15.2.2019 21:05

Sladký cheesecake so salkom

Toto určite nie je koláč pre tých, ktorí držia diétu. Je to riadna kalorická sladká dobrota. Ale občas aj také padne dobre, no nie?

Toto chrípkové obdobie neminulo ani mňa a preto som týždeň trčala doma s teplomerom pod perinou. Ale keďže ma to ležanie v posteli nebavilo celý týždeň, rozhodla som sa vyskúšať popri "marodke" niečo nové a to trochu sladší a kalorickejší cheesecake ako ste u mňa zvyknutý. Mascarpone, salko, čokoláda - kalorickejšia bomba to byť ani nemohla. Ale tak počas nejakého cheat dňa to nezaškodí a len poteší.

Veď treba si občas osladiť život.

View this post on Instagram

Na mojom starom blogu som našla tento recept na mascarpone cheesecake zaliaty bielou čokoládou zmiešanou so Salkom, ktorý som robila veľmi dávno😃 neviem prečo tu ešte nie je pridaný🤔🙈Nuž ale ležanie v posteli počas choroby má svoje výhody - nájdem takéto srandy🤔😃 Tak nech sa páči, tu je recept - ale pozor, toto je fakt riadna kalorická bomba💣💣🤔😍 Korpus: ⭐150 g maslové sušienky ⭐90 g maslo Sušienky rozmixujeme na drobno, prilejeme roztopené maslo. Zmes dáme na spodok vymastenej tortovej formy a dáme piecť na 10 minút pri teplote 160°C☺ Plnka: ⭐500 g mascarpone ⭐125 g odtučneného tvarohu ⭐100 g práškového cukru ⭐1 vanilkový cukor/extrakt ⭐3 vajcia Všetky suroviny spolu zmiešame a nalejeme na vychladnutý korpus. Dáme piecť pri 150-160° približne 40-50 minút (záleží, akú máte výkonnú rúru). Po upečení nechajte cheesecake v polootvorenej rúre aspoň 30 minút, aby sa vám nestalo že praskne! :) Poleva: ⭐1/3 plechovky salka ⭐1 biela čokoláda ⭐smotana na šľahanie na zriedenie Roztopíme čokoládu vo vodnom kúpeli, prilejeme trochu salka a trochu smotany ale tak, aby zmes nebola úplne riedka. Potom vylejeme na cheesecake tortovej forme. Dozdobíme čímkoľvek, čo máte radi a poruke - čokoládou, ovocím,Oreom alebo orieškamo☺ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~ #cheesecake #cake #food #tasty #foodporn #bake #bakery #baker #bakingtime #recept #cheesecakerecipe #foodlover #love #oreo #milka #hershey #fruit #follow #jedlo #dnesjem #dnesjim #tasty #slovakia #slovakfood #recipe #junk #instapic #photofood #picoftheday #klaudirimkarecepty

A post shared by 🍰Klaudi Rimarčíková🍰 (@klaudi_rimka) on

Takže recept je ľahký a následovný:

Korpus:

⭐150 g maslové sušienky

⭐90 g maslo

Sušienky rozmixujeme na drobno, prilejeme roztopené maslo. Zmes dáme na spodok vymastenej tortovej formy a dáme piecť na 10 minút pri teplote 160°C☺

Plnka:

⭐500 g mascarpone

⭐125 g odtučneného tvarohu

⭐100 g práškového cukru

⭐1 vanilkový cukor/extrakt

⭐3 vajcia

Všetky suroviny spolu zmiešame a nalejeme na vychladnutý korpus. Dáme piecť pri 150-160° približne 40-50 minút (záleží, akú máte výkonnú rúru). Po upečení nechajte cheesecake v polootvorenej rúre aspoň 30 minút, aby sa vám nestalo že praskne!

Poleva:

⭐1/3 plechovky salka

⭐1 biela čokoláda

⭐smotana na šľahanie - na zriedenie Roztopíme čokoládu vo vodnom kúpeli, prilejeme trochu salka a trochu smotany ale tak, aby zmes nebola úplne riedka. Potom vylejeme na cheesecake tortovej forme.

Dozdobíme čímkoľvek, čo máte radi a poruke - čokoládou, ovocím, Oreom alebo orieškami

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na [email protected].

Ohodnoť blog
7
Poslať správu
Klaudi Rimarčíková Východňarka z Košíc, ktorá miluje pečenie :)

Chceš vedieť, keď Klaudi_rimka pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.