Môže nám kozie kolostrum pomôcť?

Priaznivé účinky kozieho mlieka sú známe. Obsah minerálnych látok a vitamínov má pozitívny vplyv na kožu, trávenie, nervovú sústavu. Kozie kolostrum však prináša neobjavené pozitívne účinky pre telo.

Kozie kolostrum je prvé nadojené mledzivo žltkastého sfarbenia. Ihneď po odobratí sa zmes chladí šokom, aby sa do nej nedostali žiadne nežiaduce mikroorganizmy. Táto zmes sa potom spracováva na prášok.

Priaznivé účinky kozieho mlieka sú široké. Vďaka obsahu minerá lnych látok a vitamínov má toto mlieko pozitívny vplyv na kožu, trávenie, nervovú sústavu. Je lepšie stráviteľná a preto je ideálnou stravou pre deti, ale aj ľudí s tráviacimi poruchami. Tuk v tomto mlieku je výrazne nižší ako v kravskom mlieku a svojím zložením viac pripomína materské mlieko. V minulosti, keď matka nedokázala kŕmiť svoje novorodeniatkom materským mliekom, dávalo sa dieťaťu práve kravské mlieko, ktoré chovali susedia.

Práve odtiaľ pochádza aj názov „kolostrum“, čo znamená „prvé“ mlieko, ktoré sa tvorí v mliečnej žľaze tesne pred pôrodom a pár dní po pôrode u všetkých cicavcov. Sú v ňom obsiahnuté životodarné látky.

Ako sa získava kozie kolostrum

Kozie kolostrum je prvé nadojené mledzivo žltkastého sfarbenia. Ihneď po odobratí sa zmes chladí šokom, aby sa do nej nedostali žiadne nežiaduce mikroorganizmy. Táto zmes sa potom spracováva na prášok.

Výhody:

· pôsobí ako štartér imunitného systému,

· má priaznivý účinok na tráviaci trakt,

· obsahuje imunoglobulíny a laktoferín – proteín, ktorý transportuje železo do červených krviniek, teda je veľmi dobrý pri nedostatku železa,

· má antivírusové a antibakteriálne účinky,

· obsahuje rastový hormón, ktorý spomaľuje proces starnutia organizmu,

· obsahuje množstvo vitamínov a enzýmov, stopové prvky, minerály,

· podporuje rast svalov v kombinácii s cvičením

· posilňuje organizmus pri únave a psychickú rovnováhu

· podporuje správny rast svalov a kostí, nervového tkaniva, pokožky, chrupavky, kolagénu

· reguluje hladinu cukru v krvi,

· zlepšuje koncentráciu a pohotovosť mozgu,

· považuje sa za elixír mladosti

Keď sa aj vy staráte o vaše zdravie a zdravie vašej rodiny, kozie kolostrum je neoceniteľnou súčasťou výživových doplnkov, ktoré je možné vo forme kapsúl vo všetkých slovenských lekárňach.

Viac o koziom kolostre sa dozviete na stránke bezlepkáč.sk.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Andr3w1 pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.