15.10.2018 18:36

Jablkovo - škoricové tyčinky s karamelom

Sezóna jabĺk je tu, tak prečo si nespraviť niečo chutné?

Keďže sezóna jabĺk je tu a ja som vám sľúbila nejaké sezónne recepty, tak mi napadlo vymyslieť niečo zaujímavé a netypické. Jablkový koláč by bol taký bežný a preto som skúsila niečo ako jablkové tyčinky a sú brutáááálne. Fakticky fakt asi jeden z naj receptov, ktoré som robila. Určite vyskúšajte

Recept

Cesto:

🍏230 g zmäknutého masla

🍏100g hnedý cukor

🍏1/2 škoricový cukor

🍏2 lyžice škorice

🍏1 čl vanilkovej pasty / 2 čl vanilkového cukru

🍏250 g hladkej múky Maslo si rozmixujeme do krémovitej konzistencie a zamixujeme do neho všetky suroviny okrem múky. Poriadne premiešame a nakoniec zamixujeme aj múku. Cesto dáme na papierom vystlaný plech ( ja som mala 31x 34 cm) tak aby cesto bolo tak 1 cm vysoké. Dáme piecť na 15 - 20 minút pri teplote 155°C.

Jablková vrstva:

🍏6-8 ošúpaných jabĺk

🍏8 lyžíc hladkej múky

🍏8 lyžíc kryštáľového cukru

🍏4 lyžice škorice

🍏2 lyžice škoricového cukru

🍏1 čl muškátový oriešok Jabĺčka nakrájame na tenké plátky. Zmiešame ich v miske so zvyškom surovín aby sa nám poriadne "olepili". Rovnomerne rozložíme na ešte teplé upečené cesto.

Posýpka:

🍏80 g vločiek

🍏100 g hnedý cukor

🍏1 lyžica škorice

🍏60 g hladkej múky

🍏100 g masla Všetky suroviny okrem masla zmiešame. Pridáme zmäknuté maslo. Vzniknutú zmes natrúsime na jablkovú vrstvu. Dáme piecť na cca 30 - 35 minút pri teplote 180°C. Necháme vychladnúť asi 20 minút na izbovú teplotu a potom minimálne 2 hodinu v chladničke. Podávame poliate so slaným karamelom.

View this post on Instagram

Jablkovo-škoricové tyčinky poliate slaným karamelom😍🍎🍏 keďže sezóna jabĺk je tu a ja som vám sľúbila nejaké sezónne recepty, tak mi napadlo vymyslieť niečo zaujímavé a netypické. Jablkový koláč by bol taký bežný a preto som skúsila niečo ako jablkové tyčinky a sú brutáááálne 😍👍 fakticky fakt asi jeden z naj receptov, ktoré som robila😊 Potrebujeme: Cesto: 🍏230 g zmäknutého masla 🍏100g hnedý cukor 🍏1/2 škoricový cukor @droetker_sk 🍏2 lyžice škorice 🍏1 čl vanilkovej pasty @droetker_sk / 2 čl vanilkového cukru 🍏250 g hladkej múky Maslo si rozmixujeme do krémovitej konzistencie a zamixujeme do neho všetky suroviny okrem múky. Poriadne premiešame a nakoniec zamixujeme aj múku. Cesto dáme na papierom vystlaný plech ( ja som mala 31x 34 cm) tak aby cesto bolo tak 1 cm vysoké. Dáme piecť na 15 - 20 minút pri teplote 155°C. Jablková vrstva: 🍏6-8 ošúpaných jabĺk 🍏8 lyžíc hladkej múky 🍏8 lyžíc kryštáľového cukru 🍏4 lyžice škorice 🍏2 lyžice škoricového cukru 🍏1 čl muškátový oriešok Jabĺčka nakrájame na tenké plátky. Zmiešame ich v miske so zvyškom surovín aby sa nám poriadne "olepili". Rovnomerne rozložíme na ešte teplé upečené cesto. Posýpka: 🍏80 g vločiek 🍏100 g hnedý cukor 🍏1 lyžica škorice 🍏60 g hladkej múky 🍏100 g masla Všetky suroviny okrem masla zmiešame. Pridáme zmäknuté maslo. Vzniknutú zmes natrúsime na jablkovú vrstvu. Dáme piecť na cca 30 - 35 minút pri teplote 180°C. Necháme vychladnúť asi 20 minút na izbovú teplotu a potom minimálne 2 hodinu v chladničke. Podávame so slaným karamelom (recept na neho nájdete pri cheesecaku - #klaudirimkarecepty )👍😘🍏 sladkú dobrú chuť 😋 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ #klaudirimkarecepty #jablkovetycinky #jesennerecepty #recepty #karamel #jedlo #jidlo #dnesjim #dezert #healthy #dnesjem #uzasnejedlo #odzadu #refresher

A post shared by 🍰Klaudi Rimarčíková🍰 (@klaudi_rimka) on

Sladkú dobrú chuť 😋

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu
Klaudi Rimarčíková Východňarka z Košíc, ktorá miluje pečenie :)

Chceš vedieť, keď Klaudi_rimka pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.