Trápi vás bolesť kĺbov? Zamerajte sa na ich výživu

Bolesť kĺbov je jeden z najčastejších zdravotných problémov. Ak pri rannom vstávaní cítite v kĺboch nepríjemnú bolesť alebo sú vaše kolená či ostatné kĺby opuchnuté, ide o príznaky, že sa niečo deje.

Ich opotrebovanie je spojené s vekom a vyžaduje si správnu kĺbovú výživu a starostlivosť.

Bolesti a ochorenia kĺbov

V dnešnej dobe strávi človek viac času sedením ako pohybom prospešným pre zdravie. Ľudí trápi čoraz častejšie bolesť kolien, nôh, bedrového kĺbu či chrbtice. Medzi najčastejšie dôvody bolestí kĺbov patrí preťaženie. Preťaženie je spojené s procesom starnutia kĺbov, ktorý je častokrát ovplyvnený životným štýlom, a teda stravou a pohybom. Pohybový aparát sa vekom opotrebováva, napríklad v spojitosti s fyzicky náročným zamestnaním, nerovnomerným zaťažením kĺbu alebo z neznámych príčin ako je to napríklad pri artritíde.

Aký pohyb je pri bolesti kĺbov najvhodnejší a čo všetko pomáha tieto ťažkosti zmierňovať?

V staršom veku by sa nemali kĺby nadmerne zaťažovať či presiľovať, avšak nie je vhodné sa zdravému a pravidelnému pohybu úplne vyhýbať. Pri voľbe toho správne pohybu je potrebné zohľadniť našu kondíciu a mieru zaťaženia. Vhodným športom je napríklad plávanie. Regenerácia v podobe rôznych masáži taktiež pomáha pri bolestiach pohybového aparátu. Tým najdôležitejších krokom k funkčnému telu je prísun správnych vitamínov a látok.

Silnejšie kĺby vďaka výživovému doplnku JOY FLEX

V prípade preťaženia jednotlivých kĺbov pohybového aparátu, či pri ochoreniach ako osteoartróza alebo artritída je potrebné myslieť na dopĺňanie vhodných látok v jedle alebo sa obrátiť na doplnky stravy. Človek s bolesťou kĺbov by mal prostredníctvom vyváženej stravy prijímať vápnik, vitamíny D, K a antioxidanty (A, E, C, kyselina listová), ktoré sú pre naše kĺby a kosti najvhodnejšie. Dostatočná výživa pre kĺby sa však môže nachádzať aj v jednej tobolke JOY FLEX. Ten v porovnaní s inými výživovými doplnkami, ktoré sú voľne dostupné v každej lekárni, obsahuje výťažok z kôry vŕby bielej. Tento výťažok je pre JOY FLEX kľúčový, pretože má účinky aspirínu, ktoré znižujú zápal i bolesť. Ďalšou prírodnou látkou je vilcacora, ľudovo nazývaná mačací pazúr, ktorá spolu s boswelliou a bromelanínom zabraňujú zápalovým zmenám, znižujú tuhosť kĺbu a pôsobia pre vaše telo detoxikačne.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Danka Šimová pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.