Chceli by ste vytvárať fotografie? Ako začať?

„Potrebujem na začiatok kúpiť najdrahší fotoaparát?". „Potrebujem fotografický kurz?".

Chceli by ste byť slávny fotograf? Myslíte to s fotografiou vážne? Pokúsim sa Vám povedať rady na začiatok. Viete fotografovanie je beh na dlhú trať. Je to ako keby ste chceli byť slávny futbalista. Musíte na sebe trénovať. Čím viac budete trénovať, tým viac budete lepší v tom čo robíte. A takto je to aj s fotografovaním.

Fotografovanie je o Vašej fantázií, kreativite. Nezáleží na tom, či máte fotoaparát alebo mobil. Fotografovanie Vás jednoducho musí baviť. A tým, že Vás to baví, máte to chcenie to robiť. Je Vám jedno či fotíte s mobilom alebo zrkadlovkou. Určite na začiatok neodporúčam kupovať najdrahšiu techniku, akú vidíte na internete.

Musíte najprv zistiť či Vás to bude baviť. Môže to trvať dlhšie, kým budete presvedčený o tom, že Vás to jednoducho baví. Na začiatok foťte hocičím.

Túto fotku som spravil s videokamerou. Som z nej strašne nadšený. Aj Vy môžte robiť fotografie aké chcete. Je to na Vašej fantázií. Nepotrebujete na začiatok fotografické kurzy. Ide hlavne o to, aby Vás to bavilo. Foťte krajinky, ľudí alebo rastliny. Ak Vás to bude baviť, budete to robiť najdlhšie ako viete.

#aplle #jablko #photography #photo #fotka #ovocie #fotimesmirou

A post shared by Stanislav Staník Holub (@stanley_1233) on

Každou fotkou sa zdokonaľujete. Ak Vás fotografia chytí, budete jednu fotografiu robiť aj hodinu. Potom sa môžte zdokonaliť v technike alebo na fotografickom kurze.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
4
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Stano pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.