Počas jesenného obdobia sa nepríjemné opuchy či bolesti ešte zhoršujú, a to aj pre meniace sa počasie a výkyvy vonkajších teplôt. Prechody z tepla do chladnu a naopak nohám neprospievajú.
Čo sa týka opuchov dolných končatín, ich pretrvávajúci stav vedie k rôznych zdravotných ťažkostí. K nim patria kardiovaskulárne problémy, problémy s krvným obehom či žilová nedostatočnosť. Na opuchoch sa môže podieľať aj oslabený lymfatický systém, celulitída, porucha štítnej žľazy, prípadne aj krvná zrazenina. Preto opuchy a bolesti nôh nepodceňujte.
Prvá pomoc pri bolestiach nôh je jednoznačne ich vyloženie alebo vymasírovanie. Domácim receptom na úľavu je dopriať im dostatok pohybu, každý večer nohy podoprieť alebo vyvýšiť aspoň na 30 minút, nosiť kompresné podkolienky a vyhýbať sa dlhému sedeniu alebo státiu. Ak vás už trápia nevzhľadné a bolestivé nohy najlepšou liečbou, je ich odstránenie raz a navždy v špecializovanej klinike na kŕčové žily. Obráťte sa na cievnych odborníkov, ktorí vám poradia najvhodnejšiu metódu odstránenia varixov.
sklerotizácia – najmenej invazívna metóda a po zákroku pacient odchádza domov
laser – lúč s určitou vlnovou dĺžkou zničí zvnútra poškodenú žilu pôsobením tepla
rádiofrekvencia – do žily sa zavedie katéter a žiarenie zmení na teplo, ktoré zvnútra žilu zataví
operácia – chirurgické odstránenie žíl, niekedy až od slabín po členok, prebieha v narkóze a ste hospitalizovaný
lepenie žíl – je to najnovšia metóda, kvôli vysokej cene sa zatiaľ veľmi nepoužíva
Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na [email protected].
Chceš vedieť, keď Robert Weber pridá nový blog?
Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.