Apríloviny na YNTA

Posledný článok z lockdown-ovej série, dve aktuálne túry a novinky na Youtube!

Články z aktuálnych turistík na webe YNTA.sk

Rozhľadňa na Hladkom vrchu z Kysuckého Lieskovca

Jedna z najnovších rozhľadní na Kysuciach leží na Hladkom vrchu nad obcami Klubina, Zborov nad Bystricou a Dunajov. My sme sa však rozhodli si túru trocha predĺžiť a vyrazili sme z obce Kysucký Lieskovec. Celá trasa aj s návratom zaberie necelé 4 hodiny.

Rozhľadňa poskytuje výborný výhľad najmä na Malú Fatru, ale o tom sa už viac dočítaš v článku Rozhľadňa na Hladkom vrchu z Kysuckého Lieskovca na našom blogu YNTA.sk.

Poludnica – jeden z najkrajších výhľadov

Hľadáš nádherné výhľady na Slovensku? Poludnica ich určite ponúka. Môžeš pozorovať Západné Tatry, Chočské vrchy, Malú a Veľkú Fatru, Nízke Tatry a aj symbol Slovenska Kriváň!

Našim východiskovým bodom pre túto túru bolo Iľanovo - miestna časť Liptovského Mikuláša. Jedná sa o stredne náročnú trasu o tom už ale viac v našom článku Poludnica – jeden z najkrajších výhľadov.

Posledný článok z lockdown-ovej série

Bajkom po Kysuciach – Sedlá Jalovec a Žiarce

Opatrenia sa pomaly uvoľňujú a už je povolené cestovať za turistikou naprieč celým Slovenskom, preto článok Bajkom po Kysuciach – Sedlá Jalovec a Žiarce na našom webe YNTA.sk je posledným z tejto série. Ďalej budeme prinášať už iba články z aktuálnych turistík.

Novinka - videá na Youtube

Rozhodli sme sa spestriť naše "portfólio" a okrem článkov aktuálne zverejňujeme (snažíme sa každý piatok) aj jednoduché videá na Youtube. Nejedná sa o videá z turistík, ale o geografické zaujímavosti zo Slovenska, z Európy a zo sveta. Pozri si niektoré z nich a určite sa dozvieš niečo nové!

To by bolo z udalostí na webe YNTA.sk za mesiac apríl všetko. Veríme, že naše články/videá môžu pomáhať pri turistike, prípadne len naučiť niečo nové. Prajeme príjemný máj s veľkým počtom pekných dní a my sa ozveme na našom Refresher blogu opäť na začiatku júna!

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
5
Poslať správu
Ahoj, volám sa Miky a stojím za týmto blogom. Medzi moje hlavné záľuby patria cestovanie a turistika, práve preto takéto články nájdeš na tejto stránke YNTA- You’ll Never Travel Alone. Ako decko som cestoval s rodičmi, po 18-tke sme okúsili s kamošmi čaro roadtrip-ov, jedenkrát som si vyskúšal aj stopovanie. Cestu do niektorých krajín mi zase otvorilo štúdium na strednej alebo neskôr na vysokej škole. V posledných rokoch som cestoval najmä s priateľkou Ivkou na takzvané „City breaks“ po Európe, čo sú v podstate 2-3 dni strávené spoznávaním mesta alebo lokality. Začiatkom roka 2020 som musel tieto aktivity pozmeniť kvôli globálnej pandémii. Aktuálne cestujem (turistikujem) výhradne len po Slovensku a teda aj všetky nové články nájdeš v sekcii Slovensko. Väčšinou sa jedná o turistiku v našich najznámejších pohoriach, ale nájdeš aj články o menej známych turistických cieľoch alebo rozhľadniach, ktoré sú u nás veľmi obľúbené.

Chceš vedieť, keď Miky Ševec pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.