Poctivý burger na netradičnom mieste.

Poctivý burger na netradičnom mieste. Reč je o London East 17 Burger, ktorý v sebe nesie zaujímavý názov aj príbeh.

Prečo práve takýto anglický názov?

Príbeh E 17 sa začal písať ešte pred niekoľkými rokmi v anglickom Londýne. Práve tam naberali zakladatelia svoje skúsenosti v gastro prevádzkach. Po určitom čase nastal čas na zmenu a vyskúšať zúročiť svoje jedinečné skúsenosti z gastra.

Keďže v Bratislave pôsobia od marca tohto roku takže je veľká pravdepodobnosť, že ich ešte nepoznáš. To aké burgre robia a či stoja za to, sa dozvieš v nasledujúcich odstavcoch.

Názov pochádza zo štvrte, kde obaja bývali a teda na East 17. V Bratislave ich nájdete neďaleko železničnej stanice Vienna Gate.

Nech ťa bufetový štýl burgrárne neodradí

London East 17 Burger môže na teba na prvý pohľad pôsobiť bufetovo. Ale naozaj len na prvý pohľad. Na dobré sa oplatí počkať, a rozhodne nečakaj, že tvoj burger bude hotový na rýchlo. A prečo?

East 17 ako jeden z mála podnikov, ktoré sme v Bratislave prešli má až 200g porciu hovädzieho mäsa z hovädzieho krku. Jeho príprava zaberie trochu viac času. Všetky ingrediencie sa pripravujú čerstvo na grile tak, aby si to zákazník čo najviac užil.

Čo sme ochutnali a aké sú naše dojmy?

East 17 ma ponuku piatich burgrov s jedinečnými názvami a s vlastnými domácimi ingredienciami. My sme ochutnali London, Brixton a Make it Dirty.

London je vlajková loď tejto burgrárne, ktorý v sebe ukrýva už spomínaných 200g hovädzieho mäsa, pop*ci žemľu, domácu E17 omáčku a samozrejme aj nejaké tie drobnosti k tomu. K tomu si ešte pridaj aj niekoľko domácich chipsov, ktoré sú k tomu grátis.

Za cenu 6,30€ je to rozhodne dobrá a veľká pochúťka, ktorou zaženieš hlad. Nám to rozhodne chutilo. K domácim zemiakom teraz dostaneš aj zaujímavú omáčku Honey&bastard, ktorá rovnako pochádza z ich dielne.

Brixton názov pochádza z jednej časti mestá Londýn, v ktorej žije väčšia časť ľudí tmavšej pleti. Chalani tomu prispôsobili aj samotnú žemľu. Ak chceš vyskúšať niečo iné a nové, tak burger s čiernou žemľou je celkom unikátny zážitok. Okrem zaujímavej žemle dávame palec hore za karamelizovanú cibuľku, blue cheese a jalapeňo.

Make it Dirty je bomba. Ide o vylepšenú verziu Brixton burgra to znamená extra syr v podobe zvlášť cheddar a zvlášť blue cheese, rajčinka, cibuľka a slaninka. K tomu E17 omáčka plus domáca BBQ omáčka. Na naše požiadanie aj so šalátom nech je tých kalórii trochu menej :D Viac slov netreba, treba si pozrieť fotku a prísť ochutnať. Make it dirty je naozaj veľký burger, pri ktorom musíš rátať s tým, že sa zamažeš :) ale aj napriek tomu to stojí za to. Cena tohto burgra je len 7€, takže ťa to nezruinuje.

Rozhodne stoja za zmienku

Čo si ale rozhodne dáme nabudúce bude určite Hackney burger. Vyzerá to na nadupaný kurací burger kde samotné mäso pripravujú chalani vo svojej vlastnej réžií. Základ tvorí približne 150g (a viac) kuracieho prsa, ktoré sa na niekoľko hodín (až 1 deň) naloží do buttermilk (cmar) zmesi. Potom sa to mäsko obalí v múke a ďalších koreninách tak, aby to bolo naozaj dobré a chrumkavé. Z fotky nižšie môžeš posúdiť aj ty sám :)

E 17 je klasický burger taktiež s 200g porciou hovädzieho mäsa, jemnou dávkou zeleniny a E17 omáčky. Jednoduchý ale sýty burger, ktorý ťa vyjde na 5,60€.

O London Eeast 17 budeš ešte určite počuť

Možno sa ti zdajú ceny na Bratislavu lacné. Je to aj spôsobené lokalitou a rovnako aj bufetovým štýlom. Chalani majú v pláne neskôr otvoriť aj vlastnú prevádzku v lepších priestoroch, kde si burger budeš môcť vychutnať ešte príjemnejšie. Držíme palce a tešíme sa J

Novinka, ktorú čoskoro chalani z London East 17 Burger predstavia bude trhané bravčové mäso.

Možno najväčšia novinka, ktorú chystajú je niečo, čo na Slovensku ešte nikto nejedol, ani neskúsil. Bude to pravdepodobne niečo, čo budeš chcieť rozhodne vyskúšať. Aj my sa už nevieme dočkať, kedy to budeme môcť otestovať a priniesť pre teba prvé dojmy.

Ak ešte nevieš čo to je London East 17 burger alebo kde sa náchádzajú, prípadne aké novinky majú pripravené pre teba, tak určite ich sleduj na Instagrame –> https://www.instagram.com/e17londonburger/

A ak ešte nesleduješ Tasty Bratislava na Instagrame, tak už viac túto chybu nerob a rozhodne nás sleduj tu –> https://www.instagram.com/tasty_bratislava/

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
15
Poslať správu
Ak nás ešte nepoznáte sme Tasty Bratislava a nádete nás na Instagrame. Hľadáme podniky, ktoré vám a nám chutia, či už je to jedlo, koláčik, káva, alebo pivo :) Ak nás ešte nepoznáte Sledujte nás na Instagrame. Tasty Bratislava 🔹 skvele tipy na jedlo v BA👌 🔹 Great food in BA📱 🔹 #foodblog #jedlo #tastybratislava #dnesjem 🔹 chut na burger? to je @burgercitty 🍔🤪

Chceš vedieť, keď tasty.bratislava pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.