5.12.2017 20:11

Salvatore Ferragamo - emotívna vizuálna módna show, Milan Fashion Week 2017

Salvatore Ferragamo - módna prehliadka jar/leto 2018, Milan Fashion Week, 23. september 2017

V mesiaci september, Miláno, „mekka“ módy privítala opäť svetoznáme zvučné značky, ako sú tie najznámejšie talianske: Prada, Gucci, Giorgio Armani ale aj iné, aby tradične predviedli svoje kolekcie a nastolili trendy pre obdobie jar/leto 2018.

Štvrtý deň týždňa módy Milan Fashion Week, 23. septembra, prebiehali prehliadky módnych domov Dolce and Gabbana, Antonio Marras, Blumarine, Ermanno Scervino, Missoni, Jil Sander, Salvatore Ferragamo a iných. Módna prehliadka značky Salvatore Ferragamo bola naplánovaná ako posledná na tento deň a konala sa vo večerných hodinách o pol deviatej na námestí Piazza Affari, ako aj počas Milan Fashion Week vo februári. Tentokrát však celé námestie tvorilo priestor pre módnu show, ktorý bol ohradený a fasáda budovy, v ktorej sa konala show vo februári, poslúžila ako premietacie plátno vynikajúco pripraveného módneho predstavenia.

Na prehliadku samozrejme prišla aj známa talianska módna ikona ANNA DELLO RUSSO v zelených trblietavých šatách. O celebritách čítaj viac v predchádzajúcom článku alebo na blogu myamirell.eu.

ANNA DELLO RUSSO - prehliadka značky Salvatore Ferragamo, 23. september

Video z módnej prehliadky si môžete pozrieť na mojom youtube kanáli mya mirell tu:

Dizajn tejto značky sa vyvíjal s časom. Salvatore Ferragamo je luxusná značka Made in Italy, zameraná na kožený tovar, topánky a ready-to-wear collection pre ženy a mužov. Sídlo založenia spoločnosti je vo Florencii. Počas svojich skorých období v Hollywoode, pracoval Salvatore Ferragamo taktiež so celebritami. Od jej prvého debutu v Los Angeles v roku 1915, značka obliekala hollywoodske bohyne a bohov po dobu už viac ako 100 rokov - výročie uplynulo v roku 2015. Salvatore Ferragamo sa stala značkou hviezd ako boli Sophia Loren, Audrey Hepburn, Greta Garbo, Lady Diana, či obliekala aj princeznú z Walesu.

mladá talianska herečka SOPHIA LOREN a výrobca topánok SALVATORE FERRAGAMO, slávna hviezda vo filme režiséra Vittorio De Sica - L´oro di Napoli - Gold of Naples , Zlato Neapola , rok 1954, zdroj: pinterest

Tvár herečky SOPHIA LOREN spoznal Hollywood vďaka tomuto filmu.

Kolekciu Jar/Leto 2018, ktorú predstavila značka Salvatore Ferragamo na septembrovom Milan Fashion Weeku charakterizovali intenzívne farby, hadie potlače a kruhové formy. Jemné šaty, kvalitné vzácne materiály, zvlnené rozviate nestále lemy šiat, použité topánky a dotyk romantizmu sú charakteristické pre ženy, ktoré sa pýšia senzualitou, eleganciou a nadčasovosťou. Niektorí kritici vítajú tento krok urobiť kolekciu viac ženskú a zmyselnú, avšak vytkli jej tentokrát fakt, že jej chýbala súdržnosť a mala vraj iba výraz smelosti a pompéznosti. Viac o jednotlivých prehliadkach módnych návrhároch na Milan Fashion Week sa dozvieš na blogu myamirell.eu.

