5 odporúčaní na úspešnú spoluprácu s agentúrou

Skúsenosti so spoluprácou s agentúrou, ktoré som získala na svojej ceste písať knihy a 5 rád aby to fungovalo

To, čo som sa naučila na svojej ceste písať knihy ma posunulo ďalej nie len čo sa týka práce s ľuďmi, ale aj vnímania biznisu ako takého. Zo začiatku idete do toho naplno a s ideálmi, ale musíte sa pripraviť na prekážky, ktoré na vás budú čakať, tak ako to býva na každej ceste za dosiahnutím svojho cieľa. Veľa ľudí, ktorí ešte len začínajú so svojim biznisom nemajú šancu poznať všetky úskalia, potrebujú pomoc odborníkov, a aj to je dôvod, prečo sa obracajú na agentúry, ktoré im v tom vedia pomôcť. Nehovoriac o tom, že to šetrí čas a mnoho krát aj peniaze začínajúcich podnikateľov. Aj ja som si prešla spoluprácou s agentúrou. Tu je mojich 5 rád, ktoré môžu pomôcť aj vám.

1. Hľadajte agentúru na základe odporúčaní, hodnotenia a portfólia

Prezrite si agentúrne portfólio, spýtajte sa svojich známych, ktorí už s agentúrami spolupracovali, alebo si vyhľadajte komentáre a hodnotenia na fórach a stránkach agentúr. Dobrá práca hovorí sama za seba.

2.Ak sa agentúra pýta na budget, je to dobre

Áno nepomýlila som sa. Ak sa agentúra pýta na váš budget, znamená to, že sa naozaj zaujíma o vás ako klienta a chce vám ušiť produkt na mieru. Nebude strácať vás čas veľkým a drahým projektom , ktorý si nakoniec nemôžete dovoliť. Taktiež nedostanete návrh letákovej reklamnej kampane keď máte budget na reklamu v TV.

3.Vyjasnite si čo chcete

Jednoduché a logické. Avšak nie je nič lepšie ako vaše návrhy a požiadavky napísať na papier (brief), aby obom stranám bolo jasné, čo chcete. Ušetrí vám to veľa času. Ja som hľadala dizajnéra, ktorý bude ilustrovať moje knihy a navrhne základne postavy. A tiež som stratila veľa času pri prezentáciách prác, ktoré sa nezhodovali s mojimi predstavami a požiadavkami. Takže táto rada ušetrí čas aj vám aj agentúre.

Zdroj: Logobird

4.Komunikujte

Stretávajte sa na mítingoch, upresňujte svoje požiadavky a povedzte svoje pripomienky kedykoľvek počas projektu. Platíte predsa za to, aby ste dostali to, čo chcete. Niekedy je však dobré počúvnuť aj odborníkov. Výsledný produkt je vaša vizitka tak ako aj vizitka firmy. Ak hľadáte ilustrátora ako som hľadala ja, odporúčam vám komunikovať priamo s ním, tak ako aj s osobami zodpovednými za kreatívu.

Jedni zo základných dizajnovaných postáv

5. Odporučte

Ak máte dobré skúsenosti s agentúrou, dajte jej dobré hodnotenie alebo ju odporúčajte ďalej. To isté platí ak nie ste spokojní, povedzte o tom ostatným. Len tak pomôžeme spoločne dobrým veciam rásť.

Zdroj: Maktapp

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu
Knižná autorka, CEO Toddlyworld LTD, matka na plný úväzok.

Chceš vedieť, keď Stanka's world pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.