24.3.2021 19:43

Vyhovuješ mi

Čím ďalej tým viac párov, ktoré spoznávam či stretávam, nie je spolu z lásky.

Láska je krásna vec. Hlavne ak je opätovaná a môžeme byť s milovanou osobnou, je to jedna z tých najúžasnejších vecí, ktoré sa nám v živote môžu stať. Nie každý to vidí ale rovnako a vyberie si inú cestu.

Som šťastná, že patrím do tej prvej skupiny. No niektorí moji známi, priatelia alebo len ľudia, o ktorých počúvam vo svojom okolí, sa rozhodli, že toto v živote nepotrebujú. Ale nechcem im krivdiť. Možno sa tak nerozhodli dobrovoľne, možno sa im v živote nedarilo vo vzťahoch, v láske a tak si povedali, že jednoduchšie bude pre nich byť vo vzťahu s niekým, kto im vyhovuje, s kým sa majú dobre, kto im dopraje to, čo chcú.

Dôvod číslo 1.

Mám ťa rád, no neľúbim ťa, ale to nevadí, je nám spolu dobre.

Sú to tí ľudia, ktorí si povedali, že lásku vlastne v živote až tak nepotrebujú a kvalitný vzťah môže žiť aj na iných hodnotách. Trávia spolu čas, radi sa spolu rozprávajú, je im spolu skrátka dobre. A na čo to meniť. Na čo hľadať niečo iné, keď je nám spolu dobre. No málokedy sa stane, že to takto cítia obidve strany. Muž, ktorý nikdy neprechovával nejaké silné city k žiadnej žene, si jedného dňa uvedomil, že už by mal mať vážny vzťah. Jedného dňa spoznal ženu, ktorá sa mu na prvý pohľad páčila. Hoci nebola vôbec jeho typ, ale povedal si, prečo nie. Bolo im spolu dobre, veľa sa spolu nasmiali, strávili spolu prvú dovolenku. On bol muž, ktorý potreboval, aby sa o neho niekto staral a ona bola ten typ ženy, ktorá rada viedla ľudí, rada rozkazovala a muselo byť vždy po jej. To mu vlastne aj vyhovovalo. On nemusel rozhodovať o ničom. Kúpili si dom, požiadal ju o ruku a budú sa brať. Človek by si povedal, super, tak to má byť, majú radi , tak je pochopiteľné, že chcú spolu zostarnúť a založiť si rodinu. No nikto nevie o tom, že tento muž nie je s touto ženou z lásky, po rokoch si na ňu zvykol, má ju rád a bolo by mu ju ľúto poslať preč. Navyše on už nie je najmladší a bojí sa, že by si tak ľahko nikoho nenašiel, respektíve by sa mu nechcelo nikoho hľadať, nakoľko je dosť pasívny. Ona ho ľúbi a o ničom netuší. A asi sa to nikdy ani nedozvie, pretože by ju to určite veľmi ranilo.

Dôvod číslo 2.

Dávaš mi všetko, čo chcem a potrebujem.

Takýto prípad sa týka väčšinou žien, hoci sem tam takýto spôsob využije aj muž.V tomto prípade sa konkrétne jedná o mladú ženu, ktorá si sem tam s niekým založí vzťah, no potom zistí, že to nie je nič pre ňu a ide ďalej. Je to žena, ktorá nikdy nemala veľa peňazí, nepochádzala z bohatej rodiny, otec alkohol a tyran, rodičia sa rozviedli. Ona sa nevedela dočkať, kedy si začne sama zarábať a osamostatní sa. Bohužiaľ to sa jej až tak veľmi nepodarilo. V každej práci vydržala chvíľu a tým pádom si nemala ani ako zaobstarať bývanie. Chcela byť vždy niečo viac, potrpí si aj do dnes na svoju vizáž, čo je super, každá žena sa chce páčiť. No ona do toho vkladala viac prostriedkov, než koľko reálne mala. Nevedela si nič ušetriť. Každý mesiac bola nadoraz. Nechcela však znížiť zo svojich nárokov.

