Najlepšie zamestnanie

Mám otázku. Kto si bol predtým ako si si založil instagram?

Je sobota ako každá iná a ja mám nočnú. Namiesto toho, aby som spravila niečo dobré pre spoločnosť alebo svoju kariéru, radšej som sa rozhodla prelistovať istý ženský časopis.

Na dve tretiny handier by som nemala peniaze ani keby predám obličku a každému druhému slovu nerozumiem. Tak často spomínané "povolanie" INFLUENCER som si musela vygoogliť. Smeješ sa? No tak žiaľ žijem v reálnom svete namiesto toho, aby som žila v tom (a)sociálnom.

Influencer pochádza z ang. slova - vplývať. Čiže je to osoba obdarená dokonalým telom, skvelým výzorom a určite aj nejakým nemalým začiatočným kapitálom, aby mohla financovať tie drahé outfity a cesty do rôznych krajín. Jednej takej influencerke bolo venované aktuálne číslo nemenovaného ženského časopisu. Zo zvedavosti som prečekovala instagram spomínanej slečny. Čakala som, že keď prostredníctvom sociálnej sieti vplýva na ľudí tak to budú zaujímavé miesta ako sú dovolenkové destinácie, múzeá, príroda, prípadne rôzne kvalitné kurzy. Žiaľ každá druhá fotka je propagácia nejakej kozmetickej značky. Ďalej jej samotné fotky v značkových odevoch. A to je ako ovplyvňovanie dnešnej sociálnymi sieťami závislej mládeže? Ja nevychádzam z údivu, že len za tieto fotky si vie niekto privyrobiť stovky eur mesačne.

Žiadny pozitívny vplyv na ľudí to podľa mňa nemá. Dnešná doba otvorila nekonečné možnosti pre ľudí, ktorí by bez instagramu, twitteru a FB vôbec nič neznamenali. Vlastne na úspešnú kariéru je potrebné ovládať internet a vedieť čo dnes frčí. Ľudia sa viac zaujímajú o to, ako je vyplnený ich profil. Čím ďalej je väčšia priepasť medzi ľuďmi a preto sa mnohí z nás realizujú a komunikujú na sociálnych sieťach. Sociálny život v podstate neexistuje. Všetko sa odohráva len cez insta, tweet a podobne. Ľudia žijú zo sledovanie niekoho iného prostredníctvom internetu. Vidím v tom niečo úchylné.

Jasné, nie som včerajšia , chápem celú túto dobu. Možno ak by som mala zaujímavejší život sama by som mala instagram s XY followermi, ale dovtedy si vystačím aj s blogom.

Poslanie je jasné: doprajte ľuďom, ktorý majú to šťastie, že ich instagram a pekná tvárička je zárukou ich úspechu a nič nerobenia.

Hashtag s vami!

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
5
Poslať správu
Píšem lebo chcem

Chceš vedieť, keď mimi.tam.mimi pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.