Ako vznikajú takéto produktové fotografie (po mojom) ? #3

Si zvedavý na backstage práve takejto fotografie? Viac v článku...

Sušený mach z TEDi, pár čiernych foto-kartónov z Fax-Copy, kamene, softbox, statív, foťák a napokon fotografovaný objekt - sklenená fľaša RAJEC. Toto všetko bolo potrebné pre vznik tejto fotografie.

Ako som spomínal už v minulých článkoch (#1, #2 ) o komerčnej fotografii, fotografovanie tejto fotografie vyžaduje ohľad na najvyššiu kvalitu, a preto sa aj ja snažím robiť fotky čo najdokonalejšie. Či mi to ide, to nechám posúdiť na vás.

Ako teda vyzeral backstage?

Scénka sa komponovala asi nejak takto.
Pôvodne som plánoval umiestniť softbox (hlavný zdroj svetla) pekne zboku, no nejak sa mi to nepáčilo, tak som ešte skúšal iné nasvietenia objektu...
Napokon som softbox mierne pootočil dozadu, aby na objekt dopadalo menej rozptýleného svetla čím vznikol takéto orámovanie fľaše.
Priebeh postprocesu od nespracovaného RAW súboru cez retušovanie nečistôt a škrabancov až po pridanie loga RAJEC. (Ospravedlňujem sa za jeden chybný snímok v GIFe, problém ale nie je u mňa. Finálnu úpravu však už vidno.)
Finálna fotografia sklenej fľaše RAJEC nesýtenej.
Výrez pre predstavu kvality.

Ak by vás zaujímalo viac z mojej tvorby zverejnenej v podobe ako je tento článok, ohodnoťte článok čo najlepšie a neváhajte napísať komentáre pod článok kľudne aj vo forme konštruktívnej kritiky.

Prípadne mi môžete dať follow na instagrame alebo like na mojej stránke na facebooku.

Ak si fotograf a máš záujem opýtať sa na akúkoľvek otázku, kľudne napíš. Keď som začínal ja, rád som sa učil z internetu, ale snažil som sa využiť všetky ponuky, ktoré mi boli ponúkané k dosiahnutiu osobného rozvoja. Tak neváhaj a zdokonaľuj sa. : )

*FOTOGRAFIE V TOMTO ČLÁNKU NIE SÚ NIJAK SPONZOROVANÉ A BOLI ODFOTOGRAFOVANÉ MNOU LEN ZA ÚČELOM UKÁŽKY A SKÚŠKY FOTOGRAFOVANIA KOMERČNEJ FOTOGRAFIE!

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
4
Poslať správu
Produktová fotografia, portréty, krajinky a jedlo. BA/TO. Paneurópska vysoká škola, odb. Dizajn médií.

Chceš vedieť, keď Simplyme pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.