Cestovanie

Krása pražských hospod

22.12.2017 14:41
Pár dní dozadu spolu s rodinou som bol v Prahe. Hlavným cieľom boli vianočné trhy ale taktiež aj hospody. Vybral som medzi nimi zopár najlepších a nie tých mainstream hospod, ktoré pozná každý.

U Pinkasů

Medzi prvými hospodami ktoré sme naštívili bola hospoda u Pinkasů. Pekná malá hospoda kúsok od Vaclávského náměstí. Príjemné prostredie, starší páni vychutnávajúci si kvalitný Pilsner Urquell a hospodský ktorý dáva do čapovania aj srdce a dušu. Pivo tu stálo celkom slušnú cenu na centrum Prahy. Cena za veľké pivo bola 49,- Kč. Taktiež sa dala v automate zakúpiť aj pamätná minca za 2€/50,- Kč.

Výhody:

+ atmosféra

+ lokalita

+ pán hospodský

Nevýhody:

Žiadne :)

U Bansethů

Druhou destináciou bola hospoda U Bansethů. Nachádza sa na Prahe 4 Nusel. Je to trochu od ruky ale stojí za to tam zablúdiť. Trochu väčšia hospoda s príjemnou obsluhou, dobrým jedlom a pitím. O jedle by sa dala napísať aj menšia kniha. Najväčším prekvapením bola cena za štvrťku kačice s knedlikem a zelím. Oproti naším cenám, bezkonkurenčná. Iba za 129,- Kč ste sa nasýtili a boli ste pripravený na ďalšie objavovanie Prahy.

Výhody:

+ ceny

+ ponuka jedla a nápojov

Nevýhody:

- vzdialenosť od centra

- otravný vták ktorý škrieka na celú hospodu

Kolkovna Celnice

Ďalšou hospodou bola Kolkárna Celnice. Nachádza sa na skok od Paládia a Námestí Republiky. Trošku väčšia hospoda s ochotným personálom a výbornou kuchyňou. Jedlo bolo jedna báseň. Tatarský biftek s topeničkami za 259,- Kč. Cena podobná ako aj na Slovensku, možno aj nižšia. Pri nášteve Kolkárne som myslel že v Čechách sa všade čapuje len Plzeň. Je to z časti aj pravda. Veľká čapovaná Plzeň za 49,- alebo pre tých ktorím je aj 0,5 litra málo majú aj litrové pivo za 89,-. Jediné čo mi liezlo na nervy bola hlasno hrajúca hudba v celom podniku. Takže sa romantické rande pri pive a tataráku zabudnite. Hlasná hudba skazí všetko.

Výhody:

+ lokalita

+ litrové poháre piva

Nevýhody:

- hlasná hudba v celom podniku

U zlaté podkovy

Poslednou hospodou, snáď najlepšou, bola hospoda U zlaté podkovy na Malej Strane, na Nerudovej ulici. Hospoda rovno pod hradom, ktorá nás ničím neprilákala, len sneženie nás tam zahnalo. Personál priateľský a komunikatívny. Denné trojchodové menu za 180,- a pivo za 49,-. Znesiteľné ceny na lokalitu podhradia. Hospoda s výhľadom na rušnú ulicu plnú turistov nebol ničím špeciálny. Jedlo bolo snáď najlepšie aké som v Prahe mal. Bolo ho akurát, ani aby som bol prežratý ani hladný.

Výhody:

+ personál

+ ceny

+ lokalita

Nevýhody:

Žiadne :)

Dúfam že tieto tipy budú aspoň trochu užitočné pri Vašej nášteve Prahy. Pokiaľ chcete vidieť aj niečo iné ako Orloj, Staromestské námestie, Hrad a podobné pamiatky ale aj typické české hospody, tak tieto vrelo doporučujem.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.
Priemerné hodnotenie
zatiaľ málo hodnotení
Ohodnoť blog
Pre hodnotenie sa musíš prihlásiť!
Prihlásiť
1 komentár
4
Nahor
Ako prežiť polrok na strednej škole
Divadlo vs. kino
Prečo navštíviť slovenský Rím
Intolerancia na laktózu, čo to znamená?
Zákutia Malého Ríma
Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať
NEVIEŠ KAM CEZ VÍKEND? Zopár tipov na skvelé aktivity!
Choré riadky chorého Aspirinu
Red Band Society
Tatársky biftek, odkiaľ naozaj pochádza?
Klenoty Tatier priamo pod Gerlachom
SNEAKERSTORY #1 NIKE CORTEZ