17.7.2018 17:18

Choré riadky chorého Aspirinu

Poprechádzať sa po slnku a zobrať mu všetky lúče Nepoznať plač, vidieť ho len na lícach žien Nepoznať ženu a vidieť len plač Ukradnúť všetky mraky a schovať si dážď

25. jún, 21:55 ·

Prepité noci Rána plné dymu Ďalšiu noc nespať Zháňať cígo Hľadať morskú pannu v oceáne plnej rýb. Milovať sex, nenávidieť ženy. Opustené večere stráviť na zemi v srdci Senice. Schovávať sa vo vlastnom tieni, báť sa vlastného odrazu. Ponorený v pocitoch tak ako včera, dúfať v krajšie zajtrajšky a o pár hodín sa znovu sklamať. Ušné bubienky mi hladia tóny smutnej melódie bez interpreta, ktorý by ju kazil. Sprevádza ma dlhé týždne ba i mesiace. Čas plynie, ľudia miznú a hudba ostáva. Rohovka odráža svetlá automatu. Posledné prachy, predať makak, kúpiť si sladký donut a vyžiť s ním na deň. Strácať sa pred rodinou, pred známymi, prejsť na druhý obrubník, tváriť sa, že ťukám do mobilu slabiky. Nepoznať dátum, prežívať z roboty do roboty z jedného nájmu k druhému. Pred pseudo-frajerkou vravieť súvetia z filmu, pri prvej príležitosti k nevere chcem znásilniť ženu čo som spoznal pred pol hod v bare. Tuším, že moja telesná schránka je zbytočná a zaberá miesto na planéte a ktovie, možno toto je tá depresia o ktorej vraveli v dokumente.

Zdroj: Youtube

29. jún, 3:26 ·

Hľadám jeden určitý pocit. Negatívny pocit, ktorý je od ostatných viac osobitý. Prichádza na jeseň, ale výnimočne prišiel v prvých teplých dňoch mája. Je ako extáza. Proste len príde jeho veľmi silná intenzita a počiatočné nadšenie, že prišiel. Radujem sa pokiaľ vo mne koluje, neviem ho ani pomenovať, ale viem, že existuje. Je to pocit obrovskej samoty, uvedomenia si, že vždy budem sám a nie je mi pomôcť. Príde mi to miestami strašidelné, že sa mi páči tak nepríjemne znejúci pocit, ale v tom pocite je jedna dôležitá vlastnosť. A tou je zmierenie. Netrápim sa kvôli všetkým nedostatok môjho života, už mi to je jedno a milujem to. Neviem či život chce, aby ten pocit prichádzal raz za dlhý čas, ale každý krát sa naň teším, každú jeseň, keď sú prechádzky tak pestrofarebné, svieže a chladné. Keď milujem chôdzu a ponáranie podrážok do barín.

Zdroj: Aspirin

7. júl, 20:02

Po pár vymenených pohľadov do očí sme už boli zvyknutý na vyvrcholenie situácie. Teraz som mal však nechuť k tomu styku s tebou. Neviem či to bolo tou dlhou smenou z ktorej som prišiel alebo len nechuť s niekým sexovať viac ako piaty raz za život. V skutočnosti som absolútne nemal náladu na nikoho a myslím, že si mi to vyčítala neverbálnymi gestami. Zhasol som svetlá a do izby objiatej tmou žiaril monitor notebooku. Decentná melódia sad mixu mi na chvíľu umožnila s tebou komunikovať, aspoň som sa sústredil do pozadia, keď si práve vravela o tom ako sa sťahuješ. "Nemám chuť na sex." nebola asi veta, ktorú si o druhej ráno chcela počuť. Zrovna, keď si si dala na seba tu krátku sivú sukňu a pod ňou tvoje najkrajšie nohavičky. Rozopol som jatku a potichu povedal:

"Veď vieš čo máš robiť." Nespisovné ženské zvuky tvorené bez slov zároveň robili text do hudby, ktorú tak rád počúvam vo večerných hodinách. Zavrel som oči a myslel len na to, ako ma fajčíš. Vydržalo mi to len pár sekúnd hneď ako som si spomenul, že pár kilometrov od nás spí osoba, ktorá ma (ne)ľúbi. Tisíc krát som jej povedal, aby ma naučila sa zaľúbiť, žiaľ márne. To, že máš krámy je možno dôvod, prečo mi robí oral za kerku. Aby som však nebol tak bezcitný, odpustil som si pre dnes sex. Doteraz neviem či to bolo z vymenovaných dôvodov alebo to bola v skutočnosti láska, že tajomné podvedomie ti nechce tak ublížiť. Ktovie. V sebe už sa dávno nevyznám a prekvapujem seba i blízkych. Táto osoba aj prehltla. Vždy mi to vie zdvihnúť náladu, človek tak nemusí nehybne ležať a pravou rukou rezať vietor hľadaním servítkov. Teraz však moje brucho hreje chrbát notebooku. Neviem, či ma ten kus elektroniky poháňaný nabíjačkou tak miluje, ale teraz mi zahral najobľúbenejší track posledného pol roka.

Zdroj: Aspirin

25. jún, 18:36 ·

Chcem zmeniť svoj osud

Presvedčiť ho, že nie som len kosť a koža

Chcem sa porozprávať s ozvenou

Vyjadriť k nej city

Vrátiť čas, nespraviť mu vrásky

Vyhladiť ich

Do života sa nepripraviť spoza učebnice

Spáliť ich nebrať si z nich príklad

Spoznať lásku ako z kriminálky

Byť ňou unesený

Topiť sa v kyslíku, potiť sa v chlade, narodiť sa a zomrieť

Nehybne ležať na mraku

Pozrieť sa do neba a dotknúť sa hviezd

Pozrieť sa do pekla a pozdraviť známych

Poprechádzať sa po slnku a zobrať mu všetky lúče

Nepoznať plač, vidieť ho len na lícach žien

Nepoznať ženu a vidieť len plač

Ukradnúť všetky mraky a schovať si dážď

Zdroj: Aspirin

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu
/FB: Depresie z prízemného podlažia/

Chceš vedieť, keď Aspirin pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.

Ďalšie články autora

Zobraziť všetky
12.12.2018 12:28
Odpočívam v tieni lámp
4.12.2018 15:07
Where is my mind?
4.11.2018 13:20
Rum, popper a EXIL club