Prírodné zvýšenie svalovej hmoty? Tribulus Terrestris

Tribulus je kvitnúca rastlina nachádzajúca sa najmä v Afrike, Európe a Ázii, ktorá pomáha budovať svaly. Už v minulosti ľudia vedeli o zázračnej sile Tribulusu a jedli jeho korienky a semienka.

Extrakt z Tribulus Terrestris

Je ajurvédsky výrobok. Ide o extrakt z koreňov a semien rastliny, bez obsahu chemických látok.

Zvyšuje fyzickú výdrž. Ak patríte medzi ľudí, ktorým sa nedarí pribrať, Tribulus je pre vás ako stvorený. Práve on pomáha pri budovaní svalov, pomáha zvyšovať vytrvalosť a silu v tele.

Zvyšuje energetickú silu. Ak trpíte stratou energie a počas cvičenia už jednoducho nemáte síl, Tribulus ľahko dodá energiu vaším svalom.

Zvyšuje hladinu testosterónu. Tribulus účinne zvyšuje hladinu mužských hormónov, čím sú svaly väčšie a väčšie.

Tribulus je zložený zo:

Saponínov

Alkaloidov

Glykozidov

Flavonoidov

Lignínov

Tribulus terrestris je známy najmä obsahom saponínov. Steroidné saponíny sú kľúčovými prvkami pri tvorbe steroidov. Na rozdiel od anabolických steroidov, saraponíny sú prírodné látky s rovnakým efektom, ako anabolické steroidy. Podporujú rast svalovej hmoty a zvyšujú hladinu testosterónu, avšak na rozdiel od syntetických anabolík sú bezpečné.

Saponíny, ktoré obsahuje Tribulus,môžu pozitívne ovplyvniť hladinu testosterónunasledovnými spôsobmi: podporujú uvoľňovanie LH (luteinizačný hormón), zvyšujú citlivosť tolerancie organizmu na androgény a zvyšujú hladinu molekúl DHEA (prekurzor testosterónu).

Nájdem Tribulus v prírodných potravinách?

Nie, rastlina Tribulus nie je k dispozícií v prírodných potravinách. Tribulus býva súčasťou rôznych doplnkov. Na súčasnom trhu je množstvo takýchto produktov, treba sa ale zamerať na to, aby tieto doplnky mali vysoký obsah saponínov. Ideálna cesta je nakupovať u overeného predajcu, ktorého doplnky s Tribulusom obsahujú nad 90% saponínov. Inak sa požadovaný efekt nedostaví.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
2
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Robert Weber pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.