5 znakov toho, že máte výbornú kreativitu

Bez kreativity by bol život nudný. Kreatívna myseľ umožňuje ľuďom robiť nové vzrušujúce veci a zapájať sa do aktivít, ktoré im pomáhajú dosiahnuť ich potenciál. Aké vlastnosti majú kreatívni ľudia?

Sú energickí a sústredení

Kreatívni ľudia majú tendenciu mať veľa fyzickej a duševnej energie. Ak sú sústredení, pokojne dokážu vykonávať jednu činnosť aj niekoľko hodín, zatiaľ čo im vôbec neubúda z nadšenia. Mať kreatívnu myseľ nemusí hneď znamenať, že človek sa zapája len do umeleckých úloh. Kreatívni ľudia dokážu tráviť veľa času snívaním v pokoji. Potichu rozmýšľajú o rôznych témach, problémoch, ktoré ich zaujímajú a umožňujú ich mysli blúdiť. Pre kreatívcov je typická zvedavosť a nápaditosť.

Sú inteligentní a často naivní

Aj keď kreatívni ľudia bývajú múdri, výskum ukázal, že veľmi vysoké IQ nemusí značiť vysokú úroveň kreativity a tvorivých úspechov, podstatné sú aj osobnostné vlastnosti. Vedci tiež veria, že kreatívni ľudia majú schopnosť pozerať sa na svet naivným spôsobom, akoby cez ružové okuliare. To sú veci, ktoré pomáhajú zachovať pocit nadšenia a zvedavosti.

Sú hraví a disciplinovaní

Hravý prístup k životu je jedným z typických znakov tvorivosti. Pri plnení snov a práci na projektoch kreatívni ľudia prejavujú odhodlanie a vytrvalosť. Keď ich niečo baví, tak nad tým dokážu stráviť aj niekoľko hodín bez prestávky. V podstate ide o meditáciu. Okrem hravosti im však nechýba ani displína, môžu pôsobiť bezstarostne, ale pri pokračovaní vo vášni im rozhodne nechýba pracovitosť a trpezlivosť.

Sú realisti

Kreatívci radi snívajú a predstavujú si rôzne udalosti a možnosti tohto sveta. Dokážu sa ponoriť hlboko do vôd fantázie, predstavivosti, zatiaľ čo stoja pevne nohami na zemi, ak chcú svoje sny premeniť na skutočnosť. Naoko môžu pôsobiť, že majú hlavu v oblakoch, no vo vnútri sú realisti.

Môžu byť extroverti aj introverti

Často sa stretávame so škatuľkovaním ľudí na extrovertov a introvertov. Vedci naznačujú, že kreatívni ľudia majú v sebe obidva typy osobnosti. Jednoducho sú ako chameleóny, ktoré sa dokážu prispôsobiť konkrétnym situáciám. Môžu byť spoločenskí, inokedy zdržanliví. hluční alebo tichí. Interakcia s inými ľuďmi im pomáha nájsť inšpiráciu a čas strávený osamote im umožňuje tieto inšpirácie do hĺbky preskúmať.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu
Podnikateľ a kouč, školiteľ osobného rozvoja a predaja. Zakladateľ spoločnosti FIN4YOU a autor knihy Coach.

Chceš vedieť, keď Milan Tkáč pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.