Príbehy slávnych ľudí, ktorí to nevzdali a išli si za svojím snom

Predstavujem ti ľudí, ktorí to nevzdali, prekonali prekážky a dnes sú úspešní ľudia.

Michael Jordan

Vždy vedel, že chce hrať basketbal, aj keď sa mu nedarilo, považoval to ako hnací stroj byť lepší. „Počas svojej kariéry som minul viac ako 9000 striel, prehral som takmer 300 zápasov. 26 krát sa očakávalo, že strelím víťazný kôš, no ja som minul. Znova, znova, znova a znova som urobil chybu. A to je hlavný dôvod, prečo som uspel.“ Tento citát je priamo od legendárneho Michaela Jordana.

Basketbal začal hrávať až v druhom ročníku na strednej škole. Vtedy sa ešte ani nedostal do stredoškolského tímu. No, to ho neodradilo, ako by to odradilo väčšinu z nás. Začal na sebe ešte viac pracovať a vo štvrtom ročníku to zakončil s tripple double priemerom – dvojciferné čísla v troch štatistických ukazovateľoch (29,2 bodov, 11,6 doskokov a 10,1 asistencií na zápas). V roku 1982 vybojoval pre svoj tím titul šampióna univerzitnej súťaže NCAA víťaznou strelou, ktorá bola podľa jeho vlastných slov veľkým míľnikom jeho kariéry.

zdroj: bgbasket.com

J.K Rowlingová

Určité každý pozná knižnú sériu Harry Potter. No, ako predtým vyzeral jej život? Ešte pred napísaním prvého dielu, ju manžel opustil a zostala s dvoma deťmi. Po tejto ťažkej životnej situácií sa zrodil nápad napísať knihu. V tom momente si tento nápad zapísala a tak začala cesta Harryho Pottera. Po dopísaní knihy, mala problémy z vydaním knihy. Niekoľko vydavateľstiev ju odmietlo. Dokonca aj sám editor jej knihy, jej povedal, aby si zohnala prácu, pretože z literatúrou pre deti by sa neuživila. Dnes je úspešná spisovateľka.

zdroj: time.com

Walt Dysney

Na tieto animované rozprávky sa pozeral asi každý v mladom veku. Bol inovátor a vizionár. Už v detstve ho bavilo kreslenie. Neskôr pracoval pre lokálne noviny Kansas City Star, odkiaľ bol vyhodený pre nedostatok kreativity a dobrých nápadov.  Neskôr založil vlastnú spoločnosť Laugh-O-Gram, ktorá za krátku dobu zbankrotovala. Neskor s pomocou jeho brata vznikla spoločnosť Disney Brohers Studio. Pôvodnou postavičkou, bol šťastný zajačik Oswald. No štúdio potrebovalo za Oswalda náhradu – a tak sa zrodil všetkým dobre známy Mickey Mouse.

zdroj: youtube.com

Jeff Be­zos

Zakladateľ Amazonu- jedného z najpopulárnejších internetových obchodov. Už ako malý vedel, že chce podnikať. Vy­štu­do­val Prin­ce­ton­skú uni­ver­zitu v ob­lasti po­čí­ta­čo­vých vied. Ná­sledne od­mie­tol po­nuky na prácu od fi­riem ako In­tel a Bell a pri­dal sa k star­tupu s náz­vom Fi­tel. V roku 1994, bol internet ešte v plienkach. Vtedy spísal 12 produktov, ktoré by bolo možné na internete predať. Usúdil, že knihy by boli tým najlepším produktom. Išiel do neznámeho a opustil dobre platenú prácu.  „V 80-ke by som nikdy neuvažoval o tom, prečo som odišiel z môjho dobre plateného miesta na Wall Street v polovici roka v tom najhoršom možnom termíne. Nebola by to pre mňa podstatná vec v tom veku. Ale rovnako viem, že by som oľutoval, že som sa nezúčastnil tejto veci zvanej Internet, o ktorej som si myslel, že sa stane revolučnou udalosťou. Bolo to neuveriteľne ľahké urobiť rozhodnutie,“  povedal Jeff Bezos.

Amazon začal v garáži, kde do spoločnosti musel investovať veľké množstvo peňazí. Servery, ktoré prevádzku webových stránok vyžadovali, mali také spotrebné množstvo energie, že  že Jeff a jeho žena nemohli v dome zapnúť vysavač bez toho, aby vyhodili poistky. V roku 1997 vstú­pila firma na burzu. Od­vtedy ob­chod Ama­zon rástla ve­se­lým tem­pom a ok­rem množ­stva to­varu po­núka aj clou­dové služby.

zdroj: forbes.com

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na [email protected].

Ohodnoť blog
1
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Stano pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.