Microsoft vidí budúcnosť v umelej inteligencii

Hovoríme o vysokej investícií spoločnosti Microsoft v hodnote 10 miliárd dolárov do firmy OpenAI, ktorá sa zameriava na tvorenie chatbotov založených na AI, teda umelej inteligencii.

Microsoft ako aj iné technologické giganty chce inovovať a nezaostávať za konkurenciou. Aj toto je dôvod pre tak markantnú investíciu, o ktorej sa zatiaľ iba rokuje a diskusie už zrejme podľa Bloombergu prebiehajú niekoľko mesiacov. Bloomberg zverejnil správu aj na svojom Twitteri.

ChatGPT, chatbot je založený na umelej inteligencii a je špecifický svojimi schopnosťami pohotovo riešiť problémy. Bol spustený ako prototyp 30. novembra minulého roka a stal populárnym medzi internetovými používateľmi vďaka svojmu jednoduchému používateľskému rozhraniu a jednoduchému prístupu k riešeniu problémov. Microsoft plánuje pridať chatbota do svojho vyhľadávača Bing aby sa mohol viac priblížiť svojim používateľom a zároveň konkurovať iných prehliadačom.

Investícia Microsoftu do OpenAI by mala podporiť a odraziť sa vo výsledkoch spoločnosti. Ešte v roku 2019 gigant hovoril o tom, že do OpenAI plánuje investovať 1 miliardu dolárov, a obe spoločnosti vtedy uzavreli partnerstvo, ktorého cieľom je rozšíriť záber Azure v oblasti veľkých systémov umelej inteligencie. Akcie spoločnosti Microsoft aj napriek tejto správe za posledný týždeň klesli o cca 5%.*

Výkonnosť akcií spoločnosti Microsoft Corp. za 5 rokov. Zdroj: tradingview.com

* Minulá výkonnosť nie je zárukou budúcich výsledkov.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na [email protected].

Ohodnoť blog
0
Poslať správu

Chceš vedieť, keď zetano.sk pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.