Thajsko - Koh Lanta (2. časť )

Milujem písanie o zážitkoch. O to viac ma teší, keď ich zažijem toľko, že nový blog pridávam už po troch dňoch.

Aby ti dával tento článok zmysel určite pozri blog : Thajsko (1. časť)

Dosť bolo Phuketu ideme ďalej

Na Phukete sme strávili 2 dni a keďže sme nemali záujem o návštevu Patongu (turistická – plážová – barová a shemale časť ostrova) zamierili sme na iný ostrov. Z Phuketu sa dá ísť na mnohé okolité ostrovy, stačí si len vybrať, čo od dovolenky očakávate – ležanie na pláži, šnorchlovanie, potápanie a pod. Inšpiráciu som nazbieral v nejakom videu na youtube, kde ostrov Koh Lanta označovali ako pokojnú destináciu, ideálnu pre rodiny alebo svadobné cesty. Z Phuketu je to na Koh Lantu 80 km vzdušnou čiarou.

Ideme loďou

Na Koh Lantu loďou sú dve varianty – speedboat (2hodiny) alebo väčšou loďou (4hodiny). Volili sme dlhšiu variantu, lebo z prístavu sa vyráža už 8:30 ráno a check in v ubytku sme mali až o 14:00. Navyše cesta speedboatom bola v recenziách označovaná ako nepohodlná. Prvé, čo ma prekvapilo bolo to, ako to mali Thajci v prístave zorganizované. Pred loďou bol check in kde nám skontrolovali lístky a dali nám na tričko nálepku (bolo na nej Lanta). Cesta trvala asi 2 hodiny a dorazili sme na Phi Phi Islands, kde nás na základe tej nálepky pekne zorganizovali, aby sme prestúpili do inej lode, ktorá nás o hodinu vyložila v prístave na Koh Lante. Takto s písmenok to nevidno, ale pritom prestupe tam kotvili asi 4 veľké lode a dokopy tam mohlo byť asi 1000 ľudí no aj napriek veľkej mase to bolo celé veľmi rýchle a šikovné. Klobúk dole.

Okrádajúci taxikári

Tak ako na letisku v Phukete, tak aj v prístave na Koh Lante sa na nás vrhli taxikári. Samozrejme , že sme ich aj využili, lebo som nemal ani tušenie, kde sa ubytko nachádza. Cca 8km cesty stálo 300 THB (7,5€) na osobu. České blogy sa nad tým rozčulujú, že ako vás tu každý taxikár okráda. Možno keby som išiel s tým 30 kilovým báglom kilometer po rozpálenej ulici bližšie do mesta, tak nájdem aj lacnejší štýl prepravy. ALE. Nie som Čech s paštékami a som na dovolenke a hlavne celé to rozčuľovanie nad okrádaním taxikárov je o 2€.

Ako sa zbaviť taxikárov?

Ihneď po príchode na recepciu ubytka som si objednal skúter. Cena je cca 200THB na deň (5€). Ak beriete viac dní, tak sa dá vyjednávať. Mesiac stojí 1800THB (46€). Premávka je stále bláznivejšia ako u nás, ale oveľa pokojnejšia ako na Phukete a priemerná rýchlosť sa pohybuje okolo 40km/h , čiže napriek tomu, že na Slovensku by som na motorku nevysadol, tu mi to príde super. Navyše na skútri ste pre taxikárov automaticky neviditeľní.

Ubytovanie na Koh Lante

Je ho tu veľa a môžete si vybrať rôzne varianty komfortu. My sme tu 10 dní a prvých 5 sme zvolil strašne štýlové ubytko v bambusovej chatke, ktorá je hneď za plážovým barom. Vybavenie je skromné (posteľ, sprcha pod holým nebom , umývadlo a wc.) Pred cestou som sa toho obával, lebo to stálo 20€ na noc a bál som sa, že nás tam chrobáky, alebo niečo iné zožere, ale teraz po dvoch nociach konštatujem, že sme tu mali zostať celý čas. Tým, že vaša izba neposkytuje nič navyše, tak ste viac menej nútený byť stále vonku, čo je super.

Čo sa dá na Koh Lante robiť?

Relaxovať! Je tu krajšie než vo filmoch. Sadnete si pod slnečník, do ktoréhokoľvek plážového baru a môžete tam ležať aj celý deň. Nikto vás nevyhodí. Ak si aj niečo kúpite, tak nebudete mať ani blbý pocit, že niekde len tak ležíte na lehátku alebo bambusovej posteli zadarmo. Na každej pláži je množstvo takýchto barov a ceny sú cca takéto:

· Pol litra flaškovej vody 20THB (0,5€),

· Plechovka koly 30THB

· Ovocný koktejl 50-60 THB

· Alko koktejl 100-140THB ( 2,5-3,5€)

· Rôzne jedlá 100-160THB ( 2,5-4€)

Boli sme sa učiť variť

Na tripadvisore je top 1 aktivita, naučiť sa variť. Najlepšiu školu máme asi 150 m od ubytka a hneď prvý deň sa Natália naučila variť najznámejšie thajské jedlá. Problém je, že na Slovensku asi nezoženieme ani polovičku surovín, ktoré potrebujeme na autentickú thajskú chuť. Kurz bol super. Ja som si ho užil a to som bol iba ako divák, resp. Divák - konzumovateľ.

Západ slnka – odpadol som jak moj mobil

Prvý západ slnka sme si vychutnali na pláži. Bez mobilov, bez foťákov, iba tak romanticky. O to viac som sa tešil na druhý západ slnka! Foťák nachystaný na 100%. Fotopoint som si vyberal celý deň. Fotky hovoria samé za seba. Tento skoro rovníkový západ slnka je úžasný, že by jeden z toho odpadol. Bohužiaľ Natalii odpadol iba môj mobil a nesiem si prvý thajský šrám – rozbitý displej. Aj napriek jej kyptavým ručičkám ju stále ľúbim .

Verím, že v ďaľších dňoch zažijeme nové dobrodružstvá a už čoskoro sa prihlásim s novým článkom !

Nájdeš ma hlavne na istagrame @zly_hipster ! <<<---/////

Komentovaná fotogaléria:

1. Pad thai v podaní mojej manželky

2. najfarebnejší západ slnka

3. Takto trávime každý večer - na pláži pri ohni

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
10
Poslať správu
Čaute, Moje skutočné meno je Marcel a pracujem ako brand manager eshopu Aranburu. Počas voľna doslova utekám do hôr, kde spoznávam a najmä fotím.

Chceš vedieť, keď Zlý hipster pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.