Náchádza sa v srdci starého mesta na Laurínskej.

Takže na týchto miestach vám najviac chutí káva. Samozrejme každý z nás obľubuje v kaviarni niečo iné. Niekto má rád výberové, niekto turka :D, kapučíno alebo mozno filtrovanú V60-tku. Nedá sa úplne objektívne určiť to najlepšie, pretože na svete neexistuje objektívnosť, ibakrem subjektívny názor väčšiny môže urobiť alebo priblížiť aký taký zoznam obľúbených podnikov. Vy ste vybrali tieto. Ak vám v tomto článku nejaká kaviareň chýba, napíšte nám do komentu podnik, a pomožete nám aj vám rozšíriť bratislavské kávové obzory. Ďakujeme :)

Ak nás ešte nepoznáte sme Tasty Bratislava a nádete nás na Instagrame. Hľadáme podniky, kde vám a nám chutí, či už je to jedlo, koláčik, káva, alebo pivo :) Ak máte svoje obľúbene miesto v Bratislave, určite nám ho napíšte v komentári alebo na Instagrame v DM :)

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
2
Poslať správu
Ak nás ešte nepoznáte sme Tasty Bratislava a nádete nás na Instagrame. Hľadáme podniky, ktoré vám a nám chutia, či už je to jedlo, koláčik, káva, alebo pivo :) Ak nás ešte nepoznáte Sledujte nás na Instagrame. Tasty Bratislava 🔹 skvele tipy na jedlo v BA👌 🔹 Great food in BA📱 🔹 #foodblog #jedlo #tastybratislava #dnesjem 🔹 chut na burger? to je @burgercitty 🍔🤪

Chceš vedieť, keď tasty.bratislava pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.