Spoznávame najlepšie hranolky v Bratislave

Aj vy nemáte radi, keď prídete do reštaurácie, objednáte si k jedlu ako prílohu hranolky a zistíte, že jete polotovar?

Nám sa to stalo neraz. Z čoho sme boli veľmi sklamaní. Nielen preto, že pre nás Bratislava predstavuje hlavné mesto Slovenska, ale rovnako aj hlavné mesto rôzného jedla. V ramci Instagramového “gastro” okienka sme sa rozhodli opýtať, kde robia naozaj dobré hranolky. Tak ako každý, aj my máme svoje tipy a tak sme vybrali dva podniky s nielen dobrými hranolkami, ale rovnako aj s kvalitnými dobrými dipmi/dressingmi ktoré k hranolkám musia ísť ruka v ruke. Našími favoritmi sú Orbis Street Food na Laurinskej a Burger Bar na Továrenskej. Určite ich spomenieme nižšie v texte :)

Ale čo chutí publiku?

Na to sme sa pýtali cez populárnu Instagramovú nálepku (tipy môžeš pozrieť tu) naších fanúšikov :) a dostali sme pomerne dosť zaujímavých tipov. Možno si o niektorých ani nevedel, tak čítaj a inšpiruj sa . . .

Bramm fries

Hranolky od Bramm pochádzajú od partie chalanov z Holandska, ktorí sa rozhodli preraziť s ich konceptom pravých Holandských hranoliek. A pravdepodobne sú to jedny z najlepších hranoliek v Bratislave, na ktoré sme dostali veľmi veľa ohlasov. Tajomstvom je špeciálna odroda zemiakov tak, aby boli múčnaté s vysokým obsahom škrobu. Vďaka tomu nasiaknú menším obsahom oleja a niesú tak mastné. Nájdeš ich tu –> https://www.instagram.com/brammfrites/

Orbis Street food

Okrem toho, že sme dostali veľmi veľa odpovedí na Orbis Street Food, tak môžme zodpovedne povedať, áno, Orbis má naozaj veľmi dobré hranolky. Hranolky ti vedia aj poriadne naložiť, najväčšia porcia ma až 450g. Samozrejme, ide o domáce hranolky, ktoré sú zo špeciálnej odrody a smažené su 2x v hovädzej masti a denne ich minú 250-300kg :O. Samotné omáčky potom pochádzajú priamo z Belgicka. Nájdete ich tu –> https://www.instagram.com/orbis_streetfood/

Burger bar

Burger bar je taktiež naša voľba. Hranolky sú urobené domácim spôsobom a sú smažené v šupke. Nie každému je to podľa gusta a často krát s tým ľudia niesú stotožnení, ale za nás Vám s čistým svedomím môžme prehlásiť že sa oplatia vyskúšať, sú rozhodne chrumkáve a chutné. Pre mňa ako X faktor pri týchto hranolkách je domáci “american” dressing, ktorý mi k hranolkám mimoriadne sedí a výnimkou nieje ani ich samotný burger :) Burger Bar nájdete tu –> https://www.instagram.com/burger_bar_bratislava/

To boli najčastejšie tipy od fanúšikov. To ale neznamená že je to všetko, nižšie nájdeš zoznam ďalších podnikov s veľmi dobrými domácimi hranolkami :)

Karls Burger

Karls burger ponúka k svojím chutným burgrom síce iba jeden druh hranoliek, ale zato to pekne kompenzuje zaujímavými autentickými omáčkami a Coleslaw šalátom.

Roxor

Tieto hranolky sú naozaj veľmi chutné. Skvele dopĺňajú ponuku burgrov. Podľa toho na čo máte práve chuť, si môžte vybrať medzi rozmarínovými alebo mexickými. Rovnako, aj tieto domáce smažené hranolky si môžes dochuťiť výbornými domácimi omáčkami.

Nice fries

Nice fries s ich pojazdným stánkom nájdete na Street foodoch,alebo pri troche štastia, niekedy dokonca aj meste. Jeden z veľmi dobrých a unikátnych konceptov.

Crumepls poutinerie

Pre niekoho neznámy street food ale na posledných street foodoch pri Starej tržnici si už svojích fanúšikov získal. Hranolky sú samozrejme domáce a dostať ich môžete v zaujímavých kombináciach, ako je napr. s trhaným mäskom či cibuľkou.

Ak sme na niečo zabudli, napíš nám komentár, kde majú kvalitné poctivé hranolky. Možno tu je niekde neobjavený podnik, ktorý by si zaslúžil miesto v tomto nabitom zozname. Ďakujeme (:

Každopadne nás nezabudni sledovať na našom populárnom Instagrame @tasty_bratislava kde nájdeš nielen tipy na hranolky ale aj mnoho ďalšieho.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na [email protected].

Ohodnoť blog
5
Poslať správu
Ak nás ešte nepoznáte sme Tasty Bratislava a nádete nás na Instagrame. Hľadáme podniky, ktoré vám a nám chutia, či už je to jedlo, koláčik, káva, alebo pivo :) Ak nás ešte nepoznáte Sledujte nás na Instagrame. Tasty Bratislava 🔹 skvele tipy na jedlo v BA👌 🔹 Great food in BA📱 🔹 #foodblog #jedlo #tastybratislava #dnesjem 🔹 chut na burger? to je @burgercitty 🍔🤪

Chceš vedieť, keď tasty.bratislava pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.