Brighton: mesto hipsterov

Svetoznámy youtuber PewDiePie nie je jediný dôvod, prečo navštíviť toto úžasné anglické mesto.

Brighton prezývajú aj malý Londýn a to nie len kvôli jeho pamiatkam, ale predovšetkým preto, že je to mesto plné mladých ľudí, zábavy a nikdy neutíchajúcich parties. Je to však aj mesto plné kaviarní, kultúry a hipsterov. Ja ťa dnes vezmem na tie najkrajšie miesta, ale ak chceš zažiť párty, musíš už Brighton navštíviť osobne.

Naše prvé kroky viedli k Royal Pavilion, tiež známy ako Brighton Pavilion. Je to exotický palác postavený pre kráľa Georga lV. Takže všetci Instagramoví nadšenci by si tu určite mali urobiť peknú kopu fotiek. A samozrejme odporúčam vychutnať si aj krásu priľahlých záhrad. Angličania sa o parky a záhrady naozaj dobre starajú a je zážitok si tu jednoducho sadnúť a na pár minút len tak vypnúť.

Brighton je nabitý atmosférou malých uličiek, ktoré sú plné reštaurácii, barov, pubov, antikvariátov, jednoducho všetkého na čo si spomeniete. Určite si dajte kávu na terase Market Inn alebo niektorej z množstva okolitých kaviarní.

Určite sa vám zapáči architektúra celého mesta. Mňa obzvlášť potešili grafity na stenách, ale nie tie hnusné, čo môžeme vidieť na Slovenských sídliskách na stenách panelákov, či popri cestách. Graffiti walls tu mesto skôr zdobia a dávajú mu ten správny kultúrny, hravý a mladistvý charakter. Nie nadarmo je to mesto stvorené pre mladých ľudí. A keď dostanete chuť nakupovať, určite choďte do Brighton square. V tomto nákupnom centre kúpite všetko, aj plavky na pláž, kde sa cez leto jednoducho musíte zastaviť.

Keby takto nosím IPhone v Londýne, už by som naň mohla iba smutne spomínať.

Cestou na pláž možno budete mať šťastie a uvidíte niektorého z miestnych hudobníkov, ktorí sú niekedy, povedzme, trošku nevšední :D

Pláž v lete počas slnečných dní je väčšinou plná ľudí, ale komu to vadí? Miesto na plávanie a relaxovanie si tu nájdete bez problémov, lebo nie každému vyhovuje 16 stupňová voda. V letných horúčavách však takéto osvieženie dobre padne. Dominantou seafrontu je pier, ktorý je plný (ako inak) ľudí, ale tiež kolotočov, atrakcií či stánkov s jedlom od výmyslu sveta. Neprestajne tu hrá hudba a žije to tu ako cez deň, tak aj v noci.

My sme si dali fajnové noodles s krevetami a chilli omáčkou. Kto miluje pikantné jedlá, tak rozhodne odporúčam. Len si dajte pozor, aby sa z vášho obeda nestala hostina pre čajky, ktoré vedia byť naozaj drzé. A tým drzé myslím to, že im nerobí problém výfuknuť vám obed priamo z rúk. Tak, a teraz už len kúpiť letenku smer UK a vidíme sa tu ďalšie leto :D

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
3
Poslať správu
Večne snívajúca milovníčka cestovania, dobrého jedla a bláznivých vecí, momentálne žijúca tento seriál s názvom Život v Anglicku.

Chceš vedieť, keď Trough Kate's lens pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.