Zmeň svoj životný štýl a zabudni na diéty

Ženy vyskúšajú priemerne 40 rôznych diét za svoj život. Hádam nechceš patriť aj ty do tejto štatistiky.

Diéta. Myslím si, že týchto písmen naháňa strach každej z nás. Ale prečo si (väčšinou) ženy ubližujú rôznymi diétami? Všetci veľmi dobre vieme, že diéta je len krátkodobé riešenie. Ak potrebuješ zhodiť 2 -3 kg pred dovolenkou, nech sa páči, pi citrónovú vodu, jedz šalátové listy na obed a surovú mrkvu na večeru. Ak sa však chceš cítiť dobre a zmeniť svoj životný štýl a vidieť dlhodobé výsledky, čítaj ďalej.

Na chvíľu sa zastavme a úprimne si položme otázku: Aký mám dôvod zmeniť svoje doterajšie stravovacie návyky, ktoré mi viac ubližujú ako prospievajú? Myslím si, že je len jedna správna odpoveď a tou je: JA!

Áno, v tomto prehnitom svete je egoizmu už dosť ale teraz je na pravom mieste. Ak sa chceš zmeniť kvôli niečomu alebo niekomu, pravdepodobne sa ti to nikdy nepodarí. Ak sa chceš zmeniť, rob to pre seba. Pre dobrý pocit zo seba. Za to, že po pár týždňoch budeš schopná natiahnuť na seba tie hriešne obtiahnuté šaty. Nerob to kvôli kamarátkam, lebo Anča má krajšie nohy a Jana má štíhlejšie boky. A už vôbec NIE kvôli mužom. Ach, len to nie. Keď budeš trošku sebecká a myslieť na seba, prídu očakávané výsledky, ktoré ti zdvihnú sebavedomie a to si ľudia v tvojom okolí všimnú nielen na úbytku hmotnosti, ale aj na tvojej vnútornej krásy, ktorá bude z teba vyžarovať aj navonok.

Nakoľko je to môj prvý článok o inom pohľade na jedlo začnem zľahka. Pozrime sa teda bližšie na nápoje. Jasné, určite to viete ako otčenáš. Pri diéte len čistá voda minimálne množstvo 2 a viac litrov denne. Žiadny cukor, žiadna káva, žiadna radosť?! Kávu potrebujem k životu a určite sa neobmedzujem čo sa týka cukru ani mlieka. Myslím si, že nič netreba hnať do krajností. Samozrejme nikdy nieje na škodu vymeniť cukor za med. Ja osobne zvádzam tiež ťažký boj nakoľko som naučená piť len perlivé minerálne vody. Je pravda, že ma len nafukujú a pomaly si zvykám na obyčajnú vodu. Ale poďme si ju nejak vylepšiť. Trápne kecy okolo citrónovej vode na lačno nebodaj o vlažnej vode na ráno, vynechám. Ak máte chuť na niečo sladké a zároveň sa chcete vyhnúť vodám, ktoré majú viac cukru ako je v regáloch v supermarkete, vyskúšajte domáce a chutné náhrady sladených nápojov.

Na 1 liter domácej limonády budeš potrebovať šťavu z jedného pomaranča a určite nezabudni na čerstvú mätu alebo medovku. Na horúce letné dni ako stvorené ak pridáte 2 - 3 kocky ľadu. Pomaranč môže nahradiť aj grep či citrón.

A ešte jedna mňamka. Domáce nealkoholické Virgin Mojito. Budeš potrebovať: hrsť čerstvých jahôd, hrsť mäty alebo medovky, jemne perlivú minerálnu vodu asi 1/2 l, celú limetku ( prípadne citrón alebo aj pomaranč). Netreba zabudnúť na ľad.

Samozrejme v obchodoch nájdeme široký sortiment čajov, ktoré nám stačí zaliať studenou vodou a máme ľadový čaj. Myslím si, že je to tiež veľmi vhodná alternatíva ako si spestriť pitný režim.

Na začiatok sme začali trošku zľahka. Dúfam, že sa budete tešiť na ďalší blog.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu
Píšem lebo chcem

Chceš vedieť, keď mimi.tam.mimi pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.