15.1.2018 21:04

La Bodega perfecta

Kúsok slnečného Španielska na dosah ruky

Do La Bodega v Cubicone sme sa pôvodne dostali cez nejaký zľavový kupón. Radi skúšame nové reštaurácie, nové chute, nové jedlá, takže sme boli zvedaví a tešili sme sa na nový zážitok. To sme ešte netušili, že objavíme niečo oveľa viac.

Netrvalo dlho a vrátili sme sa opäť, už s očakávaniami. Od prvej návštevy sme poznali veľmi milého a priateľského šéfkuchára, ktorý sa nielen snažil chápať moje chabé pokusy o španielčinu, ale ešte si ich aj cenil. Tentokrát sme teda prišli ochutnať miestne tapas a víno, len tak na večerné rande.

V rámci tapas sme ochutnali chorizo, jamón, fuet, manchego a aceitunas...áno ja viem, veľa cudzích slov, no tú chuť treba zažiť nie popisovať. Tieto dobroty sme zalievali kvalitným červeným Tempranillo a užili sme si super rande na španielsky spôsob.

Odvtedy sme Bottegu navštívili už viackrát, ale nebola vždy príležitosť sa najesť, niekedy dobehneme len na chvíľu nakúpiť dobroty domov, majú totiž aj obchod so všemožnými dobrotami, ja mám najradšej olivy v špeciálnom náleve s cesnakom.

Na tú najlepšiu paellu sem ale chodíme už pravidelne, aj s kamarátmi.

Štartovali sme tu aj silvester 2017. Paella mixta s kuracím mäsom aj morskými plodmi doplnená sangriou od šéfkuchára a dobrou zábavou s kamarátmi bola presne ten správny recept ako ukončiť starý rok a v predstihu začať ten nový. A určite v tom budeme pokračovať aj naďalej...na tej španielčine musím ešte popracovať :)

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
2
Poslať správu
Dobré jedlo nestačí jesť. O dobrom jedle treba hovoriť. (Kurt Vonnegut)

Chceš vedieť, keď salenka pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.

Ďalšie články autora

Zobraziť všetky
27.11.2017 20:44
Tarpan
5.11.2017 21:38
Ako chutí jeseň