Dnešná móda

Len tak, zo všeobecna, aká je ta dnešná móda a na čo sa u nás môžeme tešiť.

Písať v dnešnej dobe o tom ako kombinovať jednotlivé kúsky, mi pripadá trochu spiatočnícke, vzhľadom na to, že sa naozaj nosí všetko a dokonca čím škaredšie to je, tým lepšie. V trendoch dnes ťažko hľadať nejakú estetiku. A to sa deje najmä vplyvom toho, že Instagramová ego výkladná skriňa našich dokonalých životov a ešte dokonalejších nastajlovaných fotiek, začala liezť svetu krkom. Jednoducho výsledok doby, odozva na spoločnosť v ktorej žijeme.

Napríklad také ľadvinky - jeden z najzatracovanejších kúskov všetkých čias je dnes na výslní. Čo by mi nevadilo až tak, ako to, že niektoré dámy ich namiesto na páse, nosia doslova na vagínach. Alebo, ak by ste svetom chceli kráčať naozaj štýlovo, hybridné tenisky sú tou najlepšou voľbou.

Striedať outfity ako ponožky tiež práve nie je v kurze, keďže dnes sú vo svete najviac skloňované a trendy pojmy Slow fashion a Zero waste. Pevne verím, že to neostane len pri pojmoch, ale že všetky už existujúce a aktívne iniciatívy na záchranu planéty prispejú k pozítivnej zmene a ten enviromentálny dlh na ktorý žijeme, sa bude každým dňom znižovať. Určite dobre poznáte frázu - Začať treba od seba :).

Dúfam, že outfit, ktorý si počas leta najčastejšie obliekate sú plavky a potom zas ďalšie plavky. Do ruky drink, ideálne Aperol, ktorý mám pocit, je u nás momentálne populárnejší než v Taliansku. Pozor, pretože tak, ako iné miešané drinky, pije sa so slamkou a tá momentálne patrí medzi najväčších nepriateľov Zero waste komunity.

Ozaj, už ste na svojom Instagrame zverejnili toto leto fotku z paddleboardu?

Mimochodom už aj každoročne najočakávanejšie septembrové vydanie magazínu Vogue si môžete listovať na pláži. Jeho titulke kraľuje Queen B. Svoju pozíciu si opäť raz potvrdzuje tým, že je to ona sama, ktorá si volí svoj produkčný tím, fotografa, outfity, vrátane obsahu článku a nie redakcia magazínu. Tlieskam, užívam si jej fotostory a hľadám v nej významy, pretože ak to niekto má naozaj dobre premyslené, tak je to určite ona.

Ale aby som nezabudla, veľkou novinkou vo svete módy na českej a slovenskej scéne je, že začne vychádzať český Vogue, ktorý by ste si ešte tiež mohli stihnúť listovať na pláži. Prvé vydanie vychádza už 17.8.2018.

Tak čo? Čo budete nosiť počas sezóny jeseň / zima 2018 vy? Škaredú trendy módu, alebo tú udržateľnú? Alebo začnete recyklovať a vytiahnete zo skrine aj kúsky, ktoré tam ležia už dlho, len vás už omrzeli? A možno sa inšpirujete v novom českom Vogue :).

Zdroj foto: www.independent.co.uk

www.wwd.com

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
2
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Michaela Bičkošová pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.