Lacno okolo sveta - Revolut (ako ušetriť pri cestách)

Nedávno som na internete zazrel informácie o Revolute. V tejto dobe neradno veriť každej informácií na internete, no nevedel som sa dočítať žiadnych negatív. Preto posúvam info aj k vám.

Kartu Revolut používajú celosvetovo takmer štyri milióny ľudí a denne pribúdajú tisíce ďalších. Dosť ma mrzí, že som ju neobjavil už skôr, ušetril by som si na dovolenkách mimo EÚ množstvo starostí a peňazí.

Čo je teda vlastne výhodou tejto karty?

Okrem toho, že vyhotovenie, zaslanie a prevádzkovanie je zdarma, nájde sa toho viac.

Konverziu mien robí Revolut výhodnou medzibankovou sadzbou, tá bude s veľkou pravdepodobnosťou nižšia ako v tvojej banke. Je teda možné, že keď na bookingu nájdeš ubytovanie za 50€ na noc, reálne neskôr zaplatíš menej práve vďaka nižšej sadzbe.

Po celom svete vyberáš z bankomatov zadarmo. Ja osobne mám účet v Tatra banke a výber kdekoľvek inde ma stojí 2€, takto tomu predídem a ušetrím. Netreba zabúdať nato, že množstvo bankomatov si účtuje svoj vlastný poplatok za výber, ktorému sa nevyhnete. V Revolute je výber limitovaný na 200€ mesačne a vždy s výborným kurzom. Po dvoch stovkách už je to s poplatkom vo výške 2%.

Na karte nemáš pri platbách žiadny limit, všetko si nastavíš v prehľadnej mobilnej aplikácií so slovenčinou, vrátane PIN kódu. Máš v nej okamžitý prehľad o každej transakcii a vieš pomocou nej zablokovať platby ak by si ju náhodou stratil.

Účet môžeš rozdeliť a mať k dispozícii financie priamo vo viacerých menách. Za zaplatenie hotela na Filipínach teda môžeš platiť rovno s filipínskymi pesos a nemusíš staviť na prepočet z dolárov alebo eur s nevýhodným kurzom.

Ak máte problém so šetrením ako ja, účet vám umožňuje vytvoriť si trezor. Táto funkcia vám každú platbu zaokrúhli nahor a rozdiel vám uloží do trezora. Peniaze taktiež môžete takto prispievať na charitatívne účely.

Ako získať kartu? Napíšte mi na instagrame (martiinkooo), pošlem vám pozvánku. Potom treba už len vyplniť svoje údaje, odfotiť občiansky preukaz, spraviť si selfie pre overenie a embasovaná debetná karta Mastercard je na ceste. Zdarma. Treba si na začiatok na účet Revolut poslať aspoň 10€.

Revolut ponúka aj dve platené verzie. Premium a Metal, za ktoré sa už platí mesačný poplatok, no prinášajú množstvo nadštandardných výhod. Cashback, zdravotné poistenie, jednorázové virtuálne karty, asistenta, zľavy na letiskové salóniky,..

Recenzie od Slovákov.

Silvia:"Stiahla som si apku a objednala si kartu. Do piatich pracovných dní prišla karta, do päť minút schválená registrácia. Karta je super. Nemala som pri sebe keš, kamarátka zaplatila drinky a ja som jej na Revolut poslala peniaze. Do sekundy mala peniaze na jej karte. Samozrejme super na cestovanie či platby virtuálnou kartou cez internet."

Veronika:"Revolut kartu mám už dávnejšie a je to parádna vec! Odporúčam všetkým na prevody, platby s dobrými kurzami a podobne."

Ivana:"Máme Revolut už nejaký čas, bezpečné platby cez internet fungujú tak, že si prevediem len potrebnú sumu a zaplatím touto kartou. Rovnako bezpečné pri cestovaní proti krádeži, prevediem na ňu napr. 30 eur na drobné platby niekde v meste, prípadne dobijem potrebnú sumu a dám kartu dieťaťu."

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
3
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Martin Štibrányi pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.