iPhone 15: Aká je výdrž na batériu?

Na mojom blogu nemôže chýbať ani hodnotenie výdrže na batériu pri kúpe nového smartfónu. Toto je situácia pri iPhone 15.

Pred dvoma rokmi som si nekúpil Samsung Flip smartfón. Okrem náročnej skladacej konštrukcie mal tento model totiž len 3300 mAh batériu. Potreboval som jeden smartfón na všetko, ktorý má nezradí, a nechcel som sa rozhadzovať na tablet či potrebnú opravu.

Zvolil som tak Xiaomi 11T s 5000 mAh batériou. Teraz mám v rukách nový iPhone 15, ktorý má 3349 mAh batériu a pomerne pomalé cca 27 W nabíjanie. Ako je na tom?

Príkladná optimalizácia v iOS 17

iOS 17 mal a má problémy s prehrievaním série iPhone 15. Nejde o nebezpečné prehrievanie ale telefón vie byť značne teplý pri vysokej záťaži.

Môže a nemusí to vyriešiť softvérová aktualizácia (Apple tvrdí, že aktualizácia iOS a aktualizácia vybraných problémových aplikácií pomôže).

Nemá to však vplyv na výdrž. Aj takto malé zariadenie s 3349 mAh batériou ponúka príkladnú výdrž, rozhodne celodennú, ak nie viac. 7 hodín zapnutej obrazovky, sociálne siete, navigácia, a to všetko až niekoľko dní po rozbalení, keď už sa dokončia nastavenia, beh nastavení na pozadí a trochu si sadne aj samotný systém.

Za mňa veľmi príjemné prekvapenie a určite za to môže aj optimalizácia od výrobcu. Teda proces, ktorým je Apple známy už niekoľko generácií. Čísla v tomto prípade jednoducho nie sú všetko.

27 W nabíjanie cez konektor USB-C

A keď už sme pri číslach, spoľahnúť sa musíš na pomerne pomalé nabíjanie cez USB-C. Má výkon cca 27 W, Apple si rýchlosť automaticky prispôsobuje a zvoliť si môžeš aj šetrné nabíjanie akumulátoru len do 80%.

V praxi mi to však neprekáža. Keď som Xiaomi na obed nabíjal za 20 minút cez 67 W nabíjanie, a fungoval, v tomto prípade to robiť nemusím. Postačí večerné nabíjanie, ak vôbec, niekedy vynechám aj to.

P.S. Už najbližšie sa pozriem na Magsafe príslušenstvo a fotoaparát ...

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na [email protected].

Ohodnoť blog
0
Poslať správu
Technologický nadšenec, občas prehnaný detailista.

Chceš vedieť, keď Slavo Dzuričko pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.