Moringa – superpotravina, ktorá mi zmenila život a dodala energiu

Čo mi pomohlo, keď som sa cítila prepracovaná, unavená, pod stresom a bez psychickej pohody? Narazila som na moringu, superpotravinu s mnohými pozitívnymi účinkami, ktorá zmenila môj život.

Čo je moringa?

Vedeli ste, že strom moringy olejodarnej, pôvodom zo subtropickej Ázie, má množstvo antioxidačných účinkov, obsahuje vitamíny a minerály, ktoré sú pre naše telo veľmi prospešné? Navyše, listy moringy obsahujú mix blahodarných zložiek, ktoré doposiaľ neboli obsiahnuté v žiadnej inej potravine z prírodného zdroja. Pre malé porovnanie obsahuje až 25-krát viac železa ako špenát, 15-krát viac draslíka ako banány či 17-krát viac vápnika ako mlieka. To všetko som zistila, keď som hľadala spôsob ako vyjsť zo začarovaného kruhu plného únavy a stresu.

Benefity moringy pre moje telo a myseľ

Po dlhšom a pravidelnom užívaní som sama na sebe spozorovala, že som menej unavená a mám oveľa viac energie. Jej pozitívne účinky sa prejavili aj na mojom zovňajšku. Moje vlasy vyzerajú zdravšie a pokožka mladšie. Aj moja duševná stránka je vďaka jej účinkom v rovnováhe. Znižuje negatívne účinky stresu na psychiku a pomáha mi v celkovom udržiavaní psychickej pohody. Moringa mi jednoducho poskytovala dávku tých najrozličnejších vitamínov, ktoré moje telo potrebovalo ako soľ.

Dnes je už moringa jednou z najrozšírenejších superpotravín na svete. Po tom, čo ľudia objavili jej pozitívne účinky pre naše telo a myseľ, sa začala pestovať aj priemyselne. Vďaka tomu, si ju dnes môžete aj vy kúpiť vo forme toboliek či prášku kdekoľvek.

Môj tip ako vybrať tú správnu moringu

Tobolky sú pre mňa najjednoduchším spôsobom dávkovania. Avšak, pri výbere moringových toboliek siahnite vždy po výživovom doplnku, ktorý obsahuje len 100% sušinu z listov moringy. Vyskúšala som niekoľko predajcov výživového doplnku Moringa. Vo forme toboliek je tou najlepšou voľbou Avita – výživové doplnky. Tobolky od tohto predajcu obsahujú len 100% sušinu listov moringy olejodarnej. Navyše neplatíte za značku ani obal, čo znamená, že cena za moringu je primeraná. Navyše, okrem e-shopu je dostupná aj v predajniach drogérií DM.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
3
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Zoe V. pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.