Víkend v Barcelone "s Ryanairom"

Ak človek váha či sa oplatí ísť na predĺžený víkend do Barcelony, tak tento článok a fotky ho snáď presvedčia

Tatino mal narodeniny, tak sme sa s maminou a sestrou dohodli, že dostane od nás výlet. Sme pomerne cestovateľská rodina, tak nám to prišlo ako dobrý nápad. A aj bol. Klasika. Hľadáme letenky cez Ryanair, lebo ak by chcel ísť človek do Barcelony nelowcostou leteckou spoločnosťou, tak by ho to možno vyšlo drahšie ako dva týždne na Bali.. Nasledujúce riadky sa budú snažiť načrtnúť to, ako sa dá tieto 3 dni v krásnom meste užiť naplno. Kedysi moje cestovanie malo heslo - Čím dlhšie, tým lepšie. Ale žial vekom sa všetko mení a prichádza práca a rátanie si dní dovolenky- živé peklo. Takže tripík na víkend je úplne ideálny. Lebo ak máte flexibilný pracovný čas ako ja(ešteže tak), stačí vám jeden deň voľna - hurá.

Deň prvý

Ranné vsávačky - let bol 9h15, takže ak nebývaš v Malackách vstávanie je úplne na poriadku. Ryanair zaviedol novinky (teda pre ľudí čo cestujú pomerne často, tak sa to už asi neberie ako novinky), že vás presadia a podporujú Vás v tom, aby ste si kúpili sedadlo vedľa svojho spolucestovateľa, alebo ak si nezakúpite "Priority boarding" za 5eur, tak aj kufor Vám automaticky zoberú do podpalubia. My sme skončili iba s tým sedením "každý inde" (vlastne okrem našich) a spoznala som baby, ktoré sa chystali rovnako ako my na víkend do Barcelony na rozlúčku so slobodou. Ako už všetci vieme, tak svet je malý a mali sme aj spoločných známych (však Luci). Autobus z letiska Gerona nás zaviedol priamo do centra - cca 15 min od Sagrady. Spiatočná cesta 25eur. Mal odchádzať o 11h30, ale odchádzali sme omnoho skôr. Našim sme šli ešte kúpiť kávu, ktorú sme im nedopriali na bratislavskom letisku, ale vodič autobusu nám ju nedovolil vziať dnu, tak som musela moje neobľúbené piccolo vypiť pred dverami - trpela som, ale aspoň som bola zvyšok dňa vystrelená. Cesta je ok, rýchlo ujde. Ubytovanie sme si strategicky našli pri autobusovej stanici, keďze let naspäť do Bratislavy bol o 6h40 a autobus z Barcelony do Girony išiel o 3h30 (áno, to bolo celkom utrpenie, ale o ceste naspäť bude reč neskôr). Po ceste sme sa zastavili na sľúbenú kávu - ja som si teda už nemusela dať, ale samozrejme som si dala croissanty plnené pudingom (mňaaam). Kaviareň sa volala.. hups, stále som neni profi bloger. Musím sa spýtať sestry.

Vic Braseria

Viete čo je najlepšia vec na svete ? Trip Advisor. Nie vždy, ale v Barcelone nás to celkom presvedčilo, okrem jedného miesta - tiež spomeniem neskôr. Ako sme si tak hovorili, že je vlastne čas obeda, do check-inu máme ešte čas, tak som si zapla vyhľadávanie v blízkosti a šup sem šup tam sme tašli fakt veľmi príjemnú reštauráciu. - Vic Braseria. Časník nemal obľúbený cudzí jazyk angličtinu, ale veľmi sa snažil. Za 9,90 sme na osobu dostali predjedlo, hlavné jedlo, dezert a k tomu vodu/alebo karafu vína - naši a ja sme zvolili víno - fakt dobré, VŠETKO.

Vic Braseria

Keďze sme šli s rodičmi, tak sme dosť vecí vopred premysleli aj na základe predpovedí počasia. Po príchode na naše Airbnb sme sa trochu pomotali a vyrazili sme k Sagrade. Kúpili sme si lístky do vežičiek - keďze sme v Barcelone už raz boli, tak viem porovnať, že vežičky sú fakt lepší zážitok než samotná Sagrada. Strávený čas vnútri cca 1hod30min. Určite odporúčam. Potom sme sa ešte pomotali v okolí a začali sme rozmýšľať nad večerou. Opäť náš kamarát Trip Advisor nesklamal a našli sme najlepšie hipsta miesto v meste. "Parking pizza" - bývalé parkovisko prerobené na pizzeriu. Čo viac si poriadny hipster môže priať. Úplnou náhodou sme došli medzi prvými -otvárajú okolo 20h - a urobili sme veľmi dobre. Keď sme odchádzali tak ľudia stáli v rade a čakali na stôl. Objednali sme si iba 2 pizze, keďze sme boli z obeda ešte dosť najedení a nejaké tie alkoholy - veď oslavujeme :) Celý účet vyšiel cca 40eur - čo môže človek čakať od hipstera.

Obrezajúce deti pizzamanov v Parking Pizza

Deň druhý

Našim sme dosť dlho ospevovali tržnicu na La Ramble - nedá sa prehliadnuť. Je to fakt super miesto s dobrým jedlom a super atmoškou. Btw a veľmi fotogenické ovocie. Dali sme si ovocné poháre a fresh - fresh stál tuším 1euro a ovocné poháre 1,50. Prešli sme cez Ramblu hlbšie do starého mesta ku Katedrále, cez super krásne malebné uličky, našli sme blšák, zastavili sme sa na kávu a nejako sme sa prepracovali až k pláži. A tam sa to stalo. Našli sme ďalšie super hipsta miesto a ešte k tomu tam robili aj burgre. Nemôžem tvrdiť, že to bol môj najlepší burger na svete, ale splnil všetky očakávania, ktoré som k nemu prechovávala a fakt som si pochutila. Myslím, že aj ostatní. Volalo sa to Makamaka Beach Burger Café a určite Vám odporučím navštíviť toto miesto.

