Cagliari - mesto ,ktoré dýcha históriou

Cagliari je najväčšie mesto na Sardínií. Patrí medzi najhistorickejšie mestá v Taliansku a dokonca je staršie ako Rím.

Cagliari sa nachádza na juhu ostrova Sardínia. Toto mesto s viac než 160 000 obyvateľmi by sme mohli nazvať aj mestom kostolov ,veží a katedrál. Vlak ,autobus , ale aj loď je vhodným prístupovým bodom do centra mesta. Ak zvolíte ktorúkoľvek možnosť, môžete pokračovať do mesta pešo. Na prehľiadku mesta pešo ,Vám jedeň deň určite nebude stačiť ,avšak mesto ponúka možnosť vypožičať si mestské bicykle ,ktoré môžu byť príjemným spestrením výletu. My sme si zvolili chôdzu ,ktorú nám spríjemňovalo aprílové slnko , bohužial sme ale nestihli navštíviť všetky plánované pamiatky . Ako prvú zastávku sme si zvolili botanickú zahrádu "Orto Botanico di Cagliari " . Už v roku 1885 bol uverejnený zoznam rastlín ktoré tu rástli avšak odvtedy toto číslo vzrástlo niekoľkonásobne a tak si už návštevníci môžu pozrieť viac ako 2000 rôznych rastlín . Za vstupné zaplatíte 4 eura ,ktoré ale určite stoja za to.

Ďalšou zastávkou bola najstaršia časť mesta " anfiteatro Romano di Cagliari". Amfiteáter, ktorý pochádza z 2. storočia nášho letopočtu bol postavený pre 20 000 divákov výrezom do skaly. Bol využívaný hlavne na gladiátorské hry . Dodnes ukrýva chodby a uličky v podzemí ,kde sa nachádzali priestory pre zvieratá a gladiátorov . Za vstup na tento pozemok zaplatíte 3 eura .

Predposlednou zastávkou v tomto nádhernou meste boli najvyšie veže mesta "Torre dell'elefante " a "Bastione San Remy. Dostali sme sa sem cez charakteristické úzke talianske uličky , a pešiu zónu plnú módnych obchodov ,kaviarní a reštaurácií s terasami . Na obidve veže si návštevníci môžu vyšlapať pešo (alebo spomínanými bicyklami) , kde ich čaká nádherný, priam rozprávkový výhľad ,nielen na celé historické mesto, ale taktiež na prístav a okolité pohoria .

Na záver sme sa pozreli do kostolov Collegiata di Sant'Anna a Chiesa di Saint Giacomo ,ktoré nás očarili svojou atmosférou už na prvý pohľad zvonka ,no aj vnútri sa bolo na čo pozerať .

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
8
Poslať správu

Chceš vedieť, keď vivien.juhaszova777 pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.