Bardejovské námestie je pre mňa tým najkrajším na Slovensku

Bardejov patril k mojím najväčším cestovateľským snom v rámci Slovenska, aj keď mi veľa ľudí hovorí, že mať cestovateľské sny na Slovensku nie je ani možné. Ja si však myslím pravý opak a teším sa z toho, že aj tento svoj sen som si konečne splnil.

Bardejovské námestie je jedno z tých najkrajších námestí na Slovensku, teda minimálne podľa mňa. A od roku 2000 je dokonca zapísané medzi lokality Svetového dedičstva UNESCO. A mňa bavilo od prvého momentu, čo som tam prišiel.

Neviem ako sa volá choroba, ktorá sa prejavuje tým, že som závislý na meštianskych domoch, ale priznávam sa, asi mám problém :D Každopádne tie na námestí v Bardejove sú naozaj mega.

Okrem meštianskych domov na námestí nájdeš aj renesančnú budovu radnice zo 16. storočia, ktorá sa nachádza v jeho strede a dotvára celkovú atmošku tohto miesta. Nachádza sa v nej expozícia Šarišského múzea venujúca sa dejinám mesta.

Aké by to bolo námestie bez kostola? Na tom bardejovskom nájdeš Baziliku sv. Egídia, ktorá je pekná nielen zvonku, ale aj zvnútra. Ide o gotickú sakrálnu stavbu, ktorej začiatok výstavby sa datuje až do 15. storočia

Určite sa oplatí zaplatiť si vstupné a ísť sa pozrieť aj na námestie z veže tohto kostola. Len upozorňujem, že schody, ktoré vedú hore na vežu sú naozaj brutálne a nebolo mi dvakrát všetko jedno... A aj moja rýchlosť bola čoraz pomalšia, čím som bol vyššie :D Ale ako sa dalo čakať, výhľad, ktorý sa ti naskytne z veže je neskutočným zážitkom.

Už si bol/a v tomto meste? :-)

Ak chceš viac článkov a fotiek z môjho (š)túrovania po Slovensku, tak si môžeš kliknúť aj na môj blog Nie je túra bez Štúra.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
7
Poslať správu
Po troch rokoch v zahraničí som sa vrátil späť na Slovensko a stal sa zo mňa turista vo vlastnej krajine.

Chceš vedieť, keď Nie je túra bez Štúra pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.