"Život je ako bonboniéra" podľa Loly

18+
CITLIVÝ OBSAH
Článok môže obsahovať:
produkty a služby určené pre osoby staršie ako 18 rokov
sex, nahotu a iný nsfw obsah
násilie, krv alebo obsah nevhodný pre citlivé povahy
MÁM NAD 18 A CHCEM ZOBRAZIŤ OBSAH
Keď jeden známy citát ukrýva viac pravdy ako by jeden človek mohol uniesť, alebo keď pracujú ruky, hlava môže vymýšľať.

Život je ako bonboniera.. Znie začiatok notoricky známeho citátu. Och, aká veľká pravda.

V momente, ako sa ti do ruky dostane miešaná bonboniera a ty si s očakávaním vyberáš bonbón, vieš čo máš rád a čo nie. Ak neznášaš horkú čokoládu a marcipán a miluješ nugát a mliečnu čokoládu, tak prvých päť výberov budú bonbóny marcipán v horkej čokoláde. Keď v miernym zúfalstvom siahneš znova s myšlienkou, že Murphyho zákony nemôžu fungovať non stop, vyberieš si marcipán v najlepšej mliečnej čokoláde. S heslom, zjem aspoň tú čokoládu si uvedomíš, že tá na tom prekliatom marcipáne drží tak pevne, že Patex by si na tejto väzbe mohol založiť reklamnú kampaň. I keď.. Nemohol, pretože nevyrába bonbóny.

Tak je to aj v živote bežnej Loly.

Máš predstavu dokonalého pána Božského s úžasným bytom, veľkou kuchyňou, v ktorej budeš variť všetky tie delikatesy, čo dáva Jamie. A teraz príde tá bonboniera. Buď nájdeš chruňa, s ktorým to nedáš ani keby si sa ako snažila ale bytom ako z katalógu: Bývanie, ktoré je tak dokonalé, že nie je pre vás, alebo nájdeš pána Božského a veľkosť kuchyne sa nedá nazvať ani kompromisom medzi realitou a víziou. Keďže láska je silný čarodej, povieš si jeb*t, aj v malej kuchyni sa dá čarovať.

Takže bojujem..

Ale zavolám na obed svokru, hecnem sa.. Polievka, domáce halušky do polievky, hlavné jedlo, dve prílohy, šalát.. Spotená ako dvere od chlieva mám všetko hotové, ale nemám kde prestierať, tak reorganizujem hrnce, neexist aby som nebodaj všetko preložila do servírovacích nádob, to by som v tej pidi kuchyni musela začať využívať aj podlahu.

Mnohí si povedia, že preháňam, ale takým odkazujem, nech mi prídu umyť hrniec od huspeniny v dreze, ktorý z každej strany o 2 cm väčší ako samotný hrniec.

Nakoniec príde krásny paradox, že pracujem v oblasti, kde sa stretávam s novinkami v kuchynskom obore, kde môžem predať tie najnovšie a najlepšie materiály, najtop linky a drezy.. A ked aj zabudnem na to, že nemám dosť orgánov na predaj na čiernom trhu aby som si to mohla dovoliť, vynorí sa fakt, že keby som chcela zväčšiť kuchyňu, musela by som zbúrať pol paneláku a získam 0,5m2 pre kuchyňu.

A toto všetko ma napadlo pri umývaní drezu.

Kto povedal, že menej miesta vyžaduje menej upratovania nech si dá facku.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
2
Poslať správu
Vítam vás na mojom blogu. Uvedomila som si, že som lep na vtipné udalosti (alebo ich sama vyhľadávam?) a keďže ich je naozaj dosť, musím sa o ne podeliť. Nie vždy to musí byť nutne vtipné, no každý sa realizuje inak a ja som si vybrala takúto možnosť. V

Chceš vedieť, keď Lola alebo Lola pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.