5 rád, ktoré vám pomôžu začať žiť svoj sen

Týmto som sa riadila, keď som začala s písaním kníh, a aj vďaka tomu som vytvorila krásny Toddlyworld.

Už som vám písala o tom, ako musíte začať pracovať na tom čo chcete v živote naozaj robiť a ako nestrácať čas čakaním na ten pravý okamih, lebo ten je práve teraz. A keď sa už konečne odhodláte, možno sa vám zíde pár rád na začiatok, ktoré pomohli aj mne.

1.Urobte si prieskum

To je prvá vec, čo by ste mali urobiť. Ak chcete ísť študovať, zistite si, ktorá univerzita je pre vás najvhodnejšia a čo všetko musíte splniť. Ak chcete začať podnikať, obhliadnite trh, či bude po vašom produkte dopyt, či niečo podobné existuje a ak áno, či to malo úspech. Takto informovať sa je užitočné, nech už chcete robiť čokoľvek.

Zdroj: preventista.sk

2. Pýtajte sa

Pýtajte sa ľudí na názor. Nevravím, že sa máte bezpodmienečne riadiť názorom iných ľudí, ale môže vám to pomôcť získať určitý prehľad. Koniec koncov, ľudia vedia, a často aj z vlastnej skúsenosti.

Zdroj: iPrieskum.sk

3. Urobte si plán

Ak už máte za sebou prvé dve fázy, je na čase urobiť si plán. Spočítajte si, koľko peňazí budete približne potrebovať, alebo čo všetko sa musíte naučiť, aby ste uspeli, dostali sa na univerzitu alebo dostali vysnívanú prácu.

Zdroj: workplan.com

4. Začnite

Najdôležitejšie je začať. Ak naozaj chcete niečo dosiahnuť, makáte na sebe a svojom sne, tak to dosiahnete. Dôležité je neustále pracovať, zlepšovať sa, učiť sa a hodnotiť.

5. Dajte tomu čas

Úspech môže prísť o rok, o dva, o päť... Nečakajte, že to príde o pár mesiacov, aj keď všetko je možné. Dôležité je dať tomu čas a nevzdávať sa. Dodávam, že rovnako dôležité je urobiť si hodnotenie, či naozaj idete podľa svojho plánu, čo sa dá urobiť lepšie, kde sú slabé stránky na ktorých treba zapracovať a naopak ktoré silné stránky treba zdokonaľovať. Iba neustálym úsilím bude váš cieľ každým dňom bližšie.

Nezabúdajte, že aj keby vám to nevyšlo, stále ste úspešnejší ako tí, ktorí nemali ani odvahu skúsiť to. Aký je váš goal ktorý chcete dosiahnuť?

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu
Knižná autorka, CEO Toddlyworld LTD, matka na plný úväzok.

Chceš vedieť, keď Stanka's world pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.