Cosmo burgers pri Slnečných jazerách v Senci

Nový podnik na starom mieste v Senci. Ak bažíš po kvalitnom jedle v tichom prostredí Slnečných jazier, tak nasledujúce riadky ti budú “chutiť”.

Čo sa skrýva za históriou a vznikom tejto burgrárne?

Ak poznáš populárne burgrárne v Bratislave a v Senci s názvom Burger Bar alebo Burger Paradajz, tak ti gratulujeme, môžeme skonštatovať že máš rád kvalitné burgre. Práve tieto spomínané podniky pomohol rozbehnúť a dať im dušu súčasný majiteľ Cosmo burgers.

Nazbierané skúsenosti a chuť do jedla premenil do jedinečného konceptu, ktorý môžeš objaviť na Seneckých jazerách. Toto nové miesto nájdeš v severnej časti len niekoľko metrov od jazera na mieste bývalého podniku Burger Paradajz, ktorý je súčasťou hotela Cosmopolitan.

Čo robí ich burgre cosmickými?

Najdôležitejšie sú kvalitné suroviny

Pre burgre je bezpochyby najdôležitejšou surovinou mäso. V Cosmo burgers preto investovali do Black Angus z Austrálie. Nemajú pomer mäsa a tuku ako to robí väčšina podnikov, ale mäso si melú vlastnoručne vďaka čomu nepotrebujú pridávať tuk alebo iné druhy mäsa. Výsledok je cítiť na jazyku veľmi výrazne, mäso má neskutočnú viskozitu a chuť plnú hovädziny. Vďaka tomuto kvalitnému výsledku začneš bažiť po tej vyladenej chuti mäsa ešte viac a viac.

Aké neodolateľné jedlá sme tu ochutnali?

Ochutnali sme z každého niečo. Nakoľko ide v prvom rade o burgráreň, v ponuke majú priebežne 10 burgrov. My sme sa rozhodli vyskúšať tie najsympatickejšie :)

Mäsko v burgri pochádza zo 100% hovädzieho mäsa, ktoré ti pripravia podľa želania na tvoj spôsob. Aby bolo mäsko šťavnaté, ale zároveň aj prepečené odporúčame klasiku - medium rare (stredne prepečené).

Následná špeciálna omáčka, čerstvá zelenina či nadýchaná žemľa, dotvoria burger do dokonalosti. Keď sme už spomenuli žemle, musíme podotknúť, že ich pečie pekáreň s 23 ročnou tradíciou. Pečie preto žemle krásne mäkké a nadýchané. K špeciálnym omáčkam musíme vyzdvihnúť, že ide vyslovene o domáce omáčky, ktoré sú veľmi dobre nakombinované a extrémne chutné.

Na svoje si tu prídu aj vegetariáni, ktorí si môžu vybrať až 2 bezmäsité verzie.

Palec hore dávame aj vďaka milému bonusu v podobe domáceho šalátu coleslaw, ktorý dostaneš ku každému burgru zdarma!

Burger so 4 druhmi syra je neskutočná kominácia chuti

Cosmo Burgers a ich špecifický bryndzový špeciál, naozaj stojí za to

Najlepší pulled pork aký sme kedy jedli

Ten najlepší pulled pork z trhaného bravčového, ti doplnia jablkovým chutney (čítaj čatni) a karamelizovanou cibuľkou. Pulled pork ktorý sa pečie až 12 hodín a predstavuje čerešničku na torte v ich domácich špecialitách. A my musíme len súhlasiť.

Táto kombinácia je tak dobrá, že môžeme s čistým svedomím prehlásiť, že to bolo to najlepšie trhané v širšom okolí Bratislavy. Ak teda práve nemáš chuť na burger, určite siahni po tejto pochúťke, ktorú si zamiluješ!

Dokonalý šalát

Óóó áno! Dokonalosť medzi šalátmi sa práve našla. Na obrázku dole môžeš vidieť famózny šalát z červenej repy s medovo-horčicovým dresingom. Samotnú chuť dotvára feta syr, rukola a zdravé vlašské orechy. A garantujeme ti, tento šalát nielen dobré vyzerá ale aj výborne chutí. Možno ťa napadne, že takýto šalát patrí skôr pre nežnejšie pohlavie, ale zaručujeme ti, niet gurmána ktorý by si na ňom nepochutil.

V prípade, že ti tam predsa len nijaké to mäsko chýba nezúfaj. V Cosmo burgers nie je problém pridať kuracie alebo hovädzie mäso navyše :)

Rebierka, ktoré sa ti budú rozpadávať na jazyku

Ako si si už určite stihol všimnúť z našich postov, častokrát sa pýtame, či hľadáme podniky, ktoré ponúkajú kvalitné rebierka. Tentokrát si rebierka našli nás! Počas našej návštevy na nás “zažmurkala“ ďalšia špecialita podniku, ktorá reprezentuje rebierka. Pečené pomaličky niekoľko hodín a dochutené špeciálnou marinádou. Dostaneš k nim bohatú prílohu a až štyri omáčky.

Sladké prekvapenie v podobe domáceho brownie

Ako sladké pokušenie tu nájdeš čokoládový brownie s vanilkovou zmrzlinou a lesným ovocím. Pozor! Nie je to lávová tortička ako si veľa ľudí myslí, ale originál domáci brownie. Je jemný no vo vnútri zároveň vláčny, presne taký, aby si z každého zahryznutia cítil čokoládu. Pre zjemnenie a dotvorenie chuti ti odporúčame skombinovať ho so zmrzlinou, ktorá razom prinesie aj osvieženie. Môžeš sa tak unášať touto hriešnou kombináciou :)

Na záver by sme len radi dodali, že v Cosmo burgrers ťa čaká okrem skvelého jedla aj príjemná obsluha. Atmosféra podniku je ideálna pre rodinné slávnosti, promócie alebo večerné oslavy, ktoré tu nie sú výnimkou.

Nájdeš tu príjemný kľud a ticho, opak zaužívaného stereotypu, zhonu a stresu z veľkomesta. Ak v tvojom uponáhľanom živote potrebuješ nachvíľku “vypnúť“ a oddýchnuť si pri kvalitnom jedle v príjemnom prostredí, toto je miesto presne pre teba.

Veríme, že rovnako ako aj v našom prípade, ti táto atmosféra a jedlo prinesie základ úspechu dobrého dňa.

Cosmo Burgers nájdeš a Facebooku alebo Instagrame na týchto linkách :)

FB –> https://www.facebook.com/cosmoburgersc/

IG –> https://www.instagram.com/cosmoburgers/

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
11
Poslať správu
Ak nás ešte nepoznáte sme Tasty Bratislava a nádete nás na Instagrame. Hľadáme podniky, ktoré vám a nám chutia, či už je to jedlo, koláčik, káva, alebo pivo :) Ak nás ešte nepoznáte Sledujte nás na Instagrame. Tasty Bratislava 🔹 skvele tipy na jedlo v BA👌 🔹 Great food in BA📱 🔹 #foodblog #jedlo #tastybratislava #dnesjem 🔹 chut na burger? to je @burgercitty 🍔🤪

Chceš vedieť, keď tasty.bratislava pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.