Až jedného dňa spoznala muža, ktorý nemal veľa skúseností so ženami a vzťahmi. Začali si spolu. On lepšie zarábal a tak jej mohol poskytnúť to, čo chcela. Každú chvíľu dovolenky, nákupy(typická shopaholička), nechty, vlasy, pleť... Splnil jej všetko. Vedela, že ho neľúbi, ale čerpala z výhod. Neoznačíme ju nutne ako zlatokopku, pretože tú ženu poznám a nie je zlý človek, len chcela zabudnúť na to, odkiaľ pochádza a chce byť niečo viac. Kameň úrazu nastal, keď jedného dňa zistila, že je tehotná. Nechcela to, nechcela sa k nemu tak pripútať. Vedela, že odteraz už žiadne dovolenky, žiadna štíhla postava, žiadne služby, ale len nevoľnosti, priberanie a neskôr nočné vstávanie a prebaľovanie. Všetko, kvôli čomu s ním bola, malo zrazu zmiznúť. Ale ako vieme, nikto sa nechce len tak zmieriť s tým, že o to príde. A ani ona nie. Takže ja počas tehotenstva si dopriala to, čo predtým. Dnes je mamou a sebe aj malej dopraje ( za partnerove peniaze) všetko, čo chce. Musí sa predsa o seba starať a stále sa páčiť. A on ju ľúbi, vie, že inú by si už asi nenašiel a radšej to všetko toleruje. Vlastne je mi jej aj ľúto, žije s mužom, ktorého nemiluje a má s ním doživotné puto v podobe dieťaťa. Možno raz nájde to šťastie a možno sa tak naučí žiť a bude nakoniec spokojná.

Dôvod číslo 3.

Viem, že ma podvádzaš, no nechcem zostať sám.

Tento typ vzťahu je istou formou martýrstva. Muž vie, že žena mu nie je verná, že kedykoľvek, keď odíde z domu, zavolá si nejakého amanta, ale napriek tomu sa jej nechce vzdať. Človek by si pomyslel, že je tak slepo zamilovaný, že je nedokáže a nechce opustiť. Avšak tu je to trochu inak. Zase sme aj v tomto prípade u dôvodu, že sa človek bojí, že by si nikoho iného už nenašiel. Vie, že mu zahýba, vie, že ho nemiluje, áno, správa sa k nemu dobre, žije sa im v podstate spolu dobre, ale skôr ako priateľom, nie zamilovanému páru. To, prečo je s ním ona, nikto nechápe. Mladá pekná žena, ktorá má všetko len pred sebou. A napriek tomu žije s mužom, ktorého neľúbi, podvádza ho. Niekoľkokrát jej rozbil mobil, keď jej prišiel na nejakú avantúru, no na ňu nikdy ruku nevztiahol. No napriek tomu všetkému si už ľudia nevedia predstaviť, že by títo dvaja išli od seba.

Dnes je status na verejnosti pre veľa ľudí dôležitejší ako osobné šťastie. Ľudia zároveň nechcú byť sami, chcú poznať vedomie, že tu pre nich niekto je. Chcú, aby ostatní vedeli, že nie sú sami. Hoci vo svojom vnútri sú osamelí. Namiesto lásky si vyberajú pohodlie, hojnosť, zábavu, peniaze, komfort. Vedia, že tí ľudia, s ktorými sú, im to zabezpečia. Nesúďme takýchto ľudí. Len im môžeme želať, aby raz zistili, v čom spočíva pravé šťastie. No na druhej strane ak je to pre nich práve ten život, ktorí žijú, tak im môžeme len zaželať, aby im to vydržalo do smrti.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
2
Poslať správu
Introvertný extrovert, extrovertný introvert.

Chceš vedieť, keď blair_fark pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.

Ďalšie články autora

Zobraziť všetky
12.7.2021 22:08
Cudzinka
7.4.2021 21:19
Čo ťa nezabije....
22.3.2021 15:31
Keď ubližujeme láske