Ale späť k pláži. Voda bola dooosť studená a našli sme tam aj kamošky medúzy ( večer správach na to aj upozorňovali, ale žial, španielčina nie je jeden z mojich cudzích jazykov, takže nevieme či nám náhodou o rok nenarastie druhá noha). Samozrejme som si na pláži zrobila (toto je použité naschvál, v bežnej konverzácii toto sloveso nepoužívam) niekoľko selfíčok a môžeme ísť ďalej. Sadli sme na nejaký autobus a hovorili sme si, že veď sme aj celkom blízko Múzea Picasso a keď sme už tu, tak poďme tam rovno teraz. Podľa mňa dobrá voľba, lebo už v sobotu tam bolo veľa ľudí, tak si neviem predstaviť čo by bolo v neďeľu keď majú po 15h zadarmo. Asi by bolo 30 ľudí/1obraz. Teraz to nebolo také zle. Múzem pekné, koho zaujíma umenie, tak tam asi zavíta. Potom sme si dali opäť prechádzku v uličkách starého mesta a šli sme pomaly domov. Na večeru sme vyskúšali Trip Advisor, ale teraz nás trochu sklamal. Maminu nie, Evku asi tiež nie, mňa trošku a tatina najviac. Boli sme si dať Tapas a asi si to nevieme objednávať, respektíve nevedeli sme čo. Možno miesto niekomu sadne viac, ale my sme asi príliš veľkí amatéri - El Viti Taberna.

Deň tretí

Veď prečo by nemalo pršať akurát keď máme ísť do Park Guell. Spravili sme si lepeňáčky, lebo sme mali rezerváciu na 8h30 ráno. Taxík bol výborná voľba v tomto počasí. Metrom sa v podstate dostanete pod kopec a eskalátormi sa ide smerom hore až k parku, ale trošku by sme zmokli, alebo by nás odfúklo. Vyskúšali sme miestny uber s názvom "Cabify". Ceny veľmi dobré a autá čisté a šofér má na sebe košelu, poprípade oblek/vestičku. Nie tepláky ako naši bratislavskí. Ako sme v neplatenej časti parku jedli lepeňáčiky, tak k nám najprv prišli holuby a neskôr sa pripojili papagáje. Pre mňa to bolo veľká sranda. Park bol veľmi pekný, škoda toho počasia.

Museli sme vymyslieť plán v ktorom by sme sa nachádzali v uzavretých priestoroch - múzeum Joan Miró. Veľmi dobrá voľba hlavne pre nášho oslávenca. Vraj lepšie ako múzeum Picasso a dokonca si ho prešiel 2-krát. My sme zatiaľ sedeli na káve. Počko sa vyčasilo a dohodli sme sa, že ideme smer Place Espanya cez park - ok, tak toto bolo fakt super miesto! Som sa cítila ako v botanickej. V každej uličke niečo nové. Tam sme dali tých photoshootingov, že až.

Na Place Espanya prišiel na nás hlad. Rozmýšľali sme, že ideme kuknúť nákupné centrum "Las Arenas", ale žial bolo v nedeľu zatvorené. Ale našťastie reštaurácie otvorené, tak sme skočili na jeden Ramen a Pad Thai tam - nič výnimočné. Už bolo dosť hodín tak sme sa pobrali na ubytovanie, pobaliť sa, nachystať nejaké jedlo na cestu a podobne - netreba zabudnúť, že v nedeľu moc toho nekúpite, potraviny bývajú zatvorené (Sulík by sa tam asi zbláznil). Večer sme sa šli prechádzať po uličkách pri nás, dali si víno a šli sme skoro spať.

Deň štvrtý

Ráno, respektíve v noci som mala budík na 2h20. Bol to fakt náročný budíček, ale celkom rýchlo sme sa nachystali a pozbierali. Nikomu sa ale nechcelo íšt pešo na stanicu( aj keď taký bol pôvodný plán), ale zavolali sme si náš obľúbený Cabify, ktorý nás za 5eur odviezol priamo pred vchod. Cesta busom by bola ok, kebyže tam nesedia sedláci, ktorý sa rozprávali o takých temách, ktoré je zbytočne hlbšie rozoberať, ale aspoň ich nemuseli polokričat na celý autobus . Pre predstavivosť - kakanie a bývalí frajeri. Nezabúdajte prosím, že v autobusoch, v lietadlách, vo vlakoch .. nesedíte iba vy, ale máte aj spolucestojúcich, ktorých nezaujíma váš sukromný život. A hlavne keď ste hlúpi a kričíte to o pol4 ráno všetkým naokolo.

Na letisku otváraju McDonald's o 5h00, kde sme si dali čaj, lebo nám bola strašná zima z tej cesty busom a ani sme nevedeli ako a už sme sa boardovali. V Bratislave sme prileteli o 8h30 a o 9h som už pracovala.

Keď budú zlacnené letenky na víkend, tak neváhajte. Dá sa stihnúť aj omnoho viac za tieto 3 dni, ale my sme mali dovolenkový režim a neboli sme na pretekoch. Ale aj to treba niekedy :)

Vraj sa trochu podobáme

Romantika pri Sagrade

Daiquiri v Parking Pizza

Cestou z Múzea Joan Miró

Pizza v Parking Pizza

Ovocná miska za 1,50

Múzeum Joan Miró

Cestou z Múzea

Toto tiež

Ešte selfíčko a ideme

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
4
Poslať správu

Chceš vedieť, keď gromova.michaela pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.