Aj cesta môže byť cieľ

Ak aj vy totiž patríte skôr k tým čo si vedia užiť tak aj cestu samotnú ako aj jej cieľ už teraz máte v živote vyhraté.

Nie každý býva nadšený z predstavy že by mal stráviť celý týždeň nič nerobením niekde na dovolenke. Áno, ísť na zaslúženú dovolenku je skvelé. Je to snáď najlepší balzam nielen pre telo ale aj dušu. No niekedy to nie je iba o nič nerobení ale práve naopak. Ak aj vy patríte k tým čo si nevedia predstaviť ani len jeden jediný deň bez toho aby niečo robili ste tu správne. Reč bude totiž o poznávacích zájazdoch a o tom prečo by ste mali na takýto zájazd ísť aspoň raz v živote. Hovorí sa predsa že je lepšie jeden krát zažiť ako sto krát o tom iba počuť. No úprimne vám povieme že je to pravda a ,mali by ste to vyskúšať aj vy. Ak patríte k ľudom čo si bez kvalitnej knižky nevedia prestaviť svoj relax doma v pohodlí, určite ste sa nie jeden krát zamysleli čo ak tak musel prežívať hlavný hrdina keď sa šiel prejsť na pláž a trocha si vyvetrať hlavu. Alebo keď po náročnej túre v horách konečne dorazil do cieľa s pocitom že to zvládol on sám. Zvládol to a nik mu to nevezme. A presne o tomto sú takéto zájazdy. O pocite zažiť niečo nové, niečo nevydané a dovtedy nepoznané. Skrátka sa vydáte na cestu a ono to príde samé.

Mohli by ste sa vydať lietadlom a ísť rovno k cieľu, ak sa bojíte lietania a skôr patríte k priamočiarym ľudom. Nebudeme vás tu presviedčať že i cesta môže byť cieľ. No naopak, aj aj vy patríte k dobrodruhom čo radi spoznávajú nové miesta a zákutia krajiny. Nie je pre vás nič lepšie ako sa vybrať na výlet vlakom či autobusom. Okrem iného je totiž dosť možné že stretnete nových ľudí ktorý budú mať rovnaký cieľ ako vy a chcú spoznať nielen krajinu ale aj nabrať cestou nové kamarátstva. Nie nadarmo sa predsa hovorí kto nájde ka naráta ten nájde šťastie. Niečo na tom zrejme bude. Pretože toto porekadlo ste istotne počuli vo rôznych formách. Každopádne je to iba na vás či aj cesta bude váš cieľ alebo sa vám stačí ubytovať v hoteli, prejsť po múzeu a hopsa rýchlo domov.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu
Zdravím vás ľudkovia, volám sa Planúci Drak, a môj oheň nebude pre každú dušičku príjemný. Tak sa pripravte pretože Slnko vychádza na východe. A môžete sa spoľahnúť že je tu toho dosť!

Chceš vedieť, keď Planúci Drak pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.