29.5.2018 17:27

Čin-žiak

18+
CITLIVÝ OBSAH
Článok môže obsahovať:
produkty a služby určené pre osoby staršie ako 18 rokov
sex, nahotu a iný nsfw obsah
násilie, krv alebo obsah nevhodný pre citlivé povahy
MÁM NAD 18 A CHCEM ZOBRAZIŤ OBSAH
Tajomné bydliská ťa chránia pred džungľou, no samotná stavba je to epicentrum diania, keď všetky tie pochybné stvorenia sa vracajú domov

Betónová stavba určitej charakteristiky jej tvaru v podobe niekoľko poschodového obdĺžnikového obra či kocky, obývajú osoby triedené podľa sociálnych skupín. Dvoj, troj a štvorizbové bezpečnostné trezory ukrývajú nejedného psychopata či narkomana, avšak najčastejšie osoby v strednom veku s obľubou k alkoholu čo ústi k alkoholizmu. Vŕtačky, prerábky jadra, podlahy, maľovanie, psi, deti, hysterická žena, vysávač, splachovanie, kosačky z vonku, rozhovory random ľudí z vonku. Áno, bývam na prízemnom podlaží z ktorého pulzujú depresie. Tieto na oko nevýhody tohto bývania nesie rôzne príbehy každého bytu ukrytý v betónovom portréte útvarov fasády.

Zdroj: Aspirin

Nado mnou počujem tupé rany do stien pravdepodobne päsťou. Ozvena sa odráža od všetkých stien mojej izby. Rany sa zároveň kombinujú hlasnými výkrikmi s nevinným detským zavíjaním. Do toho sa pridáva ešte hlas susedky a celé to znie ako smutná balada o stroskotanom manželstve. Omietka opadáva neustálim búchaním steny nado mnou. Niekedy stíšim hudbu, aby som počul ich slová hlasného vymieňania názorov a človek sa veru všeličo dozvie. Dosť krát mám božský pocit, že všetko počujem a o cudzích osobách viem veci, ktoré sa každý snaží pochovať.

Zdroj: Aspirin

Vedľajšia stena na pravo od mojej postele taktiež vydáva zvuky. Nie však ústami, ale znovu zásahom človeka. Za ňou sa pravdepodobne nachádza spálňa niekoho z vedľajšieho vchodu. Hlasné vzdychanie ženského hlasu prepletené jemným mužským vzdychaním napovedá sexu dvoch jedincov a nie masturbácií jedného z nich. Poloha je zrejme zo zadu, kedže sem tam vybehne ostrí zvuk rýchlym úderom facky na zadok. Samozrejme hneď po ňom o stupeň hlasnejší vzlyk ženy. Tu už nerozumiem reči ich rozhovoru, tu sa snažím dorozumieť rečou ich tela, keď niečo buchne alebo pleskne. Pripadám si vtedy dosť ako úchylne, ale čo už. Myslím, že to nie je tak hrozné pokiaľ sa nad tým neuspokojujem.

Zdroj: Aspirin

Tupé nárazy sa zmenili na zvuky čo pripomínajú rozbíjanie kuchynských tanierov a pohárov. Izba nado mnou sa zmenila na bojové pole, ženský hlas sa stupňoval na výkriky volania o pomoc a mužské growlovanie na vetu, ktorá znela ako:

"Skap ty kurva."

Bozkávanie jeho pästi o jej tvár bolo počuť v celej bytovke. Niekoľko násobná séria rán umlčala ženu a ostal len prenikavý plač detského kriku malého dieťaťa.

Z vedľajšej steny z ktorého kypeli harmonické tóny sexu sa zmenili v napätú situáciu, kedže podľa všetkých tých zakoktaných vysvetlovačiek čo som počul bol zrejme milenec susedky, ktorého svedkom nevery bol sused. Tej mužskej konverzácií v podobe útoku netrval dlho. Ďalej bola počuť povznesená ozvena rýchleho šprintu z chodby.

Zdroj: Aspirin

Chladné steny, chladný príbytok, vetranie plastového okna, čerstvý vzduch s vôňou ulice. Zamiloval som si bývanie v paneláku. Pravdou je, že si neviem predstaviť bývanie v rodinnom a už vôbec nie na dedine. Sila zvyku. Byty nikdy nespia, aj keď sa možno tak tvária. Z tmavého sídliska v tvare účka vidím každý krát z tmy žeravú cigaretu obklopenú dymom. Môže byť koľko chce hodín, tu čas nehrá rolu. Výhľad z balkóna, panoráma na popraskanej dlani a osvetlené obloky z vnútra ma vždy núti zamyslieť sa čo skrývajú tie žalúzie. Tajomné bydliská ťa chránia pred džungľou, no samotná stavba je to epicentrum diania, keď všetky tie pochybné stvorenia sa vracajú domov.

Zdroj: Youtube

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu
/FB: Depresie z prízemného podlažia/

Chceš vedieť, keď Aspirin pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.

Ďalšie články autora

Zobraziť všetky
12.12.2018 12:28
Odpočívam v tieni lámp
4.12.2018 15:07
Where is my mind?
4.11.2018 13:20
Rum, popper a EXIL club