Májoviny na YNTA

Máj neponúkol najlepšie počasie na spoznávanie Slovenska, avšak aspoň do Malej Fatry sme nakukli.

Youtube - Najdlhšie rieky Európy

Publikované: 7. mája 2021

Rieky sú veľmi dôležité pre ekonomiku krajín, pretože okrem iného závisí od nich poľnohospodárstvo a priemysel. V tomto videu sme sa zamerali na tie najdlhšie rieky v Európe, ktoré si často razia aj vyše 1.000 km dlhú cestu, kým sa vlievajú do mora, oceánu alebo aj jazera.

Z Višňového na Minčol v Malej Fatre

Publikované: 10.mája 2021

Vrchov s názvom Minčol je na Slovensku niekoľko. My sme sa vybrali z obce Višňové pri Žiline na Minčol, ktorý leží v Lúčanskej časti Malej Fatry.

Jedná sa o obľúbený turistický cieľ, pretože vrchol Minčola poskytuje veľmi pekný kruhový výhľad na najvyššie pohoria Slovenska. Viac sa dočítaš v článku na našom turisticko-cestovateľskom webe YNTA.sk

Youtube - UNESCO pamiatky v Európe - časť I.

Publikované: 21.mája 2021

UNESCO je organizácia Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru, ktorá vznikla v roku 1945. Cieľom programu UNESCO je katalogizovať a zachovať kultúrne a prírodné miesta mimoriadneho významu ako spoločné dedičstvo ľudstva. My sa v tomto videu pozrieme na 10 obzvlášť zaujímavých lokalít napriek Európou.

To by bolo z udalostí na webe YNTA.sk za mesiac máj všetko. Veríme, že naše články/videá môžu pomôcť pri turistike, prípadne len naučiť niečo nové. Prajeme príjemný zvyšok júna s veľkým počtom pekných dní a my sa ozveme na našom Refresher blogu opäť niekedy počas júla!

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu
Ahoj, volám sa Miky a stojím za týmto blogom. Medzi moje hlavné záľuby patria cestovanie a turistika, práve preto takéto články nájdeš na tejto stránke YNTA- You’ll Never Travel Alone. Ako decko som cestoval s rodičmi, po 18-tke sme okúsili s kamošmi čaro roadtrip-ov, jedenkrát som si vyskúšal aj stopovanie. Cestu do niektorých krajín mi zase otvorilo štúdium na strednej alebo neskôr na vysokej škole. V posledných rokoch som cestoval najmä s priateľkou Ivkou na takzvané „City breaks“ po Európe, čo sú v podstate 2-3 dni strávené spoznávaním mesta alebo lokality. Začiatkom roka 2020 som musel tieto aktivity pozmeniť kvôli globálnej pandémii. Aktuálne cestujem (turistikujem) výhradne len po Slovensku a teda aj všetky nové články nájdeš v sekcii Slovensko. Väčšinou sa jedná o turistiku v našich najznámejších pohoriach, ale nájdeš aj články o menej známych turistických cieľoch alebo rozhľadniach, ktoré sú u nás veľmi obľúbené.

Chceš vedieť, keď Miky Ševec pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.