Zapečené Margherita chlebíky

Rýchle, chrumkavé a ten roztekajúci sa syr, ohh!

Poznáte tie dni, keď sa Vám naozaj, ale fakt že naozaj nechce variť, no zároveň Váš žalúdok "baží" po niečom dobrom?

U mňa býva spravidla týmto dňom sobota, kedy konečne po celom týždni nemusím vstávať v "nekresťansky" skorú hodinu. A okrem leňošenia, dobrého jedla a oddychu v tento deň nemám na pláne nič iné.

Inak tomu nebolo ani včera a tak vznikol nápad na tento jednoduchý, ale naozaj chutný obed. Alebo večeru. Zapečené = chrumkavé chlebíky s mozzarellou, lúpanými paradajkami alebo pretlakom a čerstvou bazalkou. Nazvala som ich Margherita, pretože chuťou pripomínajú túto pizzu. Ale pizza to samozrejme nie je, tak zase nebudeme čakať zázraky, že nie. :D

Takže, ak budete mať takýto lenivý deň aj Vy, chlebíky určite stoja za vyskúšanie. :)

Potrebujeme:

4 krajce chlebíku podľa chuti /ja mám najradšej špaldový/

1 mozzarella light v celku

Lúpané paradajky v konzerve / rajčinový pretlak

Listy čerstvej bazalky

2 PL olivového oleja

1 menší strúčik cesnaku

Pizza korenie

Postup:

Na každý krajec chlebíka navrstvíme paradajky alebo potrieme pretlakom. Následne si chlebíky rozdelíme na dve spodné časti - na ktoré naukladáme nakrájanú mozzarellu, okoreníme a pokvapkáme olejom (v ktorom sme si roztlačili cesnak) a dve vrchné časti - na ktoré naukladáme listy bazalky. Následne spojíme spodnú a vrchnú časť, čiže nám vzniknú klasické "lepeňáky" (bohužiaľ bez rezňu, haha). Vrch chlebíku následne ešte potrieme troškou oleja. Pečieme na 200 stupňov cca 10-15 minút alebo jednoducho dovtedy, pokým chlebíky nebudú chrumkavé a mozzarella sa po prekrojení nebude ťahať, až do nebies - viď foto nižšie.

By the way, aj pre mňa samotnú je trošku zvláštne, že pridávam recept na niečo, čo nemá nič spoločné s čízkejkom, ovsenou kašou alebo koláčmi všeobecne. Ale! #newyearnewme, či ako sa to hovorí?

Prajem pekný zvyšok víkendu a ak Vás zaujíma viac receptov, klikajte SEM.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na [email protected].

Ohodnoť blog
5
Poslať správu
Som #foodlover so všetkým, čo k tomu patrí. A okrem jedenia milujem aj pečenie, takže sa tu s Vami rada podelím o recepty. :)

Chceš vedieť, keď lenkamajtanova pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.