Módna show Salvatore Ferragamo, 23. september 2017, námestie Piazza Affari, Miláno, (ostatné fotografie z prehliadky - na fashion blog stránke Mya Mirell Fashionista – facebook, sleduj taktiež blog myamirell.eu a instagram mya_mirell)

dlhé modré rozviate šaty z kolekcie Jar/Leto 2018, Salvatore Ferragamo predvádzala černošská modelka Mayowa Nicholas , moja fotografia z videa

krásna modelka Mayowa Nicholas v modrých šatách, Ferragamo kolekcia jar/leto 2018, 23. september 2017, profesionálna fotografia, zdoj: wwd.com

Modelku pri paparazzi hone - fotení ,  po februárovej prehliadke Salvatore Ferragamo na Milan Fashion Weeku si môžete pozrieť v tomto videu ( modelka Mayowa Nicholas v 2.minúte ) :

Na videu nájdete aj modelku na fotografii v smaragdovom komplete počas fotenia pred budovou po februárovej prehliadke Salvatore Ferragamo na Milan Fashion Week ( v 1 minúte 12 sekunde ). 

Salvatore Ferragamo - kolekcia jar/leto 2018, Milan Fashion Week, 23. september 2017, foto: Luca Bruno

Salvatore Ferragamo - kolekcia jar/leto 2018, Milan Fashion Week, 23. september 2017, foto: Luca Bruno

Salvatore Ferragamo - kolekcia jar/leto 2018, Milan Fashion Week, 23. september 2017, foto: Luca Bruno , modelka Jessie Bloemendaal

Predvádzala opäť mladá modelka Ella McRobb, ktorú som natočila vo februári počas interview - video z interview prebiehajúceho počas Milan Fashion Week z februára po prehliadke značky MSGM priamo na ulici, si môžete pozrieť na stránke Mya Mirell Fashionista v kategórii Videá: https://www.facebook.com/mirellfashionista/videos/1270695909704692/

Sklené mólo na zelenom trávniku, na ktorom modelky predvádzali modely pomedzi prítomných sediacich divákov a kórejská modelka Sora Choi. Rovnako ako aj vo februári aj na tomto týždni módy predvádzala pre mnohé značky. Video fotenia modeliek a tzv. "honu" na modelky, ktorý tradične prebieha počas Milan Fashion Weeku po prehliadke Salvatore Ferragamo, si môžete pozrieť tu, Sora hneď prvá:

Konanie prehliadky bolo tentokrát situované vonku takmer pod holým nebom na námestí Piazza Affari, ale bolo vyriešené čiastočné zastrešenie. Celé námestie bolo ohradené vysokým nepriehľadným múrom a vnútri bolo vkusne nainštalované prostredie s umelou zelenou trávou, kde pomedzi prítomných sediacich divákov po sklenom chodníčku predvádzali modelky jednotlivé modely. Interiér decentne navodzoval pocit zelenej lúky posiatej kvetmi a lupeňami a prevoňanej sviežim závanom rozkvitnutých kvetov. Bola to veľmi pekne zvládnutá módna show, doslova, so záverečnými očarujúcimi svetelnými efektami a zvuku krásnej hudby, kde vôňa lúky symbolizovala novú vôňu Salvatore Ferragamo - Amo Ferragamo.

sklené mólo uprostred námestia pripraveného ako prehliadkový priestor, zastrešený, trávnik so zeleňou prevoňaný, akoby ste boli v záhrade, na rozkvitnutej lúke plnej kvetov - analógia pri príležitosti uvedenia novej vône Salvatore Ferragamo na trh

SALVATORE FERRAGAMO FRAGRANCE

Pri príležitosti prehliadky novej kolekcie Ferragamo pre Jar/Leto 2018 na Milano Fashion Week, predstavil módny návrhár Salvatore Ferragamo na party, ktorých sa počas tohto Týždna Módy konalo nespočet, svoju novú vôňu pre ženy s názvom Amo Ferragamo. Logo tejto voňavky sa v závere módnej show premietlo na fasáde budovy.

Na fasáde budovy sa odohrávalo prekrásne farebné vizuálne divadlo, ktoré ozvláštňovalo celú atmosféru počas módnej show značky Salvatore Ferragamo - pozrii video z prehliadky

Na záver prehliadky sa všetky modelky presunuli na schody k budove, kde jej čelná stena poslúžila ako premietacie plátno. Za nimi sa na fasáde za zvuku prekrásnej hudby, ktorá znela počas prehliadky aj po skončení, odohrávalo úžasné farebné vizuálne divadlo – premietanie rôznych obrazcov kvetov, padania akýchsi svetelných motýľov či krištáľov, ktoré ozvláštňovalo celú atmosféru počas módnej show.

Aj po skončení show ešte na budove pretrvávala atmosféra unikátneho farebného svetelného divadla so záverečným premietnutím loga značky Salvatore Ferragamo a novej vône Amo Ferragamo. Bol to skutočne prepracované módne predstavenie, ktoré emotívne zavŕšilo dlhý sobotný prehliadkový deň.

Na módnu prehliadku došli hviezdy ako americká módna ikona, trendsetterka, blogerka, influencerka OLIVIA PALERMO, ktorú som opäť ako vo februári natočila na videu spolu s modelkou GRACE ELISABETH predvádzajúcou na tejto aj mnohých iných módnych show počas týždňa módy v Miláne.

OLIVIA PALERMO - prehliadka značky Salvatore Ferragamo, fotografia z videa, 23. september 2017, fotografia dolu : Vogue It

modelka GRACE ELISABETH, ktorú sa mi podarilo zachytiť a osloviť v krátkom rozhovore na videu po skončení módnej show, i keď už bola značne unavená po celodennom prehliadkovom maratóne, malý úsmev a zamávanie tam je

Video s modelkou GRACE ELISABETH počas septembrového Milan Fashion Weeku spolu s ostatnými modelkami ( 1 minúta 30 sekunda ), si môžete pozrieť na mojom kanáli mya mirell tu:

Pred prehliadkou Salvatore Ferragamo prebiehali prípravy modeliek, nácvik chôdze a styling - modelky pobehovali v županoch a bielych čelenkách, kvôli hladkému držaniu účesu.

Krátke video som natočila hneď v ten deň a postla na stránku Mya Mirell Fashionista z príprav na prehliadku - video nájdeš na stránke na facebooku.

Príprava modeliek pred prehliadkou značky Salvatore Ferragamo, 23. september 2017. Vpravo modelka BLANCA PADILLA Videá a fotografie nájdeš postupne na stránke Mya Mirell Fashionista na facebooku a na blogu myamirell.eu.

Prekrásna BLANCA PADILLA v kolekcii Salvatore Ferragamo - jar/leto 2018, zdroj: Vogue co uk

Backstage Salvatore Ferragamo - profesionálne foto, jar/leto 2018, foto: Luigi Lista, Document

Na prehliadke sa zúčastnila aj modelka KAROLÍNA KURKOVÁ na fotke spolu so známou fotografkou ELLEN VON UMWERTH , zdroj: Vogue.com

Známa fotografka a režišérka ELLEN VON UMWERTH, ktorú som odfotila na prehliadke značky Versace v tomto outfite sa špecializuje sa na erotickú ženskosť vo fotografii, provokatívnu fotografiu, pracovala tiež ako fashion modelka pred desiatimi rokmi, kedy sa stala fotografkou, fotí najmä módu, editoriály a reklamnú fotografiu .

KAROLÍNA KURKOVÁ na finálnom večeri Green Carpet Fashion Awards v zaujímavých topánkach, zdroj: Vogue It

Ferragamo fashion designer Fulvio Rigoni - riaditeľ Ferragamo ženskej ready to wear kolekcie na záver prehliadky, jar/leto 2018 fashion kolekcia, 23. september 2017, zdroj: Luca Bruno

Ing.arch. Miroslava Vaňharová - Mya Mirell

fashion blog: www.myamirell.eu

facebook blog page: https://www.facebook.com/mirellfashionista/

instagram: mya_mirell

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
3
Poslať správu
Vitajte na fashion blogu Mya Mirell zameranom na všetky aspekty Módy, Krásy, Životného Štýlu a môjho osobného náhľadu na módu. Prinášam pohľad predovšetkým zo sveta módy v Miláne, módne reporty z Milan Fashion Weeku.

Chceš vedieť, keď mvanharova pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.