AirPods druhej generácie. Oplatí sa upgrade?

Spoločnosť Apple bez veľkých ohlásení uviedla na trh novú generáciu populárnych bezdrôtových slúchadiel AirPods. Ponúknu bezdrôtové nabíjanie!

Tento rok sme sa nového hardvéru nedočkali na štandardnej tlačovej konferencii v sídle spoločnosti Apple, v americkom Cupertine. Stalo sa totiž niečo, čo spoločnosť Apple už niekoľko rokov neurobila. Na svoj web bez dlhých ohlásení uviedla nové iPady, iba o deň neskôr vylepšené iMacy a o ďalší deň neskôr nové AirPody. Následná prezentácia tak bola zameraná výlučne na služby ako Apple News, TV či Card.

Apple AirPods

Práve nové slúchadlá si priblížime v dnešnom blogu. Nová generácia sa totiž na prvý pohľad absolútne nelíši oproti tej predošlej. Ide takisto o slúchadlá z tvrdého materiálu typu "kôstky" a tak používatelia, ktorým fyzicky pre tvar uší nevyhovovala prvá generácia, nepochodia ani tentokrát. A áno, rovnako "trčia" z uší ...

Ja som si AirPody vyskúšal, a moja osobná skúsenosť je taká, že ide o slúchadlá, ktoré mi po dlhej dobe sadnú excelentne a nikde netlačia. Na druhej strane, tento pocit z nosenia slúchadiel je skutočne individuálny. Ak je to teda možné, slúchadlá si pred kúpou vyskúšajte.

Hlavným vylepšením nových slúchadiel je predovšetkým nový čip H1, ktorý by mal zabezpečiť bezpečné, plynulé a rýchle prepojenie s vašimi ďalšími Apple zariadeniami. Ide "de facto" o vylepšený čip W1, ktorý sa nachádzal už aj v prvej generácii slúchadiel AirPods, alebo aj v najnovších slúchadlách od Beats.

Takto sa na AirPody pozerá známy "youtuber" Marques Brownlee!

Ďalším z vylepšení je samotné púzdro, ktoré je tentokrát možné nabíjať aj bezdrôtovo prostredníctvom technológie Qi. S tým prichádza aj LED dióda, ktorá prvej generácii chýbala. Na krabičke je v niektorých krajinách dokonca uvedená nabíjačka AirPower, ktorú však zatiaľ Apple ani nepredstavil (Come on, Apple?!).

Niet pochýb o tom, že AirPody boli a budú drahé slúchadlá. Hrajú veľmi dobre, a majú veľmi dobrý mikrofón. Napriek tomu, skutočný "audiofil" sa pravdepodobne obzrie po inom kúsku. Druhá strana mince však ukazuje tieto slúchadlá aj ako akýsi "módny doplnok," ktorý vám vo vybranej spoločnosti zaručí určitý status.

Nová generácia bude v predaji v troch verziách. A to so štandardným púzdrom bez Qi nabíjania za 179 eur, následne so špeciálnym púzdrom s bezdrôtovým nabíjaním za 229 eur, a k dispozícii bude tiež samotné púzdro pre majiteľov slúchadiel prvej generácie za 89 eur.

Oplatí sa upgrade?

Z môjho pohľadu sa oplatí prechádzať z prvej generácie na druhú naozaj len skalným Apple fanúšikom. Rozdiely v samotných slúchadlách sú minimálne, a skôr by som teda uvažoval o dokúpení samotného púzdra s možnosťou bezdrôtového nabíjania. Ak by som si však vyberal po prvý krát a chcem bezdrôtové slúchadlá od Apple, už by som siahol rozhodne po drahšej verzii, ktorá ponúka slúchadlá spolu s púzdrom s podporou bezdrôtového nabíjania.

Zdroj: theverge.com, youtube.com, istores.sk, pixabay.com 1, 2, unsplash.com 1, 2

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na [email protected].

Ohodnoť blog
1
Poslať správu
Technologický nadšenec, občas prehnaný detailista.

Chceš vedieť, keď Slavo Dzuričko pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.