Móda

Ako nosiť šál na 5 rôznych spôsobov

11.11.2017 21:30
Ak nechcete investovať do veľa rôznych kabátov a búnd, ale chcete byť každý deň tak trošku iná, nakúpte si viacero šálov a noste ich každý deň na iný spôsob. Napríklad takto:

Keď sa vonku ochladí, okamžite siaham po obrovských šáloch. Výborne zahrejú a dokážu krásne oživiť a rozžiariť aj jednoduchý outfit. Teraz by som vám chcela ukázať, ako sa 1 šál dá nosiť na 5 rôznych spôsobov. Budete potrebovať len klasicý obdĺžnikový šál. Čím dlhší a teplejší, tým lepšie.

1, DLHÁ VESTA

Najjednoduchšia verzia. Śál si len dáte okolo krku a previažete opaskom, aby sa opticky vytvarovala postava a aby vám pri pohybe neuletel. Vpredu tak vytvoríte efekt ako keby ste mali oblečenú vestu, no zozadu šál vôbec nievidno. Ak máte kratší a menší šál, môžete zopakovať takéto prehodenie okolo krku, ale tentokrát skryť celý šál pod kabát či bundu a nechať vykúkať len jeho okraje spod polorozponutej bundy.

2, KRÁTKA VESTA

Zviažete na uzlík oba konce šálu, a prevlečiete si vyniknutý „kruh“až na oblasť bokov. Zviazanú časť si potom opäť prevlečiete spredu dozadu za hlavu tak, že uzlík ostane schovaný vzadu za krkom. Spodná časť „kruhu“ zostane vzadu prekrývať zadok. Týmto štýlom ste opäť vytvorili vestu, ale takú, ktorá už má bližšie ku klasickej veste a hreje vás už aj zozadu. Vpredu je kratšia ako pri prvom variante. Opäť sa dá previazať opaskom, alebo ponechať voľne v štýle oversize.

3, KRK V TEPLE

Moja najobľúbenejšia varianta. Omotať šál dokolečka okolo krku koľkokrát to len ide a konce zastrčiť buď do kábáta, alebo len pod jednu z obtočených vrstiev. Takto máte v teplúčku najmä krk a môžete si do šálu schovať aj ústa a nos keď už výraznejšie primŕza.

4, UVOĽNENÉ KONCE

Principiálne začínate ako vo verzii 3, ale necháte šál viac uvoľnený, neskrývate konce do kabáta, necháte naschvál vykúkať okraje. Môj šál má strapce, takže vytvorili zaujímavý bonusový efekt.

5, KLASIKA

Omotáte šál okolo krku len raz, jeden koniec ostáva vysieť vpredu, druhý vzadu. Prípadne môžete vrátiť aj druhý koniec šálu dopredu a nechať ich voľne vysieť, alebo dať obidva konce dozadu. Fantázií sa medze nekladú :)

Ako nosíte šál najradšej vy?

OUTFIT:

Moja jesenná basic klasika. Čižmy nad kolená, sukňa, koženka, veľká kableka. Všetko zladené v odtieňoch béžovej, sukňa jemne oranžová. Bez šálu by to bol však príliš nudný outfit. Šál priniesol potrebné farebné aj vzorové oživenie . Doplnila som ho už len rúžom opakujúcej sa farby zo šálu. K tomu ešte doladiť klobúk, a ide sa na jesennú prechádzku trošku s listami aj laďiť a trošku spomedzi nich aj vytŕčať:)

Pestrý deň vám prajem.

Zuzana

Outfit: Sukňa: / Koženka: / Čižmy: / Šál: / Klobúk: /Kabelka: Burberry / Opasok: Armani Jeans

Viac mojich článkov a inšpirácií nájdete na mojom blogu www.zrzkastyle.com

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.
Priemerné hodnotenie
zatiaľ málo hodnotení
Ohodnoť blog
Pre hodnotenie sa musíš prihlásiť!
Prihlásiť
0
Nahor
Fialová, farba roka 2018
Netradičné spojenia
1 šaty 3-krát inak
Mikina a opätky? Prečo nie. :)
Ako nosiť obľúbené letné kúsky na jeseň
Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať
BOLESTI HLAVY, MÁLO ENERGIE A SUCHÁ POKOŽKA? DODAJTE TELU ŽELEŽO!
Zero waste nikdy nebudem
Kto sú najdôležitejší ľudia na svete?
Far Over the City Bridges Cold
Ľudia v našom coworkingu
Prečo začať s jógou?