Prečo vyskúšať Pizza Burger?

Máte chuť na dobrú pizzu a zároveň na dobrý burger? Prečo nespojiť oboje?

Veľa z vás o kombinácií Pizza + burger určite počulo. Ale o čo vlastne ide? Ale najprv pekne po poriadku. V jeden piatkový večer sa nám s priateľkou nikde nechcelo ísť. Poznáte to, ste unavení po dlhom pracovnom týždni ale dali by ste si niečo. Niečo nezvyčajné ale dobré. Ideálne aby to doviezli priamo pred váš barák, nech nemáte starosť. A tak nejak sme natrafili na Pizza Hamm a vyberali sme. Dlho mi netrvalo a hneď ma upútal Chedar Double. A samozrejme, vybrali sme veľkú porciu. Fotka hore hovorí sama za seba. V tejto kombinácii sme našli tortila chips, rukolu, paradajky, slaninu, samozrejme Double porciu mäsa (cca 500g !!) plátkový syr a Chedar omáčku.

Ale čo ten korpus?

Áno aj mňa to napadlo počas čakania na jedlo. Nikdy som to nemal ale počul som o tom. No pokiaľ neskúsiš nemôžeš hovoriť. V Bratislave je kopec burgrárni alebo podnikov, ktoré servírujú burgre od výmyslu sveta. Toto však bolo úplne niečo iné. Po približne hodine nám došla poriadna porcia jedla (cca 1100g!!) a to sme k tomu mali 2x steakové hranolky a 2x polievku. Ale späť ku korpusu. Ak milujete pizzu a cesto k tomu, tak táto kombinácia vám určite bude chutiť. Je to niečo iné ako klasický burger, pointa je v tom, že okrem chuti pizzového cesta ma korpus aj zaoblenie po krajoch, takže vám mäso, omáčky a príloha neutečie (ja ale vždy nájdem spôsob ako sa ušpiniť :D ). Ak ste doteraz zvažovali či áno alebo nie, rozhodne by ste to mali skúsiť, len pozor z takéjto porcie sa najete aj traja. Cena za Chedar Double + 2 steakové hranolky + 2 polievky (slepačia a paradajková) bola necelých 21€.

Ale zabudol som na jednú vec

Keď som dal na @tasty_bratislava Instagram fotku a svoju story k tomúto Pizza Burgru tak v komentoch nam fanúšikovia napísali, že maju skvelé domáce omáčky. Takže som to jednoducho objednal znovu, chcel som jednoducho vyskúšať tie domáce omáčky takže teraz trochu z iného súdka :)

Beef Royal Burger

Nakoľko pri prvej objednávke to bola naozaj obrovská porcia, pokojne aj pre troch, tak teraz som si chcel pochutnať na niečom ľahšom ale jednoznačne ochutnať domáce omáčky. Tentokrát sme si objednali Beef Royal + Americké zemiaky + steakové zemiaky. K tomu omáčky sweet chili a BBQ, ktoré si robí majiteľ priamo sám.

Beef Royal je aj lacnejší a určite aj o niečo zdravší ako Chedar Beef. No najpodstatnejšia vec pre mna bolo ochutnať tie omáčky nakoľko kvôli zatmeniu hlavy som to zabudol objednať pri prvej objednávke. U urobil som veľkú chybu. Tie omáčky sú ozaj ”bohovské”. Sweet chilli nebolo len niečo sladké s príchuťou chilli ale aj to príjemne štípalo. Ale väčšia bomba bola BBQ omáčka, ta chutila úplne inak ako ostatné, čo som kedy mal. Trošku pikantná a viac dymová.

Veľmi dobré hranolky

Na to, že hranolky ako aj americké zemiaky určite neboli domáce, tak to boli naozaj jedny z najlepších ”nedomácich” aké som jedol. Z tohto by si mohli brať príklad mnohé iné podniky, kde majú hlavné jedlo výborné ale ako prílohu Hranolky/zemiaky nič moc. Za toto naozaj Palec hore.

Určite by som nemal zabudnúť na polievky

Dali sme si rajčinovú aj slepačiu. Na to, že je to donáškový servis, tak polievky sú určite nadpriemerné. Najmä rajčinová je hustá a plná syra. Slepačia bola naozaj dobrá a s veľkými kúskami mäska.

Pobavme sa ale o cene

V prvom prípade pri Chedar Beef sme spolu s 2x Polievkou a 2x hranolkami (ale bez omáčok, zatmenie hlavy :D ) platili necelých 21€. Najedol som sa z toho 2x a priateľka tiež :D Ak si to zrátate tak za 1100g porciu (bez hranoliek) sa to dosť aj oplatí a pri tejto chuti naozaj o nič neprídete, naopak sa to možno stane pre vás aj obľúbenou špecialitou najmä na párty alebo pri nečakanej návšteve. V druhom prípade to bol Royal Beef Combo, ktorý stal 14,90€ vrátane 2X polievka 2x hranolky a 2x omáčka.

beefroyal combo objednáte tu ––> http://bit.ly/2PaO7qh

Myšlienka na záver

Uponáhľaný život nás núti čoraz viac využívať donáškové služby rôzneho druhu, vrátane donášky jedla až k nám priamo domov. Napokon, je pohodlné nevzdať sa dobrého jedla aj vtedy, ak práve nemáme čas či chuť ísť do reštaurácie a stráviť tam celú obedovú prestávku alebo aj viac... Využívajú to najmä mladí ľudia. Napomáha tomu aj moderná technika a mobilné aplikácie, ktoré nielen urýchľujú objednávanie, ale tiež zlepšujú logistiku rozvozu priamo k vám na tanier. Prečo si nedopriať takýto kulinársky zážitok ? Treba vyskúšať určite nesklame, ale naopak príde pozitívny šok z chuti a vysokej kvality jedla a to nielen z pizzaburgrov, hranoliek a omáčok ale aj veľmi chutných polievok.

Ak ste už mali takúto kombináciu alebo by ste nám vedeli odporučiť podnik, kde majú niečo podobné napíšte nám do komentu :)

Pizza Hamm nájdete na:

Facebook: https://www.facebook.com/pizzahamm/

Instagram: https://www.instagram.com/pizza.hamm_pizzaburger/

Web: https://www.pizzahamm.sk/

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
4
Poslať správu
Ak nás ešte nepoznáte sme Tasty Bratislava a nádete nás na Instagrame. Hľadáme podniky, ktoré vám a nám chutia, či už je to jedlo, koláčik, káva, alebo pivo :) Ak nás ešte nepoznáte Sledujte nás na Instagrame. Tasty Bratislava 🔹 skvele tipy na jedlo v BA👌 🔹 Great food in BA📱 🔹 #foodblog #jedlo #tastybratislava #dnesjem 🔹 chut na burger? to je @burgercitty 🍔🤪

Chceš vedieť, keď tasty.bratislava pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.