TOTO jedzte počas dňa, ak v práci zaspávate

Existuje veľa dôvodov, pre ktoré ľudia pociťujú počas dňa únavu. Väčšinou je príčinou krátky spánok, ale často aj závažnejšie ochorenia.

Pokiaľ chcete byť v práci produktívny a sústredení, mali by ste si udržiavať zdravý životný štýl. Často nás tiež zvykne vyčerpávať nahromadený stres alebo nadmerná konzumácia cukru. Jedlo, ktoré konzumujete v priebehu pracovného dňa, môže mať veľký dopad na vašu výkonnosť. Ak sa chcete cítiť sviežo, zaraďte do svojho jedálnička tieto potraviny:

Ovocie a oriešky

Po ovocí a orieškoch siahnite vždy, keď budete pociťovať pokles energie. Okrem osvieženia vám doplnia potrebné antioxidanty a vitamíny. Banány sú skvelým zdrojom draslíka, jablká obsahujú dôležitú vlákninu a pomaranče vitamín C.

Orechy obsahujú dôležité nenasýtené tuky, omega-3 mastné kyseliny, minerály a látky, ktoré prispievajú k normálnej činnosti srdca. Na výdrž sú vhodné pekanové orechy, pretože obsahujú niacín, ktorý premieňa prijaté bielkoviny, tuky a sacharidy na energiu.Nezabudnite na to, že orechy majú vysoký obsah kalórií, takže si vždy doprajte menšiu hrsť. Jedzte ich v prirodzenej kvalite, vyhýbajte sa soleným, sladeným a čokoládou obaleným orieškom.

Jogurty

Jogurty a jogurtové nápoje zvyšujú energiu vďaka vysokému obsahu bielkovín, draslíka, vápnika, horčíka a fosforu. Môžete ich jesť samostatne alebo spolu s granolou, ovocím či chia semiačkami. Vyberajte jogurty s nízkym obsahom tuku.

Vajíčka a syr

Vajcia a syr sú potraviny bohaté na bielkoviny a nemajú vysoký obsah kalórií. Ak máte radi vajíčka, uprednostnite varené namiesto mastného volského oka. Druhým výborným zdrojom bielkovín je syr, ktorý obsahuje tyramín, ktorý zvyšuje energiu a zlepšuje bdelosť. Ak zvyknete pracovať v noci, pripravte si k práci syrový chlebík, budete sa cítiť vitálnejšie.

Sója

V prípade, že ste vegán, môžete miesto syru konzumovať sóju a sójové výrobky, ktoré sú tiež zdrojom tyramínu. Na trhu nájdete naozaj veľa sójových produktov - sójové mlieko, tofu alebo tempeh.

Proteínové tyčinky

Ak ráno nestíhate raňajkovať, vezmite si so sebou pre každý prípad proteínovú tyčinku. Konzumáciou proteínovej tyčinky zlepšíte svoju letargickú náladu počas pracovnej doby. Tyčinky sú bohaté na bielkoviny a obsahujú tiež cukry a tuky. V obchode nájdete veľa druhov a príchutí. Najlepšie bude, keď siahnete po tyčinke s nízkym obsahom cukru.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
3
Poslať správu
Podnikateľ a kouč, školiteľ osobného rozvoja a predaja. Zakladateľ spoločnosti FIN4YOU a autor knihy Coach.

Chceš vedieť, keď Milan Tkáč pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.