Ako na pankáča natočiť klip v Bangkoku za 500 €

18+
CITLIVÝ OBSAH
Článok môže obsahovať:
produkty a služby určené pre osoby staršie ako 18 rokov
sex, nahotu a iný nsfw obsah
násilie, krv alebo obsah nevhodný pre citlivé povahy
MÁM NAD 18 A CHCEM ZOBRAZIŤ OBSAH
Ak máš kapelu a chceš natočiť popiči klip, mám pre teba taký malý nápad.

Nebudeme chodiť okolo horúcej kaše, tento článok sa nebude páčiť každému, lebo budem trepať kokotiny hovoriť o štetkách lejdybojoch a nadávť ako starý korheľ.

Takže najskôr video o ktorom tu hovoríme:

Ako vidíte, je to absolútny masterpiece na úrovni JJ Abramsa (keď mal cca 4 roky)

Ale tak nebudem ku sebe až taký tvrdý. Tento počin bol natočený v meste Bangkok, ktoré je známe skôr trtkaním aziatiek (o tom som už niečo napísal), lejdyboymi, pingpong show, nadržanými dedkami z Austrálie čo tu chodia presne pre tieto dôvody, ako aj bezkonkurenčným "nightlifom".

Ale okrem toho všetkého je Bangkok ešte ráj pre filmárov všetkého druhu. (Nemusíš rovno točiť detské transdžendžer porno, možnosti sú široké).

Moja idea bola jednoduchá. Zoženiem nejakého midgeta(trpaslíka alá jackass), a potom natočím nejakú zvrátenosť za rozumnú cenu. Scénar som samozrejme nemal.

Krok číslo 1. Ako zohnať midgeta

Prvý problém, ktorý som riešil takto po ceste... Zohnať trpaslíka. Nie sadrového ale takého...skutočného.

Na toto je Bangkok úplne super, na facebooku je veľa skupín ako Bangkok Expats, Actors in thailand atď. Zoženieš tu ľudí na čokoľvek.

Tak som len napísal do pár skupín, že "I`m searching for some midget" a už sa do mňa začali pomaly púšťať feministky a Social Justice Warriors, že čo si to ako dovoľujem, a že to je degradujúce, dehumanizujúce a neviem čo ešte, kým sa mi ozval týpek z organizácie Bangkok Midgets, ktorí takto prenajímajú trpaslíkov na rôzné akcie. Môj midget hráva aj vedľajšie roly v Thajských filmoch a stál ma na deň cca 200 euro.

Počas hľadania trpaslíka sa mi ozval ešte Kameraman, ktorý vie po anglicky a je to Thajec, tak stál za tých ďalších cca 200 euro na deň. (V Bangkoku zoženieš ľudí aj lacnejšie, ale takí čo vedia dobre po Anglicky stoja viac).

Kameraman hlavne ponúkol, že naplánuje lokácie tak, aby sme toho za deň stihli čo najviac, čo sa v takom megameste s dopravnými zápchami horšími ako v Čadci naozaj zíde.

Krok 2 ideme točiť pičoviny:

Ako som už spomenul, scénar som vymyslený nemal žiaden, nie že by to nepomôhlo, ale proste som lenivý kokot, takže túto chybu po mne určite neopakujte.

S kameramanom sme mali dohodnuté lokácie ako napríklad vrch mrakodrapu, kurvy budhistický chrám atď, no a midgetovi bolo len do thajčiny povedané aby bol zlý chlapec a aby robil nasrané ksichty a kungfu všade kde to ide.

Akurát "motorboatovanie" lejdyboyov sme museli vysvetliť za pomoci prekladu kameramana. (Lejdyboy = chlap s prioperovanými cickami)

Lejdyboji boli štetky/štetkovia, takže za to aby nechali nášho trpaslíka urobiť motorboat na kameru som im zaplatil 150 bahtov (cca 5 euro) každému... zasa treba poznamenať, že by to šlo aj lacnejšie, ale mali sme celkom fofry a oni moc nemajú radi kameru.

Čo stojí ešte za zmienku bolo točenie scén, ked ide midget na tuktuku, lebo to sme natáčali z motoriek, ja cez gopro a kameraman svojím kanónom. Motorky a tuktuky vyšli dokopy cca 500 bahtov, čo je cca 15 euro.

No a to je tak plus mínus všetko. Ešte pár slov na záver:

Bangkok už nie je taká špinavá diera z tretieho sveta, ako ešte pár rokov dozadu. Mesto riadne vyčistili, dopravná sieť je tu v oblasti porovnateľná jedine s KL alebo Singapurom, a okrem veľkých zápch na ceste, metro, čiže BTS a SKytrainy fungujú pomerne rýchlo.

Od čias filmu Hangover 2 turizmus dosiahol astronomickách výšok a tak sa postupne začala rozvíjať aj infraštruktúra. Ubúdlo ľudí čo predávajú pičoviny na ulici, pribudlo obchodných domov, a kuriev asi neubudlo ani nepribudlo. Ceny stúpajú, ale ešte sa tu dá pomerne lacno natočiť kadečo ak máte teda takýto plán.

Celkové náklady vyšli okolo 500 euro (nepočítam letenku a ubytovanie, lebo ja som tam bol tentokrát po ceste, akurát som si na prestup nechal vyše týždňa aby som stihol vytriezvieť. Ak vás zaujímajú nejaké pikošky o šukaní aziatiek, tu je moja návšteva Bangkoku spomenutá aj v inom svetle)

Tu si ešte môžete pozrieť nejaké staré majstrovské videoklipy:

Zhúliť sa jak riť

Pôjdem do piče

Ktoré su o čosi nápaditejšie, lajknúť moju facebook stránku Dzordzo cestuje s gitarou

A samozrejme zdieľajte tento článok s kamarátmi, ktorých by ste zobrali točiť klip do Bangkoku.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
9
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Tulak s gitarou pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.