Napriek prírodnej a kultúrnej krase Gruzínsko čelí výzvam a problémom v oblastiach vodného hospodárstva a ochrany životného prostredia. Ako aj iné krajiny Kaukazu, Gruzínsko bojuje s problematikou sucha, hlavne v oblastiach stredného a východného Gruzínska.
Škody, spôsobene pravé suchom a všeobecne klimatickou zmenou majú neuveriteľný dopad na prírodne dedičstvo, poľnohospodárstvo a ekonomiku krajiny. Bez zlepšenia právneho, personálneho a technického zabezpečenia nie je možne zabezpečiť kvalitnú ochranu pred následkami klimatickej zmeny, vrátane poľnohospodárskej produkcie a celkového rozvoja spoločnosti.
Vďaka implementácii Smerníc Európskej Únii vo vodnej politike je možnée identifikovať ohrozené oblasti a pracovať na vyriešený výziev. Prijatím opatrení, ako napríklad - tvorba a vydávaním varovaní a výstrah, monitoring ovzdušia a analýza povrchových, ale aj podzemných vôd je možne ohodnotiť situáciu, navrhovať organizačné štruktúry, ktoré budú manažovať a varovať ohrozené oblasti Gruzínska.
Zdroje :
https://slovakaid.sk/wp-content/uploads/2023/02/SAMRS_2023_GE_1-FIN_web_aktual.pdf
https://slovakaid.sk/wp-content/uploads/2020/12/rozhodnutie_ministra_2.pdf
https://slovakaid.sk/wp-content/uploads/2020/12/vyrocna_sprava_2016_final.pdf
https://crz.gov.sk/data/att/2753374_dokument1.pdf
https://www.axa-assistance.sk/novinky/informacie/najkrajsie-prirodne-utvary-gruzinska/
Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na [email protected].
Chceš vedieť, keď FAKTY-visti pridá nový blog?
Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.