Cake of the City

Aj vám chutia sladkosti a podobné dobroty?

Koláčiky mame všetci radi. V Bratislave je možnosť natrafiť na naozaj dobré zdravé aj nezdravé koláčiky. Ak ste ako my, tak si ich dávate väčšinou po dobrom jedle alebo ku kávičke. Nakoľko má Bratislava obrovské množstvo kaviarní, cukrárni, alebo reštaurácií kde je možné dostať hocičo tak sme požiadali naších fanúšikov na Instagrame, aby nám prezradili ich najlepšie koláčiky. Možno práve v tomto článku nájdete super typy na nové miesta, o ktorých ste možno nevedeli :)

La Patisserie Bratislava

Mnoho z vás nám písalo podnik Pasteleria Bratislava. Tento podnik je robený v štýle francúzkej cukrárne a nájdete tu dobroty od výmyslu sveta. Torty alebo koláče, teplé alebo studené tu si naozaj vyberiete. Osviežujúce krémové a ovocné cheesecaky alebo tradičné francúzke tarty z krehkého cesta.

Mondieu Cafe

Mondieu cafe nertreba nejako extra predstavovať. Pozná to tam takmr každý. Mondieu ma prevádzky nielen v Bratislave ale aj v Prahe a Košiciach. Nájdete tam vynikajúce dobroty, od veľmi dobrej belgickej čokolády až po takéto cheesecaky ako dole na obrázku. Ak tam ale náhodou predsa len niekto z vás nebol, tak ak budete mať cestu rozhodne si jeden dajte, a pokojne nás tagníte ;)

Fertucha

Fertucha je pekáreň plná dobrôt, ktorú nájdete vo FreshMarkete na Rožňavskej. Pečú naozaj skvelé veci a určite si vyberiete. Vždy čerstvé a chutné :) Okrem FreshMarketu ich nájdete aj na Košickej alebo v Slnečniciach. Viac info nádejte na ich stránke ––> www.fertucha.sk

Foxford

V samotnom srdci mesta a v samom srdci Obchodnej ulice a ešte väššom srdci Martinusu sa nachádza podnik FoxFordcafe, ktorý okrem takejto šmakocinky ponúka aj výbornú kávu alebo niečo slané na zahryznutie. Ideálne miesto na posedenie s priateľmi alebo pri novej knihe.

Pasteleria Bratislava

Kaviarnička, ktorá si poctivo vyrába svoje vlastné zákusky a koláčiky. Nečudo, že su také sýte a farebné. tento podnik nájdete v starom meste Bratislavy na Pánskej ulici. Už pomaly ale isto prichádza jar a svoj koláčik a k tomu kávičku si vychutnáte aj na menšej terase pred podnikom :)

Inšpirácia kam zájsť alebo kde ste ešte neboli?

Podnikov, ktoré majú koláčiky, zákusky prípadne ine "snacky" je mnoho, ale myslíme si, že tych fajnových s naozaj dobrými a poctivými je menej. Pár sme ich ale vybrali, možno ste tam boli alebo sa tam po tomto článku budete ponáhľať :)

Mandľové srdco na Kolárskej

U Guľky na Bjornsonovej

FivePoints na Pánskej

Ak sa vám tento článok páčil pokojne ho zdieľajte s priateľmi. Pokiaľ máte nejaké iné návrhy určite nám napíšte, veľmi radi to pôjdeme otestovať a pochutnať si.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na [email protected].

Ohodnoť blog
1
Poslať správu
Ak nás ešte nepoznáte sme Tasty Bratislava a nádete nás na Instagrame. Hľadáme podniky, ktoré vám a nám chutia, či už je to jedlo, koláčik, káva, alebo pivo :) Ak nás ešte nepoznáte Sledujte nás na Instagrame. Tasty Bratislava 🔹 skvele tipy na jedlo v BA👌 🔹 Great food in BA📱 🔹 #foodblog #jedlo #tastybratislava #dnesjem 🔹 chut na burger? to je @burgercitty 🍔🤪

Chceš vedieť, keď tasty.bratislava